X

تور دهلی

تور دهلی- آگرا- جیپور

۷ شب  و ۸ روز  قیمت از: 6,750,000 تومان   ایرلاین: َMahan Air   اعتبار تا: ۱۳۹۸/۱۰/۳۰

دهلی یکی از بزرگترین و گران ترین شهرهای هندوستان می باشد.دهلی ترکیب عالی از معماری مدرن و سنتی است و این شهر را به یک شهر تاریخی تبدیل کرده است، که مهمترین دلیل برای بازدید افراد در تور هند است. دهلی در سال 1950 به عنوان پایتخت کشور هندوستان انتخاب شد و به عنوان مرکز دولت هند قرار گرفت. این شهر از دو بخش تشکیل شده که به ترتیب "دهلی" و "دهلی نو" نام دارند و دهلی بخش قدیمی شهر می باشد و دهلی نو نیز بخش جدید و مدرن شهر می باشد که در تور دهلی می توان هر دو بخش شهر دهلی را بازدید کرد و از جاذبه های این شهر لذت برد.

تور دهلی

تور دهلی و شهر توریستی دهلی

دهلی یا همان دهلی نو پایتخت کشور هند می باشد، و دومین شهر بزرگ هند است ، جمعیت این شهر 13،782،976 می باشد. قدمت این شهر به 5000 سال قبل بر می گردد این شهر تا الان 11 بار ویران شده و دوباره ساخته شده، دهلی از قدیمی ترین شهر های جهان به شمار می آید. دهلی در مقایسه با سایر نقاط هند هوای نچندان مطلوبی دارد.گشت و گذار در دهلی بسیار آسان می باشد تاکسی ،ریکشا، توک توک در همه جای شهر به وفور دیده می شود.
مناسب ترین زمان برای سفر به دهلی از اواخر اکتبر  تا اواسط ماه مارس می باشدگاهی در تابستان دمای هوای دهلی به 40 درجه سانتی گراد میرسد که بسیار طاقت فرسا می باشد.

 

تور لحظه آخری دهلی

جاذبه های گردشگری

دهلی از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور دهلی ارائه می شود می پردازیم:

معبد آکشاردام

این مرکز یکی از مراکز پر جاذبه در هندوستان و دهلی نو می باشد که هر ساله هزاران گردشگر را به سوی خود جذب می کند این معبد سومین معبد بزرگ هندوستان و برای پرستش خدای هندوها است.ارتفاع این بنا 43 متر و 96 متر عرض و 109 متر طول دارد.این پروژه عظیم از سال 2000 شروع به ساخت شد و در سال 2005 این معبد بزرگ افتتاح شد، معماری این معبد با استاندارهای معماری ماهاریشی واتسون ساخته شده استو همچنین متناسب با معماری سبک هندی نیز می باشد.
معبد آکشاردام یکی از برترین دیدنیهای هندوستان و جاذبه های گردشگری دهلی است، که بزرگترین معبد آیین هندو در جهان به حساب می آید، معبد آکشاردام توسط ماهاراج پراموخ سووآمی بنا گردید، که ۳۰۰۰ نفر از پیروانش به همراهی ۷۰۰۰ صنعتگر تونستند ساخت اون رو به اتمام برسونند. معبد آکشاردام که حدود ۷۰% از توریست های دهلی رو به خود جذب کرده است،این معبد در حاشیه ی رود یامونا و مجاورت دهکده ی قرار گرفته است. این معبد همچنین نمایشگاه هایی از زندگی مردم سووآمینارایان و تاریخ هندوستان، یک فواره موزیکال و باغ های بسیار وسیعی دارد.اشکال برروی این بنا متشکل از گل ها ، جانوران ،رقصندگان ، نوازندگان ،خدایان و الهه های هندو ها حکاکی شده است.معبد آکشاردام 234 ستون ،9 گنبد کی باشد .148 فیل به وزن 3 هزار تن در این معبد نیز بکار رفته است فیل در هند نقش پررنگ اش در تاریخ و فرهنگ هندوهاست.از بخش های مهم در این معبد ،سوآگاتام،معبد آبیشک مندپ،نمایشگاههای هندی، آبنمای آهنگین،باغ های موضوعی می باشد.

قطب منار

این مناره بزرگ از سنگ مرمر و سنگ های سرخ ساخته شده است، و به دستور سلطان معزالدین غوری و توسط غلام ترک و سپهسالار او قطب الدین ایبک، که بعدها به پادشاهی رسید، در سال ۱۱۹۹ میلادی بنیان گذاری شد،در سال ۱۳۶۸ میلادی این بنا به وسیله رعد و برق صدمه دید که توسط فیروزشاه و اسکندر لودی دوباره مرمت شد. قُطُب منار به تقلید از "منار جام" افغانستان، ساخته شد و به پنج طبقه تقسیم گردید، که در فاصلهٔ هر دو طبقه، ایوان مدوری به صورت کمربند قرار گرفته است.این بنا یکی اززیباترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری تاریخی و قدیمی در دهلی می باشد.این بنای 75 متری بلندترین بنای آجری در جهان شناخته شده است. این قطب یکی از اولین و برجسته ترین نمونه های معماری هندو اسلامیِ می باشد که همراه با چندین سازه باستانی و قرون وسطایی و خرابهٔ دیگر "مجموعهٔ قُطُب" را در دهلی تشکیل می دهد. نام این مجموعه قطب در لیست میراث یونسکو ثبت گردیده است ،این بنای 8000 ساله سالانه حدود 4 میلیون گردشگر را به سوی خود جذب می کند. این بنای اجری نشانگر نفوذ فرهنگی دین اسلام در هند می باشدو به دلیل چندین خودکشی بازدی از داخل این مناره و بالا رفتن از این قطب ممنوع اعلام شد.

قلعه سرخ یا لال قلعه

این قلعه تاریخی که به قلعه سرخ معروف است، یکی از بزرگترین مراکز جذب گردشگر در هند میباشد، که به لال قلعه یا همون قلعه سرخ معروف است، و به عنوان زینتی از معماری ایرانی در دل شهر دهلی نو، پایتخت هند جای گرفته است. قلعه سرخ به خاطر محصور شدن با سنگ های قرمز رنگ، به قلعه سرخ مشهور است، و همین ویژگی از جمله دلایل جذابیتش می باشد. این قلعه در سال 2007 در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است، قلعه سرخ بزرگترین قلعه ای میباشد که در زمان حکومت مسلمانان هند ،در دهلی ساخته شده است.در سال 1080میلادی سپاهی از غزنویان توسط اسکندری لودی این قلعه را تصرف کرد و پادشاه غزنویان این قلعه را محل سکونت خود برگزیدو از همین قلعه کشورش را اداره می کرد . در سال 1526 این قلعه به تصرف مغولیان در آمد و در جنگی که با ابراهیم دوری داشت بسیاری از جواهرات و گنجینه های عظیمی از طلا و جواهرات مانندکوه نور که در این قلعه نگهداری می شد را غارت کردند.
 

خرید تور دهلی


مقبره همایون

این آرامگاه، متعلق به همایون، یکی از پادشاهان گورکانی هند میباشد، که در سال ۱۵۷۰ به دستور همسر اول همایون پادشاهو پسر ارشدش ، حمیده بانو بیگم و بدست معمار ایرانی بنام "میراک میرزا قیاس" ساخته شد است. نام دیگر این آرامگاه نصرالدین همایونهمی باشد. این آرامگاه در منطقه نظام الدین و در مرکز شهر دهلی قرار داره. این مقبره در قرن ۱۶ میلادی ساخته شد و از جاذبه های گردشگری هند به شمار میرود.این مقبره در واقع به گورستان سلسله مغول تبدیل شد.ارتفاع این مقبره همایونی  47 متر می باشد و مساحت آن به 91 متر میرسد،این آرامگاه اولین باغ ایرانی در شبه قاره هند است. مقبره همایون، اولین مقبره با فضای آزاد و باغ گونه در تمام هندِ، همچنین اولین بنا که در نمای اون از سنگ های ماسه ای قرمز رنگ استفاده شده است می باشد. این بنا در سال 1993 فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.حدود 150 قبر در آرامگاه  همایونی و باغ های اطراف ای آرامگاه وجود دارد .هزینه ورود به مقبره برای افراد و تور های گردشگری هند متفاوت می باشد در زمان همایونی معماری هند رنگ و بوی ایرانی داشت .

دروازه هند

در قدیم برای عبور و مرور به شهرها ، ساکنین هر شهر از دروازه های شهر رفت و آمد کرد .دروازه هند بنای یادبود ملی هند محسوب می شود که در قلب دهلی نو پایتخت کشور هندوستان واقع شده است. این بنای باشکوه با ارتفاع ۴۲ متر توسط "سر ادوین لیتینز" معمار بریتانیایی طراحی شده و در محوطه ای باز و نزدیک به مجموعه زیبای کاخ ریاست جمهوری هند که در سال ۱۹۳۱ ساخته شده است قرار دارد. در اصل این بنا به عنوان یادبود تمامی جنگ های هند شناخته می شود. و نام سربازانی را که برای دفاع کشور کشته شده اند بر دیوارهای این بنا حک شده است. هندوستان در قدیم جز کشورهای ثروتمند بود کشورهای پرقدرت تصمیم به چپاول این کشور داشتند و همین امر باعث می شد که جنگ های بسیاری در این کشور رخ دهد و باعث کشته شدن افراد بسیاری می شد. دروازه هند در واقع یادبودی برای 82000سرباز کشته شده در دفاع از هند می باشد این دروازه مساحتی بالغ بر 306000 نتر مربع دارد و به صورت 6 ضلعی می باشدمصالح استفاده شده در این دروازه از ماسه ، گرانیت ، مرمر است.این طاق الهام گرفته از طاق پیروزی در فرانسه و البته بزرگتر از طاق پیروزی فرانسه می باشدمهمترین بخش دروازه هند ،گنبد قوسی شکل آن است.

مقبره گاندی

در شهر دهلی اماکن دیدنی فراوانی وجود دارد، و از مهمترین اماکن گردشگری هند بنای یادبود مقبره "مهاتما گاندی" رهبر نهضت ضد استعمار هند میباشد، که دیدنش خالی از لطف نیست . مهاتما گاندی رهبر سیاسی و مذهبی هندی ها در سال ۱۹۴۸ میلادی به قتل رسید. مقبره آن در شهر دهلی و در میان فضایی سرسبز به شکل سکویی چهار گوش از مرمر سیاه قرار دارد و تنها تزئین مقبره گاندی شمع های کوچک متحرک در اطراف این مقبره می باشد که از نشانه ها و یادبودی برای نشامن دادن زندگی ساده و بی الایش ماهاتماگاندی می باشد و و باغ در اطراف این آرامگاه وجود دارد که ماهاتما گاندی در اوقات فراغت در این پارک قدم می زد.

معبد لوتوس

معبد لوتوس از مشهورترین و معروف ترین و زیباترین و مدرن ترین جاذبه های گردشگری شهر دهلی نو می باشد در واقع شاهکار معماری معاصر محسوب می شود.معمار این معبد یک ایرانی می باشد و این اثر در واقع شاهکار فریبرز صهبا است که دارای جوایز متعددی از سازمان و ارگان های متفاوتی دریافت کرده است. این ساختمان به شکل گل نیلوفر آبی با 27 گلبرگ و از سنگ مرمر ساخته شده است . این معبد در سال 1986  در مساحتی حدود 26 هکتار ساخته شده است هم مکانی توریستی و هم برای عبادت برای هندوها می باشد.در واقع گل نیلوفر برای آریایی ها و هندوها به منظور تجلی ظهور می باشد.
 

قیمت تور دهلی

آب و هوای دهلی

به طور کلی دهلی دارای سه فصل مختلف در سال است از جمله فصل باران های موسمی 4 الی 5 ماه است ، فصل سرما به مدت 4 ماه و فصل گرما هم نیز که به مدت 3 ماه می باشد. بهترین وقت برای سفر به دهلی بین ماه های اردیبهشت تا تیر ماه می باشد.

شما نیز می توانید با گرفتن ویزای هند به این کشور سفر کند. شما نیز می توانید جهت تور لحظه آخری دهلی با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر دهلی هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور دهلی از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به دهلی جاذبه های گردشگری دهلی مراکز خرید دهلی