X

تور ارمنستان

ارمنستان در همسایگی شمالی ایران و در جنوب قفقاز واقع شده است اولین کشوری که دین مسیحیت را پذیرفت در سال 301 قبل از مسیح این دین ،دین رسمی این کشور شناخته شد .مهمان نوازی مردمان ارمنستان باعث جذب دو چندان گردشگران شده است بعد از سال 2001 میلادی صنعت گردشگری دراین کشور روبه رشد رفت .نام بومی این کشور در زبان ارامنه به هایک معروف بوده است در زمان صفویه ارمنستان جزیی از ایران بوده است که بعد از قرارداد ترکمنچای و پیمان گلستان از ایران جدا شده و ضمیمه خاک روسیه شد از سال 1920تحت جمهوریه سوسیالیستی به یکی از 15 جمهوری تشکیل دهنده جماهیر روسیه تبدیل شد و به از فروپاشی شوروی استقلال یافت .
تور ارمنستان یکی از ارزان ترین مکان ها برای سفر می باشد طوری که میتوان هم به صورت زمینی و هوایی به ارمنستان سفر کرد. کشور ارمنستان و جمهوری شوروی سابق، در منطقه قفقاز کوهستانی بین آسیا و اروپا قرار دارد. در میان اولین تمدن های مسیحی آن را توسط مکان های مذهبی از جمله گرامر رومی، معبد گارنی، و کلیسای (Etchmiadzin) قرن چهارم میلادی که دفتر مرکزی کلیسای مسیحیت در ارمنستان است تعریف می کنند. خور ویراپ یا صومعه که محل زیارتگاهی در نزدیکی کوه آرارات است از جاذبه های اندک ارمنستان هستند که در تور ایروان از آن دیدن می کنند.

 

تور ارمنستان

اکثر زمین های این کشور کوهستانی و مرتفع است کوه آرارات که قبل ها سمبل این کشور بوده، امروزه متعلق به ترکیه است .
ایروان از شهرهای بزرگ و معروف و پایتخت این کشور است که اکثر موزه ها و مراکز فرهنگی در ایروان قرار دارد آتشفشان آراگاتس دراین شهر واقع شده است .
طبیعت زیبای ارمنستان از جاذبه های گردشگری این کشور محسوب می شود در این ارتفاعات این کشور چشمه های آبگرم و معدنی  ،دریاچه های کوچک برای شنا کردن ، قایق رانی،اسکی روی آب و اسکی روی برف از جمله کارایی است که در سفر به ارمنستان نباید فراموش کرد .
ایروان بزرگترین و مهمترین شهر ارمنستان بود و به دلیل شباهت زیاد شهر به وین  و بناهای تاریخی و باستانی از جمله قلعه اربونی مسجد آبی و ساختمان بزرگ اپرا به پرطرفدارترین  شهر توریستی ارمنستان تبدیل شده است .دیلیجان منطقه چنگلی و پرجمعیت است که به سوئیس کوچک معروف است اکثر افراد معروف دراین شهر سکونت دارند بعد انتخاب تور ایروان حتما به دهکده ملوکان نیز سری بزنید و از زیبایی های این دهکده کوچک لذت ببرید دریاچه معروف یرموک نیز در نزدیکی این دهکده واقع شده است.
کلیسای اچیمیادزین در سال 2000میلادی در فهرست یونسکو قرار گرفت این کلیسا نگین  شاهکار معماری و مذهبی و از مهمترین جاذبه های گردشگری ارمنستان بحساب میاید .این کلیسا در شهر وقرشایات که چهارمین شهر بزرگ  ارمنستان است در 10کیلومتری ایروان است ارتفاع این کلیسا به 27 متر میرسد این کلیسا نه تنها مکانی عبادی و مذهبی است بلکه به یک موزه عالی و منحصر به فرد برای محققان تبدیل شده است
واحد پول ارمنستان درام است از سوغاتی های این کشور به فرش و صنایع دستی می توان نام برد .از غذاهای معروف این کشور می توان به دولما همان دلمه خودمان و بورشت که سوپ سبزیجات است خاش همان کله پاجه، کباب ماهی ایشخان و خوروات که با گوشت بره یا مرغ و پیاز و فلفل تهیه می شود نام برد .


Armenia

برای رفت و آمد  از وسایل حمل و نقل عمومی در ارمنستان استفاده کنید بهترین فصل سفر به ارمنستان بهار و پاییز است در این فصل آب و هوای متعادل و تاحدودی گرم و در بعضی از روزها بارانی می باشد .در کل ارمنستان کشور فوق العاده برای طرفداران فرهنگ و تاریخ می باشد تورارمنستان یکی از تورهای خارجی  درمیان ایرانیان است سفر به ارمنستان سفری ارزان و هیجان انگیز همراه با خاطرات به یاد ماندنی برای گردشگران خواهر بود از سال 95 بین دو کشور ایران و ارمنستان قراردادی امضا شد که برای سفر به ارمنستان نیازی به ویزا نیست و  گردشگران می توانند با در دست داشتن پاسپورت  به مدت 90 روز در این کشور به سیر و سیاحت بپردازند.
از زیباترین عبادتگاه ها می توان به نوراواک که بی نظیر است،صومعه کغارد به معنی سرنیزه است ، اولین کلیسای غاری دنیا در 40کیلو متری ایروان واقع در یونسکو ثبت شده است .

 

تور ارمنستان

نماد کشور ارمنستان میوه انار است که در فرهنگ و تاریخ این کشور بشدت احساس  می شود انار نماد شادی ،ازدواج ،باروری،خوشبختی وهمچنین برای محاقظت از چشم بد می دانند در مراسم های بزرگ مثل عروسی ها از میوه انار بسیار استفاده می کنند و از رسم های این مراسم  است باید عروس انار را پرت کند تا انار بشکند و دانه های آن اگر پخش شود نشانه این است که عروس توانایی بچه دارشدن را دارد و همچنین عروس باید تکه های انار خشک شده را به عنوان تبرک به پسران و دختران مجرد هدیه می کند .

تور ارمنستان و کشور ارمنستان

کشور ارمنستان در قفقاز جنوبی است، که پایتخت آن ایروان نام دارد و از شمال به گرجستان و از شرق هم به جمهوری آذربایجان و از غرب هم با ترکیه و از جنوب با ایران همسایه است. ارمنستان دارای تابستانهای بسیار گرم و زمستان های بسیار سردی است ، جمعیت این کشور چیزی حدود بر 3،000،000 نفر می باشد و زبان رسمی این کشور ارمنی است.
 

تور لحظه آخری ارمنستان

فرهنگ مردم ارمنستان

مردم کشور ارمنستان اکثراً مسیحی می باشند و تا قبل از اینکه دین مسیحیت وارد ارمنستان شود مردم ارمنستان اعیاد زیادی داشتند که عید ناواسارت از همه مهمتر و عید سال باستانی آنها بود ، از غذا های سنتی ارمنستان اگر بخواهیم صحبت کنیم و باید گفت که غذا های سنتی ارمنستان بسیار شبیه غذا های سنتی ایران و ترکیه است و به خوبی می توان تاثیر فرهنگ ایران را در پخت غذای ارمنه دید.

شما میتوانید با  تور ارمنستان هوایی و تور لحظه آخری ارمنستان به این کشور سفر کنید.