X

تور ژاپن

ژاپن یک کشور جهان اولی با صنعت مدرن است ، واز قطب های اقتصادی بزرگ در جهان می باشد. همین امر باعث شده سالانه هزاران نفر با تور ژاپن به این کشور سفر کنند. ژاپن یک کشور که به صورت یک جزیره است که متشکل از 3900 جزیره به نام های هوکایدو که 22 درصد این مساحت ژاپن  را به خود اختصاص داده است . جزیره شیکوکو و کیوشو ، جزیره هنشو که مرکزی می باشد و حدود 61 درصد مساحت ژاپن را تشکیل می دهد که 80 درصد جمعیت مردم ژاپن در این جزیره زندگی می کنند.
ژاپن در اقیانوس آرام قرار دارد با شهرهای متراکم و کاخ های امپریالیستی، پارک های ملی کوهستانی و هزاران زیارتگاه و معابد می باشد. این کشور مرزهای آبی با کشورهای چین ، کره شمالی و کره جنوبی ، و روسیه دارد. "هونشو" خانه به یاد ماندنی بمباران اتمی هیروشیما و توکیو، "هوکایدو" مشهور است برای اسکی که در
تور ژاپن قابل دیدن هستند.

تور ژاپن

تور ژاپن و کشور ژاپن

 ژاپن کشوری پادشاهی است، که در اقیانوس آرام واقع شده، و در قسمت شرقی آسیا قرار دارد و یکی از مهمترین قطب های اقتصادی جهان به شمار می رود. وسعت این کشور 387،000 کیلومتر می باشد، و جمعیت این کشور 128،000،0000 نفر است، پایتخت این کشور توکیو نام دارد، که با 35،000،000 نفر یکی از پر جمعیت ترین شهر های جهان و گرونترین و مدرنترین شهر ها در جهان نیز به شمار می رود.خیابان گینزا که در این شهر قرار دارد یکی از مدرن ترین خیابان های به سبک غربی می باشد که اکثر برند های معروف در این خیابان می باشد. 

تور ژاپن و خرید تور ژاپن


جاذبه های گردشگری

ژاپن از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور ژاپن ارائه می شود می پردازیم:

یادبود صلح هیروشیما

پارک یادبود صلح هیروشیما که یک موزه نیز در این قلب این پارک وجود دارد پارکی برای زنده نگهداشتن خاطرات و گرامی داشتن یاد کشته شدگان جنگ هیروشیما می باشد ، این پارک در گذشته مرکز تجاری و سیاسی هیروشیما بوده است و این امر باعث شد تا بمب در این فرود اید . موزه در این پارک از 2 ساختمان مجزا تشکیل شده است . در این موزه تاریخ شهر هیروشیما و حادثه بزرگ این شهر بررسی می شود در واقع این ساختمان جز معدود مکان هایی بود که توانست دوام بیاورد و سرپا بایستد . این سازه امروزه در لیست میراث یونسکو ثبت شده است.در این پارک برروی طاق سنگی که وجود دارد نام تمامی قربانیان این حادثه حک شده است.

غرفه طلایی

این معبد که یک ویلای تفریحی برای آشیکاگا یوشیمیتسو بود، که در اواخر قرن 14 ساخته شد، این بنا در سال 1950 توسط راهب افراطی به آتش کشیده شد، اما 5 سال بعد آن را بازسازی کردند ، این معبد که با روکشی از طلا پوشیده شده است، به عنوان میراث جهانی ثبت گردیده ، این معبد یکی از شاهکار های معماری است، که ساعت ها می توان برای عکاسی و بازدید از آن بهره برد. ناگفته نماند که باغ های اطراف این معبد هم زیبایی خاص خود را دارد، و می توانید در کنار این معبد از این باغ ها نیز بازدید کنید.

کوه فوجی

کوه فوجی نخستین نقطه شرقی کره زمین است، که هر روز آفتاب را لمس می کند ، این کوه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در ژاپن برای صعود و بازدید قرار گرفته. این کوه 3776 متر ارتفاع دارد، و در منطقه یاماناشی در استان شیزوئوکا می باشد ، که به عنوان یک عبادتگاه هر سال میزبان تعداد زیادی گردشگر است. آخرین باری که این آتشفشان فوران کرد، بین سالهای 1707 الی 1708 میلادی برمیگردد.

کاخ امپراتوری توکیو یا کوکیو

این کاخ در منطقه چیودای توکیو پایتخش ژاپن قرار دارد.و یک مرکز مدیریتی و موزه هنری و نمایانگر تاریخ و سنت کشور ژاپن می باشد. در حال حاضر این کاخ محل اقامت امپراتور ژاپن می باشد . از سال 1968 میلادی، بازدید از قسمت شرقی این قصر برای بازدید عموم مورد استفاده قرار می گرفت ، اما از سال 1993 بازدید از این موزه و قصر رایگان شده است.این کاخ برروی ویرانه های به جامانده از کاخ قبلی بناشده است ، در داخل این محوطه موزه سلطنتی ساننومارو قرار دارد.این قصر 8 بار مرمت و بازسازی شده است.در سال 1869 میلادی امپراتور میجی نام قلعه را از توکیو به قلعه امپراتور تغییر داد. این کاخ سالانه پذیرای صدها هزار گردشگر جهان می باشد.
 

تور ژاپن و قیمت تور ژاپن

جیگکودانی پارک میمون ها در ژاپن

جیگکودانی در کنار رودخانه ای که از دره یوکویو (Yokoyu) می گذرد، قرار گرفته است. رودخانه از پارک ملی جوشینتسو (Joshinetsu) سرچشمه می گیرد.به دلیل وجود آبگرم های این منطقه و کوههای برفی پر شیب و صخره های صعب العبور ،لقب دره جهنمی را به این منطقه داده است.در سال 1970 عکسی از حمام میمون های برفی در مجله لایف چاپ شد و همین امر باعث شهرت این منطقه شد و در زمان برگزاری المپیک زمستانی در سال 1998 در شهر ناگانو بسیاری از گردشگران برای دیدن این حمام ها به این منطقه رفتن و باعث جلب توجه جهانیان قرار گرفت . به دلیل سرمای بیش حد در این منطقه میمون های وحشی برای در امان ماندن از سرما به این آبگرم ها می روند .  

برج توکیو

این برج بلندترین برج ژاپن و دومین برج بلند جهان با ارتفاع 634 متر پس از برج خلیفه دبی می باشد ، این برج در سال 2008 بنا شد. برج توکیو، دو تراس مرتفع دارد، یکی در ارتفاع 350 متر و دیگری در 450 متری که به ترتیب 2000 و 900 نفر گنجایش دارند، که برای تماشای نمای از شهر می باشد، این برج که یک برج مخابراتی نیز می باشد، از مهمترین جاذبه های گردشگری در ژاپن است. در پایین این برج مرتفع یک مرکز خرید و آکواریوم هم قرار دارد.این برج الهام گرفته از برج ایفل فرانسه می باشد. البته بنا به گفته شرکت ژاپنی سومیتومو قرار است این برج به بلندترین برج چوبی جهان شود 90درصد از مصالح این برج 70 طبقه ای هیبریدی خواهد بود . هدف طراحی این برج حامی محیط زیست می باشد.

بودای بزرگ کاماکورا

این تندیس در شهر کاماکورا مرکز استان کاناگاوا قرار دارد. این تندیس از جنس برنز می باشد . ارتفاع بودای بزرگ کاماکورا به 13 نتر می رسد و وزن این مجسمه به 93 تن می رسد.این تندیس به دستور کشیشی بودایی به نام جوکو و بانوی اینادادر سال 1243 در دوران حکومت کاموکارا بنا شده است.این بودا در قدیم در یک معبد نگهداری میشد ولی بعد از سونامی در قرن 15 میلادی این معبد خراب شد و تندیس بودای در فضای بیرون قرار گرفت.

قصر هیمجی

این قصر در بالای تپه ای به نام هیمجی قرار دارد. این قصر یکی از نمونه های باقیمانده از معماری قلعه های ژاپنی است ، این قلعه به دلیل سفیدی و درخشندگی که دارد، به عنوان جو و شیراساگی شناخته می شود. دلیل این لقب به خاطر شباهت این قلعه به یک پرنده ای در حال پرواز بوده. قدمت این قصر به سال 1333 و زمانی که (Akamatsu Norimura) قلعه ای در بالای تپه (Himeyama) ساخت بر می گردد.

جزیره میاکجیما

این جزیره به یکی از آلوده ترین شهرهای معروف است.آلودگی این شهر به اندازه ای می باشد که همه ساکنان باید ماسک بزنند وگرنه می میرند.آتشقشان میاکجیما که در فاصله 160 کیلومتری شهر توکیو می باشد. به دلیل فوران  های پی در پی دی اکسید گوگرد سمی هوای این شهر همیشه سمی می باشد و با وجود سمی بودن این جزیره هر ساله گردشگرانی به این جزیره سفر می کنند. در سال 2000 میلادی آلودگی این جزیره به حدی بود که ساکنان جزیره مجبور به ترک این منطقه شدندو تا 5 سال کسی نمیتوانست به این جزیره برود.

جزیره خرگوش اکونوشیما

این جزیره در داخل دریای ژاپن قرار دارد و به خاطر تعداد زیاد خرگوش هایش به شهرت رسیده است در این منطقه بردن سگ و یا حیوان خانگی دیگر ممنوع می باشد چرا که احتمال صدمه زدن به خرگوش ها وجود دارد.

موارد بالا فقط تعدای از جاذبه های گردشگری در ژاپن است.معبد توداجیاین معبد بزرگترین ساختمان چوبی در جهان و مکان بزرگترین مجسمه برنزی بودا در جهان نیز می باشد،معبدکیومیزو این معبد که در شرق کیوتو واقع است قدمت این معبد به سال 798 میلادی بر می گردد ، پارک میمون جیگوکدانی یکی منطقه معروف چشمه آب گرم در نزدیکی ناگانو است که شما می توانید، با تور ژاپن به این کشور سفر کنید و از جاذبه ها و دیدنی های این کشور دیدن کنید، و یک سفر خاطره انگیز و رویائی را در تور ژاپن تجربه کنید.
 

تور ژاپن


فرهنگ مردم ژاپن

فرهنگ مردمان ژاپن و کشور ژاپن بسیار تحت تاثیر فرهنگ اروپا و آمریکای شمالی قرار گرفته ، در این بین، نفوذ فرهنگ چینی پر رنگ تر است. مذهب مردمان ژاپن بر اساس آئین باستانی بوده که به آن شینتو یا همان ادیان خدایان گفته می شود.
امید به زندگی در کشور ژاپن 83/7 سال که رتبه اول امید به زندگی در جهان می باشد.

شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور ژاپن با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره کشور ژاپن هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور ژاپن از این جاذبه ها دیدن کنید.

تور ژاپن تور ژاپن و خرید تور ژاپن تور ژاپن و قیمت تور ژاپن