X

تور جیپور

تور دهلی- آگرا- جیپور

۷ شب  و ۸ روز  قیمت از: 6,750,000 تومان   ایرلاین: َMahan Air   اعتبار تا: ۱۳۹۸/۱۰/۳۰

جیپور ،بزرگترین و مرکز ایالت راجستان هند می باشد .این شهر به شهررنگ و فستیوال ها معروف می باشد.در شمال غربی هند قرار دارد .این شهر به شهر صورتی نیز معروف می باشد. این شهر یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری هند می باشند سالانه هزاران گردشگر برای بازدید از این شهر با تور جیپور از این شهر دیدن می کنند.این شهر در 26 کیلومتری شهر دهلی نو قرار دارد وموسس شهر جیپور مهاراجه جای سینگ دوم که در 11 سالگی به قدرت رسید و در سال 1727 این شهر تاسیس شد.مساحت شهر جیپور حدود 200 کیلومتر مربع می باشد .شهر جیپور از مهمترین شهرهای توریستی و گردشگری در تور هند می باشد .بهترین زمان سفر به این شهر از ماه اکتبر  تا مارس (مهر تا اسفند ماه) می باشد.
 

تور جیپور


تور جیپور و شهر توریستی جیپور

جیپور که به شهر صورتی معروف است، یکی از شهر های تاریخی هند می باشد.این شهر که در شمال غربی هندوستان قرار دارد و بیش از 3،100،000 نفر جمعیت دارد.شهر جیپور از مناطق مهم گردشگری در هند به شمار می رود ، این شهر به دلیل تعداد زیاد ساختمان های صورتی رنگ به این نام معروف است.
 

تور لحظه آخری جیپور

جاذبه های گردشگری جیپور

جیپور از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور جیپور ارائه می شود می پردازیم:

 

کاخ هوا محل

این ساختمان منحصر به فرد ۵ طبقه که شبیه کندوی زنبور عسله و با سنگ های مرمر و ماسه قرمز ساخته شده است، یکی از برترین دیدنیهای هندوستان و جاذبه های گردشگری جیپوره که در سال ۱۷۹۹ به وسیله "مهاراجه ساوای پراتپ سینق" ساخته شد بود. این قصر که به شکل تاج کریشناست و در واقع هدف اصلی از ساخت اون، آشنایی زنان حرمسرا و بانوان سلطنتی با زندگی روزمره کوچه و خیابان مردم عادی بوده، بدون اینکه کسی بتونه اونا رو ببینه یا مزاحمشون آنها شود. این کاخ از 900 پنجره یا همان جاروکای حکاکی شده ساخته شده است به طوری که این پنجرها هوای داخلی قصر را تهویه و مطبوع می کنند.این کاخ دارای چندین ساختمان و یک موزه می باشدو همچنین در سال 2006 این کاخ بازسازی شد.

موزه آلبرت هال

این موزه از قدیمی ترین موزه های راجستان می باشد که امروزه به دلیل زیبایی معماری یکی از جاذبه های گردشگری جیپور تبدیل شده است.این موزه در سال 1876 همزمان با دیدار پرنس ولز ساخته شد.این موزه در باغ رام نیواس در بیرون شهر در مقابل دروازه جدید می باشد.در این موزه آثار باستانی مانند نقاشی ، فرش ، عاج فیل ،مجسمه فلزی را به نمایش گذاشته اند.

جال محل

یکی از زیباترین کاخ های جیپور،جال محل یا کاخ آب است که در دریاچه من ساگر و در نزدیکی تپه های ناهارگت می باشد. این کاخ و بنای شناور در آب یکی از شگفت انگیز ترین کاخ های جیپور می باشد که به دستور مهاراجه ساوای مادوسینگ در 300 سال پیش ساخته شد.این کاخ شناور هر ساله هزاران گردشگر را به شهر صورتی می کشاند. این کاخ دارای 5 طبقه می باشد که با پربودن آب رودخانه 4 طبقه آن به زیر آب می رود این بنای تاریخی معماری به سبک مغول و راجپوت دارد .مان ساگار نام دریاچه مصنوعی می باشد که جال محل در آن قرار داردو این دریاچه به دلیل قحطی شدید و کمبود آب به دستور پادشاه وقت راجا من سینگ ایجاد شد.این دریاچه زیستگاه پرندگان مختلف می باشد.

قلعه جایگراه

این قلعه زیبا در سال ۱۷۲۶ ساخته شده است، و مکان فوق العاده ای برای دوستداران علوم نظامیه می باشد. در ۲ طرف این قلعه ۱۲ برج مراقبت ویژه قرار داره و جالبه که بدونین بزرگترین توپ جهان در این قلعه قرار داره. اگرچه این توپ هیچوقت شلیکی نکرده و تا به حال به این قلعه دست درازی نشده است، اما در تمام این سالها تونسته دشمنان رو بترسونه. این قلعه نشان دهنده قوت ساختار نظامی قرون وسطاست و بالا رفتن از قسمت برج نگهبانی دیدی عالی برای تماشای شهر بهتون خواهد داد که تجربه ای بی نظیری برای شما خواهد داشت.
 

خرید تور جیپور

رصدخانه جانتار مانتار

"رصدخانه جانتار مانتار" یکی از برترین و محبوبترین جاذبه های گردشگری شهر جیپوره میباشد، که یکی از جذاب ترین آثار تاریخی و دیدنیهای هندوستان نیز به حساب می آید. "جنتر منتر"مجموعه ای از بناهای نجومی می باشد، که توسط "ماهاراجای" در سال ۱۷۲۷ ساخته شده است، او در کل ۵ مجموعه از این ساختمان ها رو در نقاط مختلفی از دهلی و جیپور ساخت که رصد خانه جیپور بزرگترین اوناست.جنتر به معنای وسیله و منتر به معنای محاسبه ست و توسط این بنا که دارای محاسبات نجومی، گردش ستارگان رو اندازه گیری می کردند. این رصد خانه قرون وسطی در نوع خود بزرگترین در جهان می باشد.در واقع این رصد خانه مانند موزه علمی می باشد که در آن وسایل ستاره شناسی و محاسباتی برای علاقه مندان به علم نجوم شناسی وجود دارد.نام این رصد خانه جانتار مانتار در کتاب یونسکو ثبت شده است.از شاخصه های این رصد خانه ،بزرگترین ساعت آفتابی جهان می باشد ،با گذشت 300 سال از ساخت این رصد خانه همچنان وسایل این مجموعه سالم می باشد.

 

قلعه آمبر

قلعه آمبر در ۱۱ کیلومتری شهر جیپور واقع شده است،و در شهرک آمبرا می باشد این قلعه در سال 1600 میلادی و در دوران خاندان کاجو kacghawa و اولین سازندگان این قلعه "مینا ها" بودند. برای رسیدن به این قلعه که در بالای کوه قرار گرفته است، دو راه وجود داره که اولی به وسیله جیپ و دومی به وسیله فیل ها، که باید صف طولانی رو برای سوار شدنشان منتظر ماند. معماری قلعه ی آمبر یه معماری هندی و ایرانیه که کاملا این قضیه از مسجد و محرابش مشخص است.گل بوته ها و حکاکی برروی دیواره ها و ستون های این قلعه کاملا تخصص معماران ایرانی می باشد این قلعه یک راه زیر زمینی به قلعه جایگار دارد که در زمان های گذشته برای فرار از دست دشمنان استفاده میشد.نام این قلعه برگرفته از خدایان آمبا می باشد و رنگ کهربایی و قرمز دارد .نام این قلعه در لیست میراث یونسکو نیز ثبت شده است.

کاخ شهر جیپور

کاخ شهر یکی از مکان های دیدنی و از جاذبه های گردشگری معروف جیپور می باشد.این بنا به دستور مهاراجه ساوای جای سینگ ساخته شد این کاخ مربوط به قرن 19 می باشد بسیاری از بخش های این کاخ به موزه ،گالری تبدیل شده است.در این موزه اشیا قیمتی مانند زره لباس ، عتیقه جات ، یادبودها از مهاراجه های قدیمی و همسرانشان نگهداری میشود.
 

تور ارزان جیپور

آب و هوای جیپور

جیپور از نظر آب و هوایی دارای آب و هوای نسبتاً گرمی است، و ماه های اکتبر تا مارس را می توان به عنوان بهترین زمان برای سفر به جیپور دانست که آب و هوای خنکی را دارد را انتخاب کرد.وضعیت آب و هوای جیپور گرم و نیمه خشک می باشد دمای هوا گاهی به 48 درجه سانتی گراد نیز می رسد .در جیپور تابستان از فروردین ماه شروع می شود و در ماههای مرداد و شهریور بارندگی در این شهر آغاز می شود.زمستان در جیپور سرد و خشک می باشد و گاهی درجه هوا به 5 درجه سانتی گراد نیز می رسد.گردشگر برای ورود به هند و سفر با تور جیپور باید ویزای هند را عنوان ویزای توریستی دریافت کند.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر جیپور هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور جیپور از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به جیپور جاذبه های گردشگری جیپور مراکز خرید جیپور