X

تور گرجستان

گرجستان کشوری در منطقه قفقاز اوراسیا واقع شده است این کشور از شمال با روسیه و ازجنوب با ترکیه و ارمنستان و از غرب با دریای سیاه همرز می باشد پایتخت این کشور تفلیس است جمعیت گرجستان به حدودا 3 میلیون هفت صد هزار نفر می رسدکشور گرجستان عضو ناظر اتحادیه اروپا ناتو است.دین رسمی مردم گرجستان مسیحی ارتدوکس است. این کشور 200سال قبل تحت سلطه ایران بوده است.در سال 2016وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرد که برای سفر به این کشور نیازی به گرفتن روادید یا همان ویزا نیست و این موضوع باعث پیشرفت صنعت توریست در گرجستان شد .گرجستان یک کشور چهار فصل می باشد. اما بهترین فصل سفر به گرجستان فصل بهار می باشد.این کشور بین دریای سیاه و دریای خزر است و مهمترین جاده تجاری دنیا که جاده ابریشم می باشد از این کشور عبور می کند.
 

تور گرجستان

گرجستان ، کشوری در تقاطع اروپا و آسیا قرار دارد و افراد زیادی برای بازدید از این کشور با تور گرجستان از این کشور دیدن می کنند ،که این کشور خانه جمهوری شوروی سابق است از جمله روستاهای کوه قفقاز و سواحل دریای سیاه. پایتخت گرجستان تفلیس ، که به دلیل معماری متنوع که دارد و (mazelike) و خیابان های سنگی قدیمی آن مشهور است. گرجستان یکی از تاریخی ترین کشور های جهان با آثار باستانی فراوانی است.
از شهر های معروف گرجستان به تفلیس ، باتومی ، کوتائیسی، زوگدیدی ،گوری، ساکی، تلاوی، آخالتسیخه ، می باشد.تور گرجستان امروزه به یکی از تورهای محبوب بین کشورهای آسیایی تبدیل شده است.

مکان های دیدنی در گرجستان 

قلعه ناریکا در شهر تفلیس واقع شده است قدمت آن به قرن چهارم میلادی برمیگردد. این قلعه برروی تپه ای قرار دارد و در قسمت پایین این قلعه کلیسای به نام سنت نیکلاس قرار دارد.Narikala

کوه قازبکی یا کازابک

این کوه در بخشی از کوههای قفقاز است که بلندترین کوه این منطقه است دامنه این کوه بسیار زیبا است.

شهر اوپلیستسیخ

مهمترین و منحصربه فردترین مکان گردشگری گرجستان می باشد که قدیمی ترین شهر سنگی دنیا نیز می باشد این شهر درون صخره ها تراشیده شده است.ونام این شهر درسال2007به فهرست میراث یونسکو اضافه شده است.

Stone City Uplistsikhe

کلیسای گریتی ترینیتی

یک کلیسا با چشم انداز فوق العاده در تپه از دامنه کوه قازبگی است که قدمت این کلیسا به قرن چهاردهم میلادی برمی گردد یک برج ناقوسی نیز در کنار
این کلیسا قرار دارد.


 Gergeti Trinity Church

مجسمه یا یادبود کارتلیس ددا

این مجسمه یادبودی با نام مادر گرجستان است که نمادی از شهر تفلیس می باشد که این مجسمه در یک دست جام و در دست دیگر شمشیر داردارتفاع این مجسمه به 20متر می رسد.


Kartlis Deda

از غذاهای معروف این کشور می توان به کاچاپوری نان پرشده از پنیر و تخم مرغ است نام برد .
 

فرهنگ مردم گرجستان

زبان مردم گرجستان گرجی بوده که عنصر اصلی فرهنگ قفقازی بوده که یکی از ۱۴ زبان دنیاست که داری الفبا مخصوص به خود را دارد.بزرگترین قومیت در این کشور را گرجی ها تشکیل می دهند و غالب دین رایج در این کشور مسیحیت و شاخه ارتدکس می باشد ، مردم گرجستان بسیار مهمان نواز و خیلی صمیمی هستند ، در غذا خوردن اصلاً عجله ای ندارند و غذا خوردن را بهانه ای برای کنار هم بودن می دانند.

شما نیز می توانید با تور لحظه آخری گرجستان به این کشور سفر کنید.