X

تور ایروان

در تور ایروان که یک شهر تاریخی و هنری است نهایت لذت را خواهید برد. ایروان، پایتخت ارمنستان، با معماری بزرگ دوران شوروی تاسیس شده. کتابخانه (Matenadaran) ، که هزاران نسخه خطی یونانی و ارمنی باستان را در خود نگهداری می کند یکی از مهمترین جاذبه های تور ایروان می باشد. موزه تاریخ 1920 ارمنستان در سمت شرقی میدان میباشد و دارای اشیای باستان شناسی فراوانی است.
 

تور ایروان


تور ایروان و شهر ایروان

ایروان پایتخت کشور ارمنستان و شهر محبوب ارمنیان جهان می باشد که در امتداد رود هرازدان واقع شده است. ایروان صدها سال قبل در جنگ های ایران و عثمانی به تاراج رفت ولی دوباره به مالکیت ایران بازگشت. تا اینکه حدود دو قرن پیش ، با جنگ ایران و روسیه با عهدنامه ترکمنچای متاسفانه از تسلط ایران خارج شد.
از شهرهای توریستی ارمنستان ،شهربزرگ ایروان می باشد که در دامنه های کوه آرارات می باشد اولین کشور مسیحی در جهان است.
این کشور اروپایی مسیحی همرز سه کشور مسلمان است.معروف ترین میدان ایروان ،میدان زیبای جمهوری است در هر ساعت روز به این میدان برویم شلوغ می باشد .معماری خاص این بنا بسیار مدرن و به سبک نئوکلاسیک در دوران شوروی ساخته شده است اداره وزارت خارجه ارمنستان در این ساختمان است.

 

تور ایروان ارمنستان


جاذبه های گردشگری ایروان

ایروان از جاذبه های فراوانی برخوردار است، افرادی که به کشور ارمنستان سفر می کنند به راحتی و با دسترسی های کوتاه از جاذبه های این کشور استفاده خواهند کرد. از جاذبه های ایروان می توان به میدان جمهوری ایروان ( هراپاراک ) از برجسته ترین نمادهای شهر است، اشاره کرد که دارای یک الگوی خاص به شکل سنگ فرش و شبیه به فرش ارمنی می باشد. کلیسای جامع (اچمیادزین) که محل اقامت اسقف اعظم و مرکز روحانیت ارمنستان هست، معبد گارنی که به علت داشتن آب و هوای منحصر بفرد ییلاق و شکارگاه اختصاصی پادشاهان در زمان های گذشته بوده ، اپرا تئاتر ارمنستان به نام هامالیر که برای کنسرت ها و جشنواره ها اختصاص داده شده است.

پارک کاسکاد و یا مجتمع آبشار

در میدان جمهوری پارک کاسکاد و موزه کافسجیان است پله های سفید رنگ این مجتمع آبشارهر گردشگر را ترغیب به بالا رفتن از این بنای تاریخی می کند.باغچه ها و آبشارهای کوچک در اطراف این بنای زیبا آثار هنری مدرن مختص خود را دارد.علاوه بر پله های بیرونی این بنا، گردشگران می توانند از آنسور نیزبرای رسیدن به سکوی تماشا استفاده کنند.با بالا رفتن از این مجتمع به ورودی پارک پیروزی می رسیم که با قدم زدن در این پارک به مجسمه زن شمشیر به دست که نماد مقاومت وپیروزی میباشد.در این پارک میدانی وجود دارد که طراحی شخصی به نام الکساندر تامانیان می باشد و به سال 1926 برمیگرددکه نام این میدان به دلیل وجود مجسمه لنین به لنین معروف بود، که بعد پیروزی در جنگ جهانی دوم این مجسمه به پایین کشیده شد ونام ان به پیروزی تغییر کرد. در اطراف این پارک رستوران ها و کافه های سنتی برای راحتی حال گردشگران می باشد.
موزه نسل کشی ارمنی ها که به جرات هر کسی تجربه سفر به ایروان رو پیدا کرد نباید دیدن آن را از دست بدهد چرا که به خوبی درک درستی از ساختار فرهنگ و مردم ایروان خواهید یافت ،این مکان از پر بازدیدترین مکان های شهر ایروان میباشد که اگر باتور ایروان سفر کنید حتما از شمارا به بازدید از این موزه می برند تا با تاریخ پر فراز نشیب این کشور اشنا شوید.از متاثرترین اتفاقات در دوران پادشاهی عثمانیان قتل عام بیش از یک میلیون ونیم انسان بیگناه ارامنه می باشد که بعد ازاین قتل عام مردم شهر ایروان تصمیم به افزایش جمعیت خود کردند.

بازار ورنیساژ ایروان

در این مکان اشیا و لوازم قدیمی و به نوعی دست دوم و حتی فرش و قالیچه های قدیمی خرید و فروش می شود این بازار سنتی ارامنه مربوط به دوران کمونیست برمیگردد.که شما می توانید با تور ایروان ارمنستان به این کشور سفر کنید و از جاذبه ها و دیدنی های این کشور دیدن کنید و یک سفر خاطره انگیز و رویائی را در تور ایروان داشته باشید.
 

خرید تور ایروان


کلیسای جامع زوارتنوتس و اچمیادزین

این دو کلیسای جامع دارای معماری بسیار زیبا می باشند اچمیادزین یکی از کلیسای دولتی جهان محسوب می شود ودر فاصله یک ساعته از ایروان است دیوارهای این کلیسا دارای نقاشی های با ارزشی می باشد.برعکس خیلی از کلیساها که ساده هستند به همین دلیل این کلیسا برای گردشگران جذاب می باشد.در اطراف آن سنگ نماهای بسیار پر زرق و برقی وجود دارد.ارمنستان باوجود آب و هوای گرم جز مقاصد گردشگری برای کسانی که به ورزش های هیجان انگیز مانند اسکی و کوهنوردی علاقه مند هستند می باشد.معروف ترین مکان ورزشی زمستانی تساعکادزوردر ایروان می باشد.
از مکان های دیدنی و قشنگ ایروان ساختمان اپرا در ایروان است که مکان مورد علاقه قشرهنرمند می باشد.بسیاری ازاجراها را دراین بنا انجام می شود.


 matenadaranموزه آثار خطی

محل نگهداری گنجینه ای از نسخ و کتاب های قرون وسطی ، پزشکی ، فلسفی ، تاریخی به زبان های مختلف  می باشد.از پارک های زیبا در ایروان پارک عشاق را می توان نام برد که این پارک برزک 5/2 هکتاری در منطقه کوتون واقع شده است. matenadaran

دریاچه سوان

این دریاچه از دریاچه های آب شیرین جهان است و این دریاچه از رودخانه اطراف سرچشمه می گیرد.

مسجد آبی یا همان مسجد کبود

قدمت این مسجد به قرن 18برمی گردد که به عنوان مسجد برای شیعیان آذری ارمنستان بوده ودر سال 1375 خورشیدیاز طرف بنیاد مستضعفان توسط معماران بازسازی شد و در سال های قبل ایروان دارای 8مسجد بود که فقط همین مسجد کبود باقی مانده است که مسلمانان در ان عبادت می کنند.

معبد گارنی

رودخانه گارنی در 28 کیلومتری جنوب شرقی ایروان قرار گرفته است و در محدوده استان کوتایک می باشد و به دلیل اب و هوای طبیعی در قدیم اقامتگاه پادشاهان قدیم بوده است.در سال 66 میلادی این معبد به خدای مهر توسط تیرداد تقدیم شده است.در سال 1679 کلیسا در اطراف این معبد فروریخت و اثار باقی مانده از یک حمام که مربوط به زمان خسرو پرویز می باشد.کاشی کاری کف این حمام که از 15 رنگ طبیعی ساخته شده است.

Temple of Garni

آب و هوای ایروان

ایروان دارای آب و هوای بسیاری سردی است که در زمستان ها بیشتر برفی است و در اوایل پاییز با توجه به حرارات گرما در تابستان هوا مقداری مرطوب است ولی در تابستان هوا بسیار گرم است که دمای هوا بالای 30 درجه است و حتی گاهی به 42 درجه هم می رسد و بهترین زمان سفر به ایروان اوایل بهار و اواخر تابستان است.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره ایروان هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور ایروان از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به ایروان جاذبه های گردشگری ایروان مراکز خرید ایروان