X

تور شیراز

تور شیراز، قطعاً هر کسی که نام ایران را شنیده باشد شهر شیراز و تاریخ آن را به یاد می آورد. شیراز که زمانی پایتخت ایران بوده است و گردشگران فراوانی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است یکی از بهترین مکان ها برای ایرانگردی می باشد. شیراز جاذبه های فراوانی دارد که می توان به دروازه قرآن، ارگ کریم خانی، حافظیه، باغ ارم و تخت جمشید که مهمترین و با ارزش ترین بنا در ایران می باشد که سالانه میلیونها نفر با تور شیراز از این جاذبه های دیدنی بازدید می کنند.
 

تور شیراز


شیراز و تور شیراز

شهر شیراز یکی از شهر های بزرگ ایران در استان فارس می باشد ، این شهر را پایتخت فرهنگی ایران نیز می نامند ، شیراز به دلیل داشتن بنا های تاریخی فراوان و جاذبه های گردشگری جزو مهمترین شهر ها برای گردشگری در ایران است و قدمت این شهر به 2000 سال پیش بر می گردد.این شهر پر راز و جاذبه های تاریخی ، ادبی ، طبیعی  هر ساله پذیرای مسافران داخلی و خارجی بسیاری می باشد.
 

تور شیراز هوایی


جاذبه های گردشگری شیراز

شیراز از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور شیراز هوایی ارائه می شود می پردازیم:

 

دروازه قرآن

یکی از 6 دروازه باقی مانده در این شهر می باشد این بنا بارها توسط عوامل مختلف مانند زلزله و یا به دستور بعضی از حاکمان وقت تخریب و بازسازی شد. البته که دروازه های دیگر حضور فیزیکی دیگر ندارند ولی تا به امروز برای ادرس دادن نیز از این دروازه ها استفاده میشود.دروازه قران یکی از مکان های دیدنی در شیراز بحساب می آید طاق بزرگ این دروازه به دستور عضدالدوله دو جلد قران نفیس برروی این طاق ها قرار دارد.مردم شیراز شروع هر ماه قمری از زیر این دروازه رد می شدند و معتقد بودن با رد شدن از زیر قران تا اخر ماه از بلاها محفوظ می مانند.این دروازه در کنار مقبره خواجوی کرمانی و در میان کوههای بابا کوهی و چهل مقام برروی تنگه الله اکبر قرار گرفته است. این اثر تاریخی اولین جاذبه گردشگری شیراز می باشد که هنگام ورود به شهر از زیر آن گذر می کنیم.

 

ارگ کریم خانی

این ارگ از برجسته ترین معماران و هنرمندان داخلی و خارجی و از بهترین مصالح آن دوران برای ساخت این بنا استفاده شد.شکل این بنا از ذوزنقه ناقص تشکیل شده است در زمان پهلوی از این مکان به عنوان زندان استفاده شد. این ارگ دارای شاهنشین های متناسب با فصول مختلف دارد.ارگ کریم‌خاني مهمترین و بزرگترین بنای دوران زندیه میباشد، که در سال 1180 هجري قمري به دستور کریم‌خان زند ساخته شد. این ارگ، مرکز حکومتی کریم‌خان و خاندان زند و همچنين محل سکونت آنان بوده است.دیوار‌های آجری این بنا، 12 متر ارتفاع دارند که در هر چهار گوشه ارگ، برجی به ارتفاع حدود 15 متر قرار دارد. بر روی بدنه دیوارها و برج‌ها، نگاره‌های ساده و زیبای آجری دیده می‌شود. برخلاف نمای بیرونی، ساختمان داخلی ارگ از نمای زیباتری برخوردار است.

حافظیه

آرامگاه شاعر قرن هشتم در شیراز می باشد که این آرامگاه در شمال شهر شیراز قرار دارد.این آرامگاه دارای 8 ستون سنگی که نشان دهنده هشت درب بهشت و سده هشتم می باشد .گردشگران بسیاری برای دیدن آرامگاه این شاعر پرآوازه به این شهر زیبا سفر می کنند.حافظیه شیراز از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر شیراز می باشد.65 سال بعد وفات حافظ به دستور حاکم وقت برای حافظ عمارتی گنبدی شکل ساخته شد تا یادبودی برای این شاعر گرانقدر باشد و در دوران کریم خان زند بارگاهی جدیدو زیبا از سنگ مرمر برای این شاعر بنا کرد .که در جلوی این بارگاه باغی بزرگ و زیبا وجود دارد که در فصل بهار با بوی دل انگیز بهارنارنج منظره ایی زیبا را برای گردشگران رقم می زند.این بارگاه و باغ دارای مساحت 2 هکتار می باشد ودارای صحن شمالی و جنوبی تشکیل شده است که توسط تالاری از هم جدا شده است این تالار از آثار دوره زندیه می باشد و این مجموعه دارای 4 درب ورودی و خروجی است.
 

تور های شیراز

باغ ارم

باغ ارم يكي از مشهورترین باغ‌های شیراز است که در شمالغربی شيراز و در خیابان ارم قرار دارد و از زیباترین جاذبه های گردشگری شیراز به حساب می آیند. باغ ارم ازجمله باغهای است که نامش در لیست میراث یونسکو ثبت شده است.این باغ هر ساله گردشگران بسیاری از داخل و خارج را به سوی خود می کشد. عمارت سه طبقه که در وسط این باغ وجود دارد که ستون های آن را تخت جشید الهام گرفته است.

خانه زینت الملک

در ضلع غربی نارنجستان قوام، عمارت زیبایی قرار دارد که به خانه زینت‌الملک مشهور است. این خانه محل سکونت زینت‌الملک قوامی بوده است. تالار اصلی این خانه در ضلع غربی آن قرار دارد که با نقاشی و آیینه‌کاری هنرمندان از دوران قاجار تزئین شده است.این خانه از خانه های دوره قاجاری می باشد ، زینت الملوک خود زنی نیکوکار و خیر که همیشه سفره او به روی نیازمندان باز بوده است.معماری بی نظیر وحیاط اندرونی و آینه کاری این عمارت ، به پاتوق اهالی هنر تبدیل کرده است.تندیس 37 شخص مشهور در زیرزمین این عمارت که امروزه به موزه تبدیل شده است در معرض نمایش قرار دارد اگر به شیراز سفر کردید حتما به دیدن این خانه بی نظیر بروید.  

 

نارنجستان قوام

ساخت نارنجستان قوام توسط علی محمدخان قوام‌الملک دوم در سال 1290 هجري قمري آغاز شد، و در سال 1305 هجري قمري توسط فرزندش محمد رضا خان قوام‌الملک به اتمام رسید. این باغ محل حکومت خاندان قوام‌الملک و همچنين براي تشکیل جلسات عمومی و نشست‌های بزرگان و اشراف در دوران قاجار مورد استفاده قرار می‌گرفته. این باغ به دلیل داشتن درختان نارنج فراوانش به "نارنجستان" معروف شده و یکی از جاذبه های گردشگری شیراز است. مساحت کل نارنجستان 3085 متر مربع است که حدود 940 متر آن زیربناست. عمارت نارنجستان دربرگيرنده دو طبقه و یک طبقه زیرزمین است. 

 

اینها فقط تعدادی از جاذبه های گردشگری شیراز میباشد ، از دیگر جاذبه های گردشگری شیراز میتوان به پاسارگاد که یکی از شهر های باقی مانده از دوران هخامنشی می باشد ، تخت جمشید بدون شک می توان گفت که مهمترین و با ارزش ترین بنای تاریخی در کل ایران و شیراز است که در دوران هخامنشی مورد استفاده قرار می گرفت و قدمت این بنا به 518 سال پیش از میلاد باز می گردد که شما می توانید با تور شیراز ارزان به این شهر سفر کنید و از جاذبه ها و دیدنی های این شهر دیدن کنید و یک سفر خاطره انگیز و رویائی را در تور شیراز تجربه کنید.
 

تور هوایی شیراز


آب و هوای شیراز

شیراز دارای آب و هوای نسبتاً گرم و خشکی می باشد ، طوری که در گرمترین ماه سال یعنی در تیر ماه به 30 درجه نیز می رسد و در زمستان ها هم دمای هوا در سردترین ماه سال دی ماه به 5 درجه کاهش پیدا می کند.

شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور هوایی شیراز با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر شیراز هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور های شیراز از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به شیراز جاذبه های گردشگری شیراز مراکز خرید شیراز