X

تور مسکو

مسکو که در غرب روسیه قرار دارد یکی از مهمترین مقاصد گردشگران تور مسکو است ، که در کنار رودخانه (Moskva) واقع شده و پایتخت جهانی جهان، به شمار می رود. کاخ کرملین در هسته تاریخ این شهر است ، و محل استقرار رئیس جمهور روسیه می باشد و در کنار این کاخ، میدان سرخ قرار دارد که مرکز نمادین روسیه و مسکو است. اگر با تور مسکو به این شهر سفر کنید قطعاً پشیمان نخواهید شد چون مسکو قدمتی هزار ساله دارد و جاذبه های فراوانی نیز دارد که گردشگران از آن لذت می برند.
 

تور مسکو


تور مسکو و شهر توریستی مسکو

مسکو پایتخت کشور روسیه است، که بزرگترین شهر این کشور نیز می باشد. جمعیت این شهر حدود 13،000،000 نفر است ، مسکو بزرگترین شهر در قاره اروپا که کاخ کرملین نماد تاریخی این شهر است، و محل زندگی رئیس جمهور روسیه نیز می باشد. شهر مسکو دارای آب و هوای مرطوب و زمستان های طولانی و سرد و تابستان های کوتاه وگرم می باشد.
 

تور های مسکو


جاذبه های گردشگری مسکو

مسکو از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور مسکو ارائه می شود می پردازیم:

 

کاخ کرملین Kremlin

کاخ کرملین که به معنی دژ و قلعه روسیه  می باشد، همانند میدان سرخ در قلب شهر مسکو واقع شده است ، کرملین شامل پنج کاخ و چهار کلیسای جامع می باشد،  که دور تا دور آنها توسط دیوار و برج های کرملین محاصره شده است. بزرگترین کاخ این مجموعه کاخ بزرگ کرملین نام دارد، که دارای 700 اتاق است،  و مربوط به قرن نوزدهم میلادی است. کرملین در روزهای پنجشنبه باز نیست و عکاسی داخل کاخ های نیز ممنوع می باشد.

 

میدان سرخ Red Square

میدان سرخ (Red Square) بعنوان میدان اصلی و مرکزی شهر مسکو شناخته میشود، چرا که تمامی خیابان های اصلی مسکو که به بزرگراههای اصلی روسیه می رسند به این میدان وصل هستند. میدان سرخ (Red Square) وقایع مهمی را در تاریخ روسیه در خود جای داده است،  و علاوه بر اینکه در مرکز مسکو قرار دارد قلب کشور روسیه نیز بشمار می رود.

 

کلیسای جامع سنت باسیل Saint Basil's Cathedral

حتی اگر تا به حال به مسکو سفر نکرده باشید، حتما تصاویر زیبای این گنبدهای رنگی زیبا و کلیسای (Saint Basil's Cathedral) در میدان سرخ را دیده اید. این کلیسای جامع در قرن 16 به منظور بزرگداشت پیروزی روسیه در برابر لهستانی ها ساخته شده بود. سنت باسیل شاهکار هنر ارتودوکس به حساب می آید، و سمبل شهر مسکو نیز میباشد.
 

تور ارزان مسکو


گالری ترتیاکوف Tretyakov Gallery

موزه و گالری ترتیاکوف در مسکو موزه تاریخ هنر روسیه می باشد، که توسط پاول میخایلوویچ ترتیاکوف که یک بازرگان روس بوده است، که این کلکسیون طی سالهای متوالی جمع آوری شده. این گالری در خانه ای که خانواده ترتیاکوف در سال 1851 خریداری کرده بودند واقع شده است.

 

کیلومتر صفر مسکو Moscow Zoo

در بسیاری از کشورها، کیلومتر صفر به مکانی، معمولاً نقطه‌ای از پایتخت، گفته می‌شود که فاصله دیگر نقاط کشور از این نقطه سنجیده می‌شود. پلاک دایره ای شکل برنزی که کیلومتر صفر روسیه را نشان می دهد، در مسکو و روبه روی کلیسای ایبریان با فاصله کمی از میدان سرخ واقع شده است. تعداد زیادی از بازدید کنندگان و مردم محلی به کیلومتر صفر آمده و آرزو می کنند. بدین صورت که روی این دایره برنزی می ایستند و پس از آرزو کردن سکه ای را از کنار شانه خود پرتاب می کنند، آنها بر این باورند اگر سکه به روی این دایره برنزی بیفتد آرزویشان بر آورده می شود.

 

میدان مانژ Manege Square

میدان مانژ (Manege Square) بخشی اساسی از پایین شهر مسکو را در بر می گیرد،  که از طریق خیابان (Tverskaya) به میدان سرخ متصل میشود. جاذبه های دیدنی زیادی در اطراف این میدان قرار دارد ، موزه تاریخی مسکو و باغ اسکندر ( الکساندر گاردن ) در جنوب ، مسکو مانژ در غرب آن و دانشگاه مسکو در شمال آن قرار دارد. در سمت شرقی این میدان هتل مسکوا واقع شده است و سه ایستگاه مترو در اطراف آن وجود دارد.

 که اینها فقط تعدادی از جاذبه های گردشگری مسکو می باشد ، از دیگر جاذبه های گردشگری مسکو میتوان به مترو مسکو با توجه به دکور و زیبایی و هنر هایی که دارد مانند یک موزه می باشد ، تئاتر بولشوی که تئاتری قدیمی در مسکو می باشد ، خیابان آربات یکی از قدیمی ترین خیابان های مسکو می باشد ، آسمان نمای مسکو که یکی از قدیمی ترین و معروف ترین آسمان نما ها در جهان به شمار می رود ، مراسم تعویض نگهبان که همه ساله در مسکو برگزار می شود، که شما می توانید با تور های مسکو به این کشور سفر کنید و از جاذبه ها و دیدنی های این کشور دیدن کنید و یک سفر خاطره انگیز و رویائی را در تور مسکو تجربه کنید.
 

خرید تور مسکو


آب و هوای مسکو

مسکو دارای آب و هوای بسیار سردی می باشد، که در زمستان ها دمای هوا تا 12- هم میرسد و تابستان های گرمی دارد که دمای هوا بین 20-24 می باشد. مسکو با توجه به اینکه زمستانهای بسیار سردی را دارد از تابستانهای نسبتاً گرمی برخوردار است و معمولاً توریست ها بین ماه های تیر تا شهریور ماه به این شهر سفر می کنند.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر مسکو هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور مسکو از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به مسکو جاذبه های گردشگری مسکو مراکز خرید مسکو