X

تور روسیه

روسیه پهناورترین کشور در جهان می باشد که این کشور با اقیانوس آرام شمالی واقیانوس منجمد شمالی و ونیز دریای خزر و دریای بالتیک مرز آبی می باشد.از همسایگان روسیه می توان به کشورهای اوکراین،بلاروس،کره شمالی ،چین ،مغولستان،قزاقستان آذربایجان و نروژ و ...
روسیه از کشورهای زیبا و توصیف ناپذیر است گرمترین ماههای سال در روسیه جولای و آگوست هستند.
پایتخت وقلب همیشه تپیده روسیه شهر مسکو می باشدکه بزرگترین شهر جهان محسوب می شود .جاذبه های گردشگری و بناهای باشکوه تاریخی بسیار در این شهر بزرگ باعث جذب گردشگرهای فراوانی هر ساله می شود .
مسکو به عنوان مهمترین بخش سیاسی و اقتصاد اروپا به حساب می آید .رود موسکوا از مرکز شهر مسکو عبور کرده است و در غرب کشور روسیه واقع شده است. تور روسیه، یکی از بهترین مکان ها برای افرادی می باشد که در تابستان ها دنبال جای خنک و خوش آب و هوا می گردند ، چشم انداز اصلی این کشور دریا ها و جنگل های بی شمار این کشور است. شهر سن پترزبورگ توسط پیتربزرگ رهبر روسیه تاسیس شد. که کاخ زمستانی باروک در این شهر قرار دارد. در طول سال میلیون ها گردشگر با
تور روسیه از این کشور دیدن می کنند.

 

تور روسیه

جاذبه های زیبای مسکو
دانشگاه  دولتی لومونسف که بلندترین ساختمان آموزشی جهان  است و دارای معماری فوق العاده و بی نظیری می باشد.این ساختمان در بالای گنجشگان و به دستور استالین بنا شده است  و جز بزرگترین آسمان خراش های مسکو است.
در شهر توریستی مسکو بنایی برای افتخار ورود به فضا بنا شد که ارتفاع 107 متری دارد که در زیر این برج موزه ملی فضا  قرار دارد و برای عموم آزاد می باشد .


آرامگاه لنین

از دیگر مکان های دیدنی در مسکو آرامگاه لنین است که اولین رهبر جماهیر شوری بود و که در میدان سرخ و نزدیک به کاخ کرملیت فرار دارد به دلیل محبوبیت این رهبر جسد او را مومیایی کردند.در کنار این مقبره یادبودی از سربازان جنگ جانی دوم بناشده است
از دیگر بناهای تاریخی در مسکو بنای هفت خواهران یا اسمان خراش های استالین است
مترو مسکو از زیباترین ایستگاههای مترو در جهان می باشد بر روی دیوارهای آن نقاشی های بسیار زیبایی کشیده شده است.

 

Lenin's Mausoleum
 

کلیسای سنت باسیل
این کلیسا نماد کشور روسیه که قدمتی  450ساله است.این کلیسا بعد ها به عنوان موزه برای عموم آزاد شد کلیسای دیگر که در مسکو می توان نام برد کلیسای مسیح منجی است این کلیسا دربخش شمالی موسکواو در جنوب کرملین واقع شده است ُارتفاع این کلیسا به 103 متر می رسد .که به بلندترین کلیسای ارتودکس شناخته شده است .
مجسمه پیتریکم با وزن تقریبی 1000تن شامل فولاد و مس و برنز است و ارتفاع 98 متری دارد که دیدن این مجسمه خالی از لطف نیست.
از سوغاتی های این کشور میتوان به خولخوم که ظروفی است چوبی و رنگ طلایی این ظروف، زیبایی آن را دو چندان کرده است. عروسک های ماتروشکا یکی از دیگر سوغاتی های روسیه است که به زبان روسی به بابوشکا معروف است مجموعه ایی از عروسک های با لباس گلدار به تن در اندازه های متفاوت هستند .پاپوش های نمدی با قدمت 1500ساله به نام والنکی برای راه رفتن برروی برف و یخ است هرچند این چکمه ها ضد آب نیستند ولی برای جلوگیری از سرمای شدید استفاده می شود.


عروسک بروشکا

معدن بزرگ کهربا در روسیه باعث این شده از این صمغ سفت شده برای تزیئن زیورالات استفاده شود اکثر مراکز خرید در خیابان پتروسکا است که دو طرف این این خیابان از بوتیک های شیک و گران قیمت است.
معروف ترین موزه در سن پترزبورگ به نام موزه آرمیتاژنام گذاری شده است .نزدیک به 3 میلیون اثر هنری از بزرگان هنر از جمله میکل آنژ ،لوناردو داوینچی ،پیتر پل روبنسن ،کلودمونه ،پل سزان و ... می باشد.

تور روسیه و کشور روسیه

روسیه بزرگترین کشور جهان است با 17،075،400 کیلومتر که در شمال آسیا قرار دارد که این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری قرار دارد روسیه با 14 کشور همسایه است ، بیشتر مناطق این کشور سردسیر است، خصوصاً در مناطق شمالی این کشور که سیبری نام دارد خالی از سکنه است ، جمعیت روسیه حدود 144،500،000 نفر است که پایتخت آن مسکو نام دارد ، زبان این کشور روسی است و مردمان آن از اقوام ، اوکراین ، چینی ، ارمنی ، بلاروس ، آذربایجانی تشکیل شده است، این کشور داری 9 منطقه زمانی نیز می باشد.
 

تور لحظه آخری روسیه

فرهنگ مردم روسیه

فرهنگ و آداب و سنن در روسیه آمیخته شده از زندگی اسلاوهای شرقی و همچنین کمی فرهنگ اروپایی می باشد ادبیات روسیه از غنی ترین ادبیات جهان است این عصر طلایی از زمان پتر کبیر آغاز شده است علاوه برآن مرد روسیه به موسیقی و هنرهای نمایشی و از همه مهمتر اپرا موجب شده این کشور به یکی از مراکز اصلی اپرا تبدیل شود
و هر ساله گردشگران زیای برای بازدید از جاذبه های گردشگری و مناظر بکر روسیه و همچنین مکان های دیدنی روسیه از دو شهر بزرگ سنت پترزبورگ و مسکو  اقدام به خرید تور روسیه می کنند

در صورت تمایل جهت دریافت قیمت و تور لحظه آخری روسیه با ما در ارتباط باشید.