X

تور مشهد

تور اهواز - مشهد

۳ شب  و ۴ روز  قیمت از: 830,000تومان   ایرلاین: Iranairtour   اعتبار تا: ۱۳۹۸/۱۱/۲۱

سالانه میلیونها نفر از سراسر جهان با تور مشهد به این شهر سفر می کنند. مشهد که بزرگترین شهر ایران پس از تهران است، به دلیل وجود حرم امام رضا(ع) در این شهر از محبوبیت ویژه ای برخوردار است، مشهد که پایتخت معنوی ایران نیز می باشد از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است که میتوان به حرم امام رضا(ع)، مقبره فردوسی، مجموعه کوهسنگی، آرامگاه نادرشاه افشار ،خانه تاریخی ملک و محله چهار باغ اشاره کرد که تور مشهد را بین گردشگران بسیار محبوب کرده است. 
 

تور مشهد


تور مشهد و شهر زیارتی مشهد

شهر مشهد بزرگترین شهر استان خراسان رضوی در ایران است و پایتخت معنوی ایران نیز می باشد و همچنین این شهر در زمان افشاریان پایتخت ایران بوده. شهر مشهد با وسعت 351 کیلومتر دومین شهر بزرگ ایران نیز می باشد ، جمعیت این شهر بیش از  3،000،000 نفر می باشد.
 

تور مشهد هوایی


جاذبه های گردشگری مشهد

مشهد از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور مشهد هوایی ارائه می شود می پردازیم:

 

حرم امام رضا

حرم امام رضا در مرکز شهر مشهد، استان خراسان رضوی، مدفن علی‌الرضاست که نزد مسلمانان شیعه به‌عنوان "حرم" گرامی داشته می‌شود و مقدس است. یکی از مقدس ترین و آرامبخش ترین مکان های مسلمانان و ایرانیان حرم امام رضا می باشد سفر به مشهد آرزوی هر ایرانی و مسلمان می باشد سالانه میلونها نفر با تور مشهد به شهر مقدس مشهد سفر می کنند .حرم مطهر امام رضا ع مهمترین جاذبه گردشگری شهر مشهد می باشد و از حرم های مطهر و مهم جهان نیز محسوب می شود اولین صحن در دوران سلطان حسین بایقرا و به کوشش امیر علی شیر نوایی ساخته شده است.در حرم امام رضا در مجموع 9 صحن و 26 رواق در حرم امام رضا ساخته شده است .صحن منور رضوی از قدیمی ترین و باشکوه ترین صحن های حرم می باشد که صحن انقلاب اسلامی نامیده می شود.
صحن آژادی- صحن جمهوری-صحن قدس-صحن هدایت-صحن جامع رضوی-صحن کوثر –صحن غدیر بزرگترین این صحن ها،صحن جامع رضوی می باشد و بزرگترین فضای محصور مسقف در اطراف حرم رواق امام خمینی می باشد.مسجد بالای سر و مسجد گوهر شاه از بناهای محبوب و برجسته حرم مطهر است.

مقبره فردوسی

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی، در میان باغی مصفا به فاصله ۲۰ کیلومتری شمال شهر مشهد واقع شده است. نمای بیرونی بنا شامل عناصر تزئینی هخامنشی به خصوص ستون‌ها و سرستون‌ها است و اشعاری که بر اضلاع چهارگانه بنا نگاشته شده از حکیم فردوسی و معرف اندیشه و شخصیت وی است. بخش فوقانی بنا به‌صورت توخالی ساخته شده و فضای داخلی آن نیز علاوه بر الهام گرفتن از معماری دوره اشکانی شامل ۲۰  ستون مرمری در پائین و ۸ ستون در بخش فوقانی است. در بخش‌هایی از آرامگاه نیز دیوارنگاره‌هایی از فریدون صدیقی نصب شده که نمایش صحنه‌هایی از روایات شاهنامه است.مقبره فردوسی محل دفن یکی از شعرای بزرگ کشورمان  می باشد که مقبره شاعر دیگر به نام مهدی اخوان ثالث نیز در این باغ قرار دارد گردشگران بسیاری هر ساله از داخل و خارج کشور برای بازدید از مقبره این شاعر بنام بازدید می کنند.فردسی به حکیم سخن ،حکیم توس، استاد سخن نیز مشهور می باشد.
فردوسی با سرودن شاهنامه ، جانی تازه به فرهنگ  ما بخشید . حال خوب حضور در این مکان را با هیچ چیزی نمی توان عوض کرد.برروی مقبره فردوسی نقش و نگارها و اشعاری زیبا نقش بسته است.باغ آرامگاه  حدود 6 هکتار مساحت دارد و علاوه بر آرامگاه فردوسی دارای یک موزه و کتابخانه می باشد .سروده های فردوسی نه تنها در ایران بلکه دانشگاههای مختلف از جهان مورد مطالعه قرار گرفته است.این آرامگاه به شکل بناهای پرسپولیس و مقبره کوروش در پاسارگاد بنا شده است.

 

مجموعه کوهسنگی

این پارک در جنوب غربی مشهد و در انتهای خیابان کوهسنگی واقع شده است. پارک کوهسنگی در حاشیه کوه‌هایی مرتفع ایجاد شده و از قدیمی‌ترین روستاه های مشهد است.  این پارک تلفیقی از آب، سنگ و سرسبزی و نور است. ساختمان موزه‌ بزرگ خراسان، با الگوبرداری از معماری کاخ کلات نادر، جلوه زیبایی به این مجموعه داده است. در سال ۱۳۴۰ شمسی با گسترش شهر مشهد، کوهسنگی از طریق خیابانی وسیع و عریض و مشجر، موسوم به خیابان کوه سنگی، به بدنه اصلی شهر مشهد متصل گردید. با طرح‌های توسعه شهر مشهد، پارک کوه سنگی به مجموعه‌ی تفریحی گردشگری تبدیل شد.کوه سنگی یا کوهسنگی از زیباترین و بزرگترین پارک های مشهد می باشد این پارک به یکی از جاذبه های گردشگری در مشهد تبدیل شده است.بعد از حرم امام رضا کوهسنگی یکی از پربازدید ترین مکان های شهر مشهد بحساب می آید.این پارک در سال 1330 افتتاح شده است .کوهسنگی از دو کوه کله قندی جدای رشته کوه بینالود می باشد.آرامگاه نادر شاه از سنگ سخت گرانیت کوهسنگی ساخته شده است شاه عباس تاج شاهی خودرا در سن 16 سالگی در این منطقه برسر گذاشت.استخر بزرگ پارک کوهسنگی-مراکز خرید کوهسنگی –مراکز ورزشی – دریاچه مصنوعی –جزیره پرندگان-باغ موزه طبیعی و ... از جاذبه های گردشگری در مجموعه تفریحی کوهسنگی می باشد.
 

تور لحظه آخری مشهد


آرامگاه نادرشاه افشار

آرامگاه نادر شاه افشار بنایی است که به یادبود نادرشاه در شهر مشهد ساخته شده است. قوام السلطنه آرامگاه جدیدی برای وی ساخت و استخوان‌های او را از تهران به مقبره مزبور انتقال داد. نادر شاه پادشاه قدرتمند و پرآوازه به ناپلئون شرق معروف شد.و موسس سلسه افشاریان بود این پادشاه مشهد را بعنوان پایتخت خود معرفی کرد.

 

خانه تاریخی ملک

خانه ملک مربوط به اواخر دوره قاجار است و در مشهد، ضلع شرقی خیابان امام، روبروی اداره دارایی واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۷۷ با شماره ثبت ۲۱۱۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این بنا یکی از نمونه خانه‌های زیبای بر جای مانده از دوران انتقال معماری در اواخر عصر قاجاریه محسوب می‌شود. بنای مزبور در گذشته بسیار وسیع‌تر بوده، اما اکنون تنها بخش بیرونی آن برجای مانده است، که شامل دو طبقه است. طبقه بالایی دارای سقف مشبک و منبت‌کاری شده چوبی و شومینه گچبری زیبایی است. خانه ملک امروزه مرکز هنرهای سنتی میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی میباشد. گفتنی است حمام خانه ملک تنها نمونه حمام تاریخی خصوصی دوره خود در شهر مشهد معرفی شده است. این بنا در سال ۱۳۸۵ به عنوان خانه توریست انتخاب شد.

محله چهار باغ

محله چهارباغ مشهد، از غرب به خیابان آزادی و ضلع شرقی مجموعه تجاری بازار مرکزی آستان قدس و کوچه تلفن‌خانه و از شمال به بالاخیابان، کوچه چهارباغ و کاروان‌سرای ملک محدود است. این محله تا اوایل دهه ۲۰ از محلات درجه یک مشهد بود. علت شهرت محله به این نام، به واسطه درختکاری چهار ردیفه بالاخیابان به سبک چهارباغ اصفهان نبوده است، چرا که به طور قطع قدمت چهارباغ مشهد بیش از چهارباغ اصفهان بوده و به دوره تیموری برمی‌گردد. در این محدوده  منازل اعیان‌نشین با اندرونی و اطاق‌های بزرگ معروف به تنبی (tenebi) قرار داشته که در اواخر بیشتر برای عروسی، مجالس عمومی و روضه‌خوانی ایام سوگواری به کار می‌رفت. این محله در دوران‌ مختلف و تا قبل از رونق گرفتن محلات جدید، محل استقرار حاکم شهر بوده است.

اینها فقط تعدادی از جاذبه های گردشگری مشهد میباشند،  شما می توانید با تور لحظه آخری مشهد به این شهر سفر کنید و از جاذبه ها و دیدنی های این شهر دیدن کنید و یک سفر خاطره انگیز و رویائی را در تور مشهد تجربه کنید.
 

تور هوایی مشهد


آب و هوای مشهد

مشهد با توجه به موقعیتی که قرا دارد، دارای آب و هوای خشک و کوهستانی می باشد، و تابستان ها خشک و آفتابی دارد و زمستان های بسیار سرد که همراه با بارش برف و باران است. البته مشهد به دلیل شهر زیارتی و امام رضا همیشه مسافرانی زیادی در طول سال دارد اما بهترین زمان برای سفر به مشهد در اویل اردیبهشت ما تا اواسط تیر ماه می باشد.

شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور هوایی مشهد با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر مشهد هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور های مشهد از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به مشهد جاذبه های گردشگری مشهد مراکز خرید مشهد