X

تور قبرس اروپایی

تور قبرس اروپایی یا همون تور قبرس جنوبی یکی از مهیج ترین مقاصد گردشگران است.قبرس جنوبی به خاطر داشتن سواحل زیبا و بی نظیری که دارد بسیار مشهور می باشد. قبرس اروپایی که منطقه یونانی ها  می باشد دارای اقتصاد بسیار مناسبی می باشد.سالانه هزاران گردشگر از سراسر جهان با تور قبرس اروپایی برای بازدید از کشور قبرس راهی قبرس می شوند.
 

تور قبرس اروپایی


تور قبرس اروپایی و قبرس جنوبی

منطقه قبرس اروپایی همان بخش یونانی نشین قبرس از بهار سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا درآمده است که در جنوب قبرس شمالی قرار دارد، و واحد پولی آن از ژانویه ۲۰۰۸ به یورو تغییر یافته است. بخش اروپایی قبرس از رشد اقتصادی بالایی برخوردار است واقتصاد آن بیشتر مبتنی بر صنعت خدمات و گردشگری است. بخش ترک نشین قبرس اقتصادی بسته دارد و بر اساس آمار منتشره در دائره المعارف ملل: درآمد سرانه مردم در بخش ترک نشین تنها حدود یک سوم درآمد سرانه مردم در بخش اروپایی نشین می باشد.
 

Nissi Beach


جاذبه های گردشگری قبرس اروپایی

قبرس اروپایی از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور قبرس اروپایی ارائه می شود می پردازیم:

 

نیکوزیا

پایتخت سیاسی کشور قبرس شهر نیکوزیا می باشد. مراکز اصلی دولتی در نیکوزیا قرار دارند. همچنین سفارت خانه های سایر کشورها (نظیر ایران و آمریکا) در این شهر قرار گرفته اند. نیکوزیا به دلیل دور بودن از دریا، کمتر مورد توجه توریست ها قرار گرفته و اکثر ساکنین آن را خود قبرسی ها و یا خارجی هایی که برای کسب و کار و یا تحصیل به قبرس آمده اند تشکیل داده اند. از جاذبه های دیدنی شهر نیکوزیا منطقه قدیمی شهر یا (Old Town) آن است که خیابان های آن سنگ فرش شده، مراکز خرید، کافه ها و رستوران های خود محیط جالبی را فراهم آورده است. همچنین مرکز خرید  (Cyprus Mall)  و فروشگاه بزرگ لوازم خانگی (IKEA) در قسمت مدرن نیکوزیا واقع شده است.

لارناکا

فرودگاه اصلی قبرس در شهر لارناکا و در کنار دریا واقع شده است. لارناکا مقصد اصلی گردشگران ایرانی بوده است و بسیاری از ایرانی ها در لارناکا ملک خریداری کرده اند. لارناکا بیشتر یک شهر توریستی به حساب می آید. این شهر در فصل زمستان تقریبا خلوت است و هزینه ملک در این شهر کمتر از نیکوزیا و لیماسول می باشد. همچنین دومین بندرگاه یا پورت قبرس در این شهر قرار گرفته است و پروژه های زیادی در این شهر در حال انجام است. از جمله پروژه نمایشگاه دائمی کشور چین که برای ارتباط بین بازرگانان چینی و اروپایی در قبرس در حال احداث است.
 

خرید تور قبرس اروپایی


لیماسول

بندر یا پورت اصلی قبرس در شهر ساحلی لیماسول قرار دارد. این شهر که بزرگترین شهر قبرس از نظر جغرافیایی و جمعیتی است، مرکز اصلی تجاری و اقتصادی قبرس نیز محسوب می شود. بعد از لارناکا، دومین مرکز اجتماع ایرانیان در این شهر قرار دارد. لیماسول، ساحل ها و دهکده های زیبایی دارد که پذیرای گردشگران اروپایی فراوانی است. روس ها علاقه خاصی به این شهر دارند و تعداد زیادی از ثروتمندان روسیه که در قبرس زندگی می کنند ساکن این شهر می باشند. به دلیل فراهم بودن زیرساخت ها و امکانات لازم و وجود نیروی کار متخصص به همراه جمعیت قابل توجه توریست هایی که به این شهر می آیند، این شهر برای راه انداختن کسب و کار یکی از بهترین گزینه ها محسوب می گردد. در نزدیکی لیماسول منطقه کوهستانی ترودوس واقع شده که با جنگلهای بکر و زیبا یادآور مناطق شمالی کشور عزیزمان می باشد. به دلیل موقعیت خاص این شهر هزینه ملک در لیماسول بیشتر از لارناکا و پافوس می باشد ولی به نیکوزیا نمی رسد.

 

پافوس

شهر ساحلی پافوس که در غرب قبرس واقع شده همانند لارناکا شهری توریستی است. دومین فرودگاه قبرس در این شهر است. اکثر پروازهای ارزان قیمت اروپایی به این فرودگاه می روند. این شهر از دیرباز مورد توجه توریست های انگلیسی بوده است و بیشتر انگلیسی هایی که در قبرس زندگی می کنند ساکن این شهر می باشند. هزینه املاک در این شهر واقعا استثنایی است و اگر قصد خرید ملک را دارید حتماً از این شهر دیدن کنید. در نزدیکی این شهر منطقه زیبای آفرودایت واقع شده، که به اعتقاد مردم این منطقه زادگاه الهه عشق می باشد و جزو زیبایی های دیدنی قبرس به شمار می رود.دومین فرودگاه بزرگ قبرس در شهر پافوس می باشد.این شهر از قدیم مورد توجه گردشگران اروپایی بوده است ساکنین این شهر اکثرا به زبان انگلیسی صحبت می کنند در نزدیکی این شهر منطقه آفرودایت که زادگاه  الهه عشق است می باشد.
غذای قبرس از کشورهای یونانی و ترکیه ایی الهام گرفته است در جنوب قبرس از زیتون و غذاهای مدیترانه ای استفاده می شود و در شمال قبرس نیز از آشپزی خاورمیانه و آسیای مرکزی ایده گرفته شده است.و در غذاهای بیشتر از زعفران و پاپریکا استفاده میشود .


قلعه کلوسی​

این قلعه جز برترین قلعه های در شهر لیمانسول می باشد درقرون وسطی دارای اهمیت زیادی بوده است و همچنین این قلعه در خط ساحلی واقع شده است .
 

Kolossi Castle


دهکده ترودوس

این دهکده در جنوب غربی جزیره قبرس قرار دارد .در این دهکده تعدادی از زیباترین و شگفت انگیزترین صومعه ها وجود دارد خیابان های سنگ فرش شده است.کلیساهای این منطقه هم از نظر زیبایی و هم از نظر باستانی دارای اهمیت بسیاری می باشد.

خانه دیونیسوس

این مجموعه که دارای کف پوش های موزاییکی پر نقش نگار جز جاذبه های گردشگری پافوس تبدیل شده است .به خاطر محافظت خوب از این آثار باستانی  کف پوش های این مجموعه آسیب کمی دیده است .از معروف ترین موزاییک هابه نام گانومده در قسمت پشتی خانه وجود دارد.بنا بر باور های قدیمیان این موزاییک توسط عقاب به المپوس بازگردانده شده است و در زمان پیروزی و سوار بر ارابه خدایان توسط یوزپلنگ کشیده می شود اشاره شده است .

ساحل نیسی

آب دریا در این ساحل بسیار شفاف و کم عمق می باشد و جز مشهورترین ساحل قبرس می باشد .این ساحل با وجود شن های سفید رنگ و زیبا یی که دارد مکان مناسبی برای خانواده ها به همراه فرزندانشان می باشد.

کاروانسرای بویوک

از زیباترین کاروانسراهای عصر حاضر خود بود که معماری منحصر به فردش در زمان خود جز مکانهای دیدنی و زیبا در شهر نیکوزیای شمالی  بوده است.این کاروانسرا مکانی برای نگهداری از کالاهای تجار و مکانی برای استراحت در راه ماندگان بود که امروزه به فروشگاه و کافه و گالری تبدیل شده است.

خرید تور قبرس جنوبی

از بزرگترین مساجد در نیکوزیای شمالی مسجد سلیمیه می باشد که ساخت این مسجد حدود 78 سال زمان برده است این مسجد بعد از حکومت عثمانیان به مسجد تبدیل شد و قبل از قرن شانزدهم صومعه بوده است این مسجد حدود 5 دقیقه تا خیابان لدرا فاصله دارد .

منطقه بلاپاس

این منطقه دارای صومعه باستانی می باشد که در 20 کیلومتری شمال شرقی نیکوزیا واقع شده است این منطقه کوهستانی دارای کلبه  های سفید و کوچک و بزرگ به صورت پراکنده در دامنه کوه میباشد.طاق های حکاکی صومعه باستانی و درختان سرو در این منطقه زیبایی این منطقه را دو چندان کرده است .

 

Buffavento Castle

قلعه بوفاونتو

این قلعه در شرق کایرنیا بر فراز کوه ساخته شده است این قلعه مشرف به تپه های سرسبز می باشد .این قلعه دوران بیزانس بنا شده است.مراکز دفاعی جزیره از شرق قلعه بوفاونتو و از غرب قلعه سنت هیلاریون می باشد ازاین دو دژمستحکم برای محافظت و دفاع از هجوم دشمنان و بیگانگان ساخته شده است.


ترودوس

مرتفع ترین منطقه در قبرس می باشد و سبک روستایی دارد  و منطقه کاملا تفریحی می باشد پیست اسکی و سایر ورزش های زمستانی در منطقه ترودوس می باشد .

آب و هوای قبرس اروپایی

آب و هوای قبرس مدیترانه ای می باشد ، تابستانهای خشک و طولانی "از ماه می تا اکتبر" و زمستان های معتدل "از ماه دسامبر تا فوریه" است.  تابستان در قبرس هوا گرم میباشد و آسمان بدون ابر است. ولی هوای سواحل قبرس لذت بخش می باشد.زمستان هم معمولا با بارش باران و برف همراه است.

شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور  قبرس جنوبی با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره قبرس اروپایی هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور قبرس جنوبی از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به قبرس جنوبی جاذبه های گردشگری قبرس جنوبی مراکز خرید قبرس جنوبی