X

تور قبرس شمالی

قبرس جزیره ایی به شکل گیتار در شمال شرقی دریای مدیترانه قرار دارد این کشور محل تلاقی اروپا ، آسیا ، آفریقا می باشد. سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه نیز می باشد. در واقع قبرس به دو قسمت ترک نشین و یونانی نشین تقسیم شده است .در قبرس شمالی که نزدیک به کشور ترکیه می باشد نیازی به دریافت ویزا نیست.از شهرهای ساحلی قبرس ،شهر کایرنیا (گیرنه) است این شهر جز زیباترین شهرهای قبرس و مملو از آثار باستانی و تاریخی می باشد.
این شهر از شمال به مدیترانه و از جنوب به کوههای سرسبز پش بارماک ختم می شود .این شهر قدمتش به 1600 سال قبل از میلاد تاسیس شده است . در شرق این بندر قلعه ایی وجود دارد که زیبایی این بندر را دو چندان کرده است . ایرلاین های که به قبرس شمالی پرواز دارند شامل ایرلاین اطلس جت، پگاسوس، ترکیش ، در این شهر هتل های لوکس بسیاری برای رفاه حال گردشگران وجود دارد.
به دلیل ساحلی بودن این شهر گردشگران علاقه مند به تفریحات آبی مانند غواصی ، جت اسکی، اسکس روی آب  می توانند ازاین امکانات بهره کافی را ببرید غیر از تفریحات کافی ، تفریحاتی چون پاراگلایدر ، کارتینگ ، پینت بال، گلف ، و همچنین قدیمی ترین کشتی شکسته دنیا در دریای آبی قبرس می باشد .از معرف ترین غذاهای قبرس شمالی پفتالی کباب می باشد.

تور قبرس شمالی


تور قبرس شمالی

منطقه قبرس شمالی که به ترکی  (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti یا KKTC)گفته میشود ، تحت تسلط ترک هایی میباشد که در شمال قبرس واقع شده اند. جمعیت این منطقه بالای پنجاه هزار نفر می باشد این منطقه پس از اشغال نظامیان قبرس شمالی توسط ارتش ترکیه 30،000 نیرو ارتش ترکیه در این بخش از جزیره قرار دارند.
 

تور های قبرس شمالی


جاذبه های گردشگری قبرس

قبرس شمالی از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور قبرس شمالی ارائه می شود می پردازیم:

مسجد سلیمیه

رفتن به مسجد سلیمیه، که در ادیرنه قرار دارد را باید از اولویت های بازدید از قبرس دانست. تاریخچه این بنای ماندگار به زمان سلطان سلیم دوم باز می گردد. سلطان سلیم، پسر سلطان سلیمان دستور ساخت این مسجد را داده بود. وی به معمار مشهور آن زمان یعنی «سینان» دستور داده بود تا از برترین و بهترین مواد و مصالح استفاده کند. همین طور او تاکید داشت که حتما از هنرهای اصیل عثمانی استفاده شود. ساخت مسجد در قرن ۱۶ اتفاق افتاد؛ اما متاسفانه سلطان سلیم فرصت دیدن کامل این بنا را نداشت و قبل از اتمام آن، درگذشت. مسجد سلیمیه از گنبدی زیبا و ۴ منار باریک و بلند تشکیل شده ،که در مجموع این بنا را متمایز از بقیه آثار می کند.

مسافرخانه Great khan

great khan) ) مسافرخانه ای است که ساخت آن به قرن شانزدهم باز می گردد و مکان آن درست در خیابان اسمالتی واقع شده است که در زمره آثار تاریخی جای دارد که از دور به شکل قلعه ای مخوف است. اما این تصور هم چندان اشتباه نیست، در زمان بریتانیایی ها از این بنا به عنوان زندان استفاده می کردند. در زمانی هم جهت مسافرخانه قابل استفاده بوده ، به هر حال امکانات چندانی در آن موجود نبوده و از آن می شد تنها به عنوان جایی برای خواب استفاده کرد، چرا که خدمات ضروری مثل آب گرم، تلویزیون و تشک برقی در فصل سرما وجود نداشته است.
 

صومعه بلاپس

صومعه بلاپس در حقیقت یادآور هنر معماری بسیار زیبای گوتیک "قوم آلمانی" است که در کوه های معروف "پنج انگشت" واقع در گیرنه، می باشد. مکانی که ترکیبی از یک فضای بی نظیر و رمانتیک است. شاید بتوان گفت آرامشی که در این صومعه برقرار است، خالی از ارتباط با معنای آن نباشد. ترجمه لغوی این واژگان به معنی کلیسای صلح و آرامش می باشد. با پیاده روی در حیاط پشتی و بازدید از اتاق ها و خوابگاه ها، و همین طور جایگاه پادشاهی قبرس به طور قطع شما به صدها سال پیش سفر خواهید کرد. برای کسانی که مهمترین هدفشان از سفر به قبرس بازدید و سیاحت از مناطق تاریخی است، صومعه بلاپس به طور قطع می تواند مهمترین محل برای بازدید باشد، چرا که این مکان گنج هنرهای اروپا میباشد و بین تمامی کشورهای اروپا زبان زد و معروف است.
 

خرید تور قبرس شمالی


مسجد لالا مصطفی پاشا

کلیسای "اس تی نیکولاس" که امروزه به عنوان مسجدی قدیمی و تاریخی در قبرس قرار دارد، از قدیمی ترین آثار قرون وسطی "درفاماگوتسا" می باشد. در این بنا ۳ درگاه بزرگ و بسیار زیبای مثلثی شکل، همراه با سنگ نوشته ها و حکاکی های بی نظیر وجود دارد. در سال ۱۵۷۱، عثمانی ها این کشور را فتح کردند و کلیسا ها تبدیل به مسجد شدند، سپس مناره ها نیز به مسجدها اضافه شدند. به دلیل اینکه این آثار تبدیل به عبادتگاه مسلمانان شده بود، به ناچار آن ها مجسمه های سنگی و نقاشی های آبرنگی که بر روی تمام دیوارها کشیده شده بود را از بین بردند. و امروزه نیز کاملاً این بنا شکل مسجد را به خود گرفته است.

بندر گیرنه

شهر گیرنه، یا همان "کایرنیا" از زیبا ترین شهرهای قبرس شمالی است که جمعیت آن به ۱۳۰۰۰ نفر می رسد و مملو از جاذبه های دیدینی است. در این شهر زیبا، بندرگاهی قرار دارد که به بندرگاه گیرنه معروف است که در حاشیه این بندر زیبا، رستوران ها، مغازه ها، و در کل مکان های توریستی بسیاری قرار دارد. ساخت این بندرگاه به دست ونیزیان در سال ۱۴۸۹ بوده است؛ آن ها با هدف اینکه از شهر گیرنه در مقابل حمله عثمانی ها جلوگیری کنند، این بندر را ساختند. اما در آخر، متاسفانه مجبور شدند در سال ۱۵۷۱ شهر را به عثمانی ها واگذار کنند.
این بندرگاه هلالی در تابستان گردشگران بسیاری برای بازدید به سوی خود می کشد و از زیباترین و منحصر ترین سواحل دریای مدیترانه در شهر گیرنه می باشد .

قلعه هیلاریون

قلعه هیلاریون که در قبرس شمالی بسیار معروف می باشد، در غرب جاده گیرنه نیکوزیا و در دل کوه های گیرنه واقع شده است. داستانی در مورد این قلعه وجود دارد که می گوید سال ها پیش برخی از فلسطینی ها برای فرار از کفار و ظالمان به کوهی پناه می برند تا دست دشمنان به آن ها نرسد و پس از گذشت سال ها صومعه و کلیسا در کنار این بنا ساخته شد. برای بازدید از این مکان در تابستان، ترجیحاً بهتر است هنگام صبح و یا بعد از ظهر از آن بازدید کنید. برای پیاده روی حتماً کفش مناسب داشته باشید و بطری آب را فراموش نکنید و مراقب وسایل خود نیز باشید تا پرتاب نشوند.


آیاناپا

از مجلل ترین شهر های قبرس شمالی می باشد. این شهر از معروف ترین و پرطرفدارترین اقامتگاههای ساحلی برخوردار است، ساحل زیبای آیاناپا نیز چندین بار از اروپا جایزه پرچم آبی را دریافت کرده است .


لیماسول

از بزرگترین و پر جمعیت ترین شهرهای قبرس شمالی لیمانسول می باشد که در واقع بندر در این شهر جز بنادر ترانزیت کالا به اروپا و مدیترانه می باشد.

 

لارناکا

لارناکا در جنوب قبرس می باشد خیلی ها این شهر را قدیمی ترین شهر قبرس می نامند. قدمت این شهر را به 6000 سال قبل تخمین زده شده است
از معروف ترین مکان های این شهر لارناکا ، کلیسای سنت لازاروس است که متعلق به شخص لازاروس است که به دست حضرت مسیح زنده شد در واقع کلیسای سنگی است که در قرن 9 ساخته شده است در زمان عثمانیان بخش از این کلیسا ویران شد و در قرن 17 دوباره بازسازی شد.سواحل لارناکا در تابستان و بهار جز شلوغترین زمان خود را سپری می کند. البته برای درآرامش بودن گردشگران میتوان به سواحل دیگر که کمی فاصله از مرکز شهر دارد بروند.

 

تور لحظه آخری قبرس شمالی

 

مسجد یا تیکه خاله سلطان

این مسجد در سواحل دریاچه نمک لارناکا بنا شده است.و معماری آن به سبک عثمانی می باشدو مکان مقدسی برای مسلمانان ترک نشین قبرس محسوب می شود.از جازبه های طبیعی در شهر لارناکا دریاچه نمک است که فلامینگو های بسیاری در فصل بهار به این منطقه کوچ می کنند و در تابستان این دریاچه خشک شده و فقط نمک ی از آن باقی می ماند.

دژلارناکا

از جاذبه های باستانی و  دیدنی شهر قبرس شمالی دژلارناکا می باشد .این دژ در نزدیکی خط ساحلی برای محافظت از شهر بنا شده بود در زمانی که این شهر مستمعره انگلیس بود از این دژ بعنوان زندان استفاده میشد.و از روی دیوارهای این دژ میتوان منظره بسیار زیبایی دریای مدیترانه را دید.


موزه باستانی لارناکا

این موزه کلکسیونی از اشیا و مجسمه ها  با قدمت طولانی می باشد قدمت بعضی از این اشیا گاهی به دوره نوسنگی می رسد.​


آب و هوای قبرس شمالی

آب و هوای قبرس مدیترانه ای می باشد ، تابستانهای خشک و طولانی "از ماه می تا اکتبر" و زمستان های معتدل "از ماه دسامبر تا فوریه" است.  تابستان در قبرس هوا گرم میباشد و آسمان بدون ابر است. ولی هوای سواحل قبرس لذت بخش می باشد. زمستان هم معمولا با بارش باران و برف همراه است.

شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور های قبرس شمالی با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره قبرس شمالی هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور قبرس شمالی از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به قبرس شمالی جاذبه های گردشگری قبرس شمالی مراکز خرید قبرس شمالی