X

تور باکو

افرادی که با تور باکو به این شهر سفر می کنند هیچگاه از سفر به باکو پشیمان نمی شوند. باکو، مرکز پایتخت تجاری آذربایجان یک شهر کوچک با خط ساحلی در امتداد دریای خزر است. این شهر قدیمی قرون وسطی به دیوارهای شهر مشهور است. نشانه های معاصر شامل مرکز حیدر علی اف  که توسط زهات حدید طراحی شده است، برجهای شعله، که به صورت آسمان خراش با صفحه نمایش (LED) پوشانده شده است، که تور باکو را بسیار جذاب کرده است.
 

تور باکو


تور باکو و شهر توریستی باکو

باکو پایتخت کشور دوست و همسایه اذربایجان است که این شهر ،شهر ساحلی می باشد و بزرگترین شهر منطقه قفقاز می باشد اسم این شهر ریشه ایرانی دارد که ازبادکوبه گرفته شده است بدلیل وزش بادهای شدید در این شهر معروف شده است و کم ارتفاعترین پایتخت جهان است که 28متر پایین تر از سطح دریا می باشد.معماری مدرن اروپایی شهر باکو یکی از جذابیت های این شهر به حساب می آید خیابان های سنگفرش شده ، آسمانخراش های این شهر ،رستوران های کوچک و بزرگ ،موسیقی های آذری شنیده شده در هرکوچه و خیابانی برای هر گردشگر جذاب خواهد بود .
 

تور ارزان باکو


جاذبه های گردشگری باکو

بلوار اصلی شهر که همان بلوار باکو می باشد در امتداد دریای خزر است که پر از کافه و رستوران است و در واقع نماد اصلی شهر باکو محسوب میشود.

برج دختر یا همان میدن تاور

این برج با ارتفاع 29متری که از بام این برج ساحل زیبای خزر و زیبایی شهر را می توان دید قدمت آن به قرن دوازدهم میلادی برمی گردد.

قصر شیروان

از دیگر مکان های دیگر این شهر همسایه قصر شیران که قدمتی 2000ساله دارد و از ماسه سنگ ساخته شده است و کنده کاری و طاق های سنگی باعث زیبای دوچندان این کاخ شده است.در این قصر مسجدی وجود دارد که دارای سه ورودی برای شاه ورودی برای زنان و ورودی برای کارکنان قصر ساخته شده است .در باکو به این قصر مروارید نیز معروف است.و نام این کاخ در لیست میراث یونسکو ثبت گردیده است.


Palace of the Shirvanshahs

مرکز فرهنگی حیدر علیف

این سازه مدرن اثر معماری برجسته ای از زاهد حدید می باشد که مهمترین و پر بازدیدترین مکانهای شهر قدیمی باکو است که در داخل این بنا مدرن نمایشگاه دائمی و موزه از وسایل و هدایا و لوازم و لباس های رئیس جمهور محبوب آذربایجان در معرض نمایش گردشگران قرار گرفته است.

باکو از جاذبه های فراوانی برخوردار است و افرادی که تور ارزان باکو و یا کشور آذربایجان را برای سفر انتخاب کرده اند، می توانند از جاذبه های این کشور دیدن کنند .

مزه فرش دائمی

موزه فرش آذری که در ساختمان به شکل فرش لوله شده می باشد برگزار می شود فرش و قالیچه های آذری آوازه جهانی دارد رنگ و طرح این فرش بسیار زیبا و جذاب می باشددر این موزه بیش از 1000قالیچه و قالی نفیس چشم هر بیننده را به خود مبهوت می کند.

برج های شعله باکو

این سه برج شیشه ایی آبی رنگ بلندترین برج های شهر باکو می باشد که ارتفاع این برج ها به 160و 180متر می رشد و طراحی معماری این برج ها الهام گرفته از شعله های آتش می باشد.نورپردازی زیبای این برج ها در شب بسیار زیبا می باشد.

ونیز کوچک باکو

در بلوار اصلی باکو شهر کوچکی در دهه 60ساخته شده است که مساحتی بالغ بر 10000متر مربع می باشد این مکان دو جزیره بزرگ و چندین جزیره کوچک دارد که لقب ونیز کوچک به این منطقه داده شده است.


Mini-Venice
 

موزه کتاب های کوچک

تنها مینیاتوری کتاب های کوچک شده در جهان در این شهر باکو می باشد که در فاصله اندک از کاخ شروان قرار دارد.

یادبود میرزا اکبر سبیر

میرزا آلاکبر سبیر فیلسوف و مدرس آذربایجانی در قرن 18 بوده است که مجسمه یادبودی در سال 1958 برای این فیلسوف ساخته شده است

از دیگر مکانهای دیدنی شهر باکو می توان به مجتمع 28 مال که جز فروشگاههای بزرگ باکو با 70برند برتردنیا و معروف ترین سینمای جهان نیز در این مجتمع وجود دارد که جز پر بازدید ترین مراکز خرید نیز بشمار می اید.خانه فیلت ،مرکز خرید پورت باکو مال که برترین برندهای در این مگا مال وجود دارد.و مکان دیگر در شهر مدرن پارک فیل هارمونی می باشد.


Philharmony

شما می توانید با تور باکو به این کشور سفر کنید و از جاذبه ها و دیدنی های این کشور دیدن کنید و یک سفر خاطره انگیز و رویائی را در تور باکو تجربه کنید.

آب و هوای باکو

شهر باکو با توجه به موقعیتی که دارد دارای زمستان بسیار سردی می باشد و از طرف دیگر با توجه به قرار گرفتن در کنار دریای خزر در تابستان ها دارای هوای بسیار گرم و معتدلی است.

شما نیز می توانید با تور باکو آذربایجان با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره باکو هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور آذربایجان باکو از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به باکو جاذبه های گردشگری باکو  مرکز خرید باکو