X

تور آذربایجان

جمهوری آذربایجان تا 200 سال پیش جز خاک ایران بود و در جنگ بین ایران و روسیه طی قراردادهای ترکمنچای و قراردادهای دیگر به کشور روسیه ملحق گردید.آذربایجان اولین کشور با اکثریت مسلمان است.پایتخت این کشور باکو می باشد کشور اذربایجان دارای میراث فرهنگی و باستانی و تاریخی می باشد که 95 درصد از جمعیت مردم اذربایجان مسلمان می باشدکه 85 درصد این افراد شیعه هستند .کشور آذربایجان دارای پتانسیل طبیعی و جاذبه های جغرافیایی زیادی برای تبدیل به یک مقصد گردشگری مورد علاقه است.سواحل دریای خزر ، موگان ،قره باغ ، کوهها و جنگل ها و دشت های بسیار زیبا در این منطقه و همچنین آثار تاریخی از جمله جاذبه های مهم گردشگری جمهوری آذربایجان می باشد.
 

تور آذربایجان

تور آذربایجان و کشور آذربایجان

کشور آذربایجان که یک گذرگاه بین اروپا و آسیا است که در کنار دریای خزر است، و پایتخت آن باکو نام دارد. از همسایگان آن باید گفت که که از جنوب با ایران و ارمنستان و از غرب نیز با ترکیه  و از شمال نیز با گرجستان و روسیه با کشور آذربایجان همسایه می باشند. جمعیت این کشور حدود 9،125،000 است. آذربایجان دارای میراث فرهنگی و تاریخی زیادی است.باکو که پایتخت این کشور همسایه می باشد بزرگترین بندرگاه برای اذربایجان محسوب می شود .دولت آذربایجان توسعه در صنعت گردشگری این کشور را در اولویت کارهای خود قرار داده است .دولت اذربایجان با تلاش های بسیاری این کشور را جز اتحادیه اروپا قرار گرفت و در شهرهای کوچک و بزرگ این کشور فرهنگ آسیایی اروپایی خودنمایی می کنند.گردشگران می توانند در این کشور زندگی مدرن و سنتی را در کنار یکدیگر تجربه کنند.مردم این کشور بسیار مهمان نواز و مشتاق پذیرایی از گردشگران سراسر دنیا هستند.یکی از دلایل محبوبیت این کشور جاذبه های طبیعی و غذاهای لذیذ و اشتها برانگیز می باشد بطوری که در این کشور 30 نوع پلو سرو می شود.و دومین کشور انواع کباب ها و شیشلیگ ها می باشد.که از نظر گردشگران ایرانی بسیار محبوب می باشد.
 

خرید تور آذربایجان


این کشور از نظر آب و هوا به 3 بخش مجزا تقسیم می شود زمستان های این کشور سرد و تابستان های گرمی دارد میانگین درجه هوای این کشور بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد متغییر می باشد.بهترین زمان برایسفر به این کشور از ماههای آوریل تا ژوئن و از سپتامبر تا اکتبر می باشد.در مجموع این کشور برای همسایگان خود یک مقصد خارجی ارزان قیمت می باشد.
از جاذبه های گردشگری این کشور می توان به شهر باکو ، ایچری شهر ،کاخ شروان شاهان،پارک ملی آبشرون، گل فشان،گردشگاه نفت نفتالان، پارک ملی قوبوستان، شهر شکی، سواحل دریای خزر، پارک ملی شیروان نابران، یانار داغ ، پارک ساحلی باکو، آتشگاه ،یاناربولاغ و ... می باشد.

فرهنگ مردم آذربایجان

 زبان رسمی کشور ترکی آذربایجانی می باشد، اما در کنار این زبان، زبان های روسی و ارمنی و کردی و تالشی،تاتی و فارسی نیز صحبت می کنند.بیش از ۹۸ درصد از جمعیت این کشور را افراد باسواد تشکیل داده اند ، برگزاری هر ساله جشن نوروز و موسیقی مقام ، نشانهایی از نزدیکی به تاریخ و فرهنگ ایرانی می باشد.