X

تور سن پترزبورگ

تورسنت پترزبورگ

۵ شب  و ۶ روز  قیمت از: 3,995,000 تومان 320 دلار   ایرلاین: NordWind Airlines   اعتبار تا: ۱۳۹۹/۰۱/۲۳

سن پترزبورگ شهر بندری روسیه است، که در کنار دریای بالتیک قرار دارد و یکی از مهیج ترین مکان ها در تور سن پترزبورگ روسیه است. این شهر به مدت 2 قرن پایتخت امپراتوری بوده است، که در سال 1703 توسط پیتر بزرگ تاسیس شد، شهرت سن پترزبورگ به دلیل وجود مجسمه برنز این شهر است. این شهر مرکز فرهنگی روسیه باقی مانده است که، از جمله مکان های فرهنگی چون تئاتر مارینسکی که میزبان اپرا و باله است، و موزه ایالت روسی که موزه هنر روسیه را نمایش می دهد.
 

تور سن پترزبورگ

تور سن پترزبورگ و شهر توریستی سن پترزبورگ

سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه بعد از مسکو می باشد که در شمال غرب روسیه قرار دارد ، سن پترزبورگ پر جمعیت ترین شهر اروپا پس از مسکو و لندن و پاریس می باشد. سن پترزبورگ به خاطر موقعیت جغرافیایی ویژه ای که دارد پر جمعیت ترین شهر در شمالی ترین قسمت جهان است و در فصل تابستان روز های بسیار طولانی دارد، و در تاریکی فرو نمی رود اغلب یا هوا روشن است یا به صورت شب های سفید می باشد.
اگر تور سنت پترزبورگ را برای تماشای شب های سفید رزرو کرده اید،بهترین زمان برای سفر به این شهر از ماه می تا جولای می باشد.در این زمان خورشید هیچگاه  غروب نمی کند.

تور سنت پترزبورگ

بعد از جنگ جهانی اول این شهر به پترو گراد معروف بود و بعد از انقلاب شوروی نام این شهر به احترام لنین به لنین گراد معروف شد .سنت پیرزبورگ 6 بار به پایتختی روسیه انتخاب گردید.

جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

سن پترزبورگ از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور سن پترزبورگ ارائه می شود می پردازیم:

 

کاخ پترهوف Peterhof Palace

کاخ پترهوف (Peterhof Palace) مجموعه­ ای ازقصرها و باغ­ ها است. این قصر با معماری باشکوه و مجللی که دارد یکی از مهترین جاذبه­ های گردشگری شهر سن پترزبورگ به حساب می آید. عظمت و زیبایی این قصر نشان از هنر و فرهنگ غنی کشور روسیه دارد. این کاخ مدت ها قصر خصوصی پتر کبیر بود و اکنون به یکی از پربازدیدترین مکان­ های گردشگری روسیه تبدیل شده است، که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

 

کلیسای جامع سنت اسحاق

کلیسای جامع سنت اسحاق یکی از معروف­ ترین موزه ­ها و بنا­های باشکوه شهر سن پترزبورگ روسیه می­ باشد. ساخت این کلیسای توسط معمار فرانسوی در سال 1818 و به دستور تزار الکساندر آغاز و در طی 40 سال به پایان رسید. این بنا بزرگ ترین کلیسای ارتدوکسی روسیه می باشد. کلیسای جامع سنت اسحاق به سبک معماری کلاسیک ساخته شده است. زیبایی وگنبد درخشان طلایی رنگ این مجموعه که از طلای خالص می باشد از همه جای شهر قابل مشاهده است.
 

Hermitage Museum

موزه هرمیتاژ Hermitage Museum

موزه هرمیتاژ (Hermitage Museum) بزرگترین و قدیمی ترین موزه فرهنگ و هنر جهان و روسیه می باشد، که در شهر سنت پترزبورگ روسیه واقع شده است. این موزه در سال 1764 توسط کاترین کبیر راه اندازی شده است، و در حال حاضر با داشتن بیش از سه میلیون اثر هنری، بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان است. این موزه در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد، و اولین پنجشنبه هر ماه ورودی این موزه برای عموم رایگان است.جز قدیمی ترین و بزرگ ترین موزه های معروف جهان می باشد .این موزه از 5 ساختمان با 350 سالن مجزا ساخته شده است.دیدن تمامی آثار این موزه 8 سال به طول می انجامد.

 

قلعه پیتر و پاول Peter and Paul Fortress

قلعه پیتر و پاول (Peter and Paul Fortress) که دژ اصلی شهر سن پترزبورگ محسوب می شود، توسط پتر کبیر در سال  1703میلادی شروع به ساخت شد. این قلعه طی یکسال ساخته شد ولی نتوانست از لحاظ نظامی مقاومت کند و بنابراین از سال 1706 دوباره با بدنه ای سنگی بازسازی شد. از سال 1720 ، این قلعه بعنوان پادگان شهر و همچنین زندانی برای زندانیان درجه بالا یا سیاسی به کار گرفته شد.

کلبه پیتر کبیر Cabin of Peter The Great

کلبه پیتر کبیر (Cabin of Peter The Great) یکی از جاذبه های روسیه است، این کلبه اولین کاخ پتر کبیر محسوب می شود، این کلبه چوبی اولین اقامتگاه پتر کبیر بوده است که کل متراژ آن به 60 متر مربع می رسد.که دارای 3 اتاق است.
 

کلیسای منجی برخون ریخته شده

از زیباترین جاذبه های گردشگری و جالب برای هر مسافر گردشگر تور سنت پترزبورگ کلیسای منجی برخون ریخته شده می باشد.این بنا به دستور الکساندر سوم در سال 1883 برای یادبود پدرش بنا کرد و این کلیسا را درست در جایی که پدرش ترور شده بود ساخت.الکساندر دوم  همان کسی بود که قانون منع رعیت داری در روسیه را تصویب کرد. و تمام هزینه ساخت این بنا برعهده خانواده سلطنتی بوده است.معماری این کلیسا مانند کلیسای سنت باسیل می باشد این کلیسا در خیابان نوسکی که خود جز زیباترین و خیابانهای شهر شنت پیرزبورگ می باشد بنا شده است.این کلیسا مزین به موزاییک های حکاکی شده و رنگ شده زیبا حدود 7600متر مربع می باشد .

کاخ کنستانتینوفکسی

این کاخ در قرن 18 میلادی و محل اقامت دوک های بزرگ می باشد و امروزه این کاخ به موزه ایی برای بازدید عموم تبدیل شده است.

کاخ کاترین

این کاخ در مجاورت شهر سنت پیترزبورگ قرار دارد که با هدف اقامتگاهی تابستانی  برای ملکه کاترین بوده است  که تحت نظارت معمار آلمانی قرار گرفته بود .بعد از مدتی به دستور الیزابت این کاخ بازسازی و بزرگتر شد . البته به سبک معماری بارووک طراحی و ساخته شد در زمان اشغال آلمانها این کاخ کمی آسیب دید .که دوباره بازسازی شد و مهمترین اتاق این کاخ  اتاق آمبره می باشد.

 

Church on Split Blood


این مجسمه که به دستور پتر کبیر ساخته شده است امروزه به نماد شهر سنت پترزبورگ نیز تبدیل شده است .این مجسمه برنزی شاهکار هنری و یادگاری از نیمه دوم قرن 18میلادی می باشدف که توسط یک مجسمه ساز فرانسوی ساخته شده است این تندیس در میدان سنای سنت یترزبورگ واقع شده است.

مدت ساخت این تندیس 14 سال بوده است.تندیس اسب سوار برنزی برروی یک قطعه سنگ گرانیت قرمر تراشیده شده است .این سنگ بزرگترین سنگ انتقال یافته بدست بشر می باشد.جمعیت شهر سنت پترزبورگ به 5 میلیون نفر می رسد این شهر بندری در حاشیه دریای بالتیک قرار گرفته است.این شهر جز سبز ترین شهرهای روسیه می باشد و از مرکزی ترین پارک این شهر باغ الکساندر می باشد که  رو به روی موزه هرمیتاژ می باشد فواره موزیکالش برای هر کودک و حتی بزرگسالان جذاب می باشد.

اینها فقط تعدادی از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ است که در تور سن پترزبورگ قابل بازدید هستند ، از دیگر جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ میتوان به کلیسای سنت ایزاک که چهارمین کلیسای ارتودوکس جهان به شمار می رود ،، موزه روس این موزه که به قرن 19 بر می گردد یکی از موزه های هنر و نقاشی ملی در روسیه است ،کاخ کنستانتینوفکسی در استرلنا یکی از شاهکار و برجسته ترین معماری ها در قرن 18 بوده است ، کاخ کاترین محل اقامت تزارها در تابستان بوده است ، اسب سوار برنزی می باشند.

فرودگاه بین المللی که در شهر سنت پترزبورگ می باشد فرودگاه پالکوو تنها فرودگاه بین المللی که در شهر سنت پترزبورگ می باشد.و جز شلوغ ترین فرودگاههای روسیه محسوب می شود.برای رفت آمد بین سنت پیرزبورگ مترو – تراموا- واتوبوس می باشد البته  کرایه های تاکسی در این شهر بسیار گران می باشد.
از غذاهای معروف در سنت یترزبورگ می توان به سوپ بورش که یکی از پیش غذاهای معروف می باشد .سولیانکا، پلمنی، میت آلا پیتر و بیف استراگانف از دیگر غذاهای معروف در این شهر می باشد.

از معروف ترین تئاترهای مارینسکی می باشد که در سال 1860 افتتاح شدو جز هنری ترین و زیباترین تئاتر سن پیترزبورگ می باشد.برای دیدن این تئاتر مجلل که اکثرا موزیسین ها و بالرین های معروف در این تئاتر شرکت می کنند برای تماشای این تئاترباید از قبل بلیط تهیه کرد.

خرید تور سنت پترزبورگ


آب و هوای سن پترزبورگ

سن پترزبورگ دارای آب و هوای بسیار سردی است که در تابستان ها ، دمای هوا در ماه های جون و اوکتوبر به بالای 20 درجه هم می رسد ولی دارای تابستان های کوتاه و زمستان های بسیار طولانی می باشد، و در زمستان ها دمای هوا حداقل 9- درجه زیر صفر می باشد، طوری که شاهد یخ زدن معابر خواهیم بود، بهترین زمان برای سفر به سن پترز بورگ بین اواخر خرداد ماه تا شهریور ماه می باشد.گرمترین فصل و بهترین زمان برای سفر به سنت پترزبورگ از اوایل تیر ماه تا اواسط مرداد ماه می باشد  که میانگین دمای این شهر به 23 درجه سانتی گراد نیز می رسد .

شما نیز می توانید با گرفتن ویزای روسیه به این کشور سفر کند. شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور سنت پترزبورگ با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر سن پترزبورگ هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور سن پترزبورگ از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ مراکز خرید سن پترزبورگ