X

ویزای قرقیزستان

اخذ ویزای قرقیزستان

کشور زیبای قرقیزستان از کشورهای آسیای مرکزی است. کشوری ناهموار و محشر که در امتداد جاده ابریشم یعنی مسیر تجاری باستانی بین چین و مدیترانه قرار دارد. دریافت ویزای قرقیزستان از اولویت های سفر به این کشور توریستی است. در همین راستا، صالحان سیر در جهت خدمت رسانی بیشتر به شما عزیزان، اقدام به ایجاد پورتال دریافت ویزای آنلاین قرقیزستان کرده است، به صورتی که شهروندان ایرانی با وجود آن، در عرض چند دقیقه می توانند درخواست ویزای خود را ارسال کنند.

ضمن این که می توانید برای اخذ ویزای آنلاین خود در انتهای همین صفحه باتوجه به نوع ویزای درخواستی، با کلیک بر روی پرچم قرقیزستان اقدام فرمایید.

 

                                      ویزای قرقیزستان | اخذ ویزای قرقیزستان | ویزای آنلاین قرقیزستان

 

 کشورهای معاف از دریافت ویزای قرقیزستان

مطالب مرتبط: ویزای کنیا

هر کشور حق دارد با توجه به سیاست های ویژه خود، تعدادی از کشورها را از اخذ ویزای خود معاف کند. در این راستا، قرقیزستان 69 کشور جهان را از اخذ ویزا معاف کرده است به شرط آن که شهروندان این کشورها برای مدت زمان محدود تعیین شده و با هدف توریستی و بازدید بخواهند به این کشور سفر کنند. به عنوان نمونه، کشورهای موجود در لیست کشورهای معاف از دریافت ویزای کشور قرقیزستان، با توجه به زمان تعیین شده چون 30، 60 یا 90 روز می توانند در قرقیزستان بمانند و هر چند بار که تمایل داشته باشند به این کشور وارد شوند، بدون اینکه نیازی به اخذ ویزای کشور قرقیزستان داشته باشند. پنج دلیل سفر به قرقیزستان وجود داره که باید بدونید به همین منظور روی لینک کلیک کنید.

از طرف دیگر، کشورهای ارمنستان، آذربایجان، بلاروس گرجستان، قزاقستان، روسیه، تاجیکستان، تاجیکستان و مولداوی به صورت نامحدود و بدون اخذ ویزای قرقیزستان می توانند هر چند بار که تمایل دارند به این کشور سفر کنند، همچنین کشورهای کره شمالی، کوبا و ویتنام می توانند بدون ویزا در این کشور بمانند به شرط اینکه به دنبال اقامت دائم باشند.

توجه: ایران در لیست کشورهای بدون ویزا قرار ندارد، این بدان معنی است که شهروندان ایرانی برای ورود و سفر به قرقیزستان نیازمند اخذ ویزای کشور قرقیزستان هستند.

حتما بخوانید: امنیت گردشگران در قرقیزستان

 

انواع ویزای کشور قرقیزستان

 • ویزای توریستی یکبار ورود 90 روزه (از طریق صالحان قابل درخواست است)

 • ویزای توریستی دوبار ورود 90 روزه

 • ویزای توریستی یکبار ورود 30 روزه

 • ویزای توریستی 30 روزه دوبار ورود

 • ویزای تجاری یکبار ورود (از طریق صالحان قابل درخواست است)

 • ویزای تجاری دوبار ورود (از طریق صالحان قابل درخواست است)

 • ویزای ترانزیت قرقیزستان

 • ویزای گروهی قرقیزستان

 • و غیره

بیشتر بدانید: ویزای تانزانیا

 

                           ویزای قرقیزستان | اخذ ویزای قرقیزستان | ویزای آنلاین قرقیزستان | انواع ویزای قرقیزستان

 

ویزای توریستی قرقیزستان

ویزای توریستی قرقیزستان به ویزایی گفته می شود که فرد متقاضی برای مدت زمان محدود قصد بازدید از قرقیزستان را دارد. این ویزا به مدت زمان های 30 روزه یا 90 روزه و به صورت یکبار ورود یا دو بار ورود صادر می شود. بدیهی است که هزینه ویزای طولانی تر و ویزای دوبار ورود بیشتر خواهد بود.  برای دریافت ویزای توریستی قرقیزستان می توانید به پورتال ویزای آنلاین قرقیزستان صالحان سیر مراجعه کنید.

داشتن دعوت نامه از کشور مقصد از مدارک لازم برای اخذ ویزای کشور قرقیزستان است اما دولت قرقیزستان کشورهای آلبانی، آرژانتین، اسرائیل، مکزیک و غیره را از داشتن دعوت نامه معاف کرده است (ایران در این دسته قرار ندارد).

 

ویزای قرقیزستان | اخذ ویزای قرقیزستان | ویزای آنلاین قرقیزستان | انواع ویزای قرقیزستان                               

 

 

انواع ویزای کشور قرقیزستان از نظر زمان پردازش

دولت قرقیزستان برای بررسی مدارک شما و صدور ویزا تقریباً یک هفته زمان تعیین کرده است. چنان چه شما تمایل دارید که در مدت زمان کمتری و سریع تر ویزای خود را دریافت کنید باید به دنبال ویزاهای زیر باشید:

 • ویزای فوری: درخواست ویزا در ظرف 4 روز پاسخ داده می شود.
 • ویزای خیلی فوری: درخواست ویزا در سریع ترین حالت ممکن و در عرض 48 ساعت بررسی و در صورت صلاحیت اخذ ویزا، ویزای کشور قرقیزستان متقاضی صادر می شود.

 

توجه: بدیهی است که هزینه ویزای کشور قرقیزستان در دو حالت فوری و خیلی فوری بیشتر از حالت معمولی است. به عنوان نمونه هزینه ویزای تجاری یکبار ورود 75 دلار آمریکا، ویزای تجاری دوبار ورود 85 دلار آمریکا و هزینه ویزای توریستی 90 روزه یکبار ورود 65 دلار آمریکا است.

 

ویزای آنلاین قرقیزستان (eVisa)

ویزای الکترونیکی ساده ترین راه برای دریافت مجوز ورود به جمهوری قرقیزستان است. کشور قرقیزستان برای تسهیل فرایند صدور ویزای کشور قرقیزستان برای مسافران و بازدیدکنندگان کشور خود در سال 2017، اقدام به راه اندازی یک درگاه الکترونیکی اخذ ویزای کشور قرقیزستان یا eVisa کرده است تا هر فرد خواهان سفر به قرقیزستان، در کوتاه ترین زمان و به آسان ترین شیوه ممکن بتواند ویزای خود را دریافت کند. پس شما مسافران و متقاضیان اخذ ویزای قرقیزستان می توانید از طریق پورتال الکترونیکی اخذ ویزای صالحان سیر برای ویزای خود اقدام کنید.

ویزای آنلاین قرقیزستان به مدت 30 یا 90 روزه صادر می شود و اعتبار ویزا از همان روز تایید ویزای قرقیزستان شما آغاز می شود نه زمان ورود شما به کشور قرقیزستان، پس این نکته را به یاد داشته  باشید. فرآیند اخذ ویزای آنلاین قرقیزستان بسیار ساده است که در عرض چند دقیقه انجام می شود و در سه بخش زیر خلاصه می شود:

1. درخواست برای ویزا: وارد بخش ویزای آنلاین صالحان شوید. فرم درخواست ویزای قرقیزستان را با دقت پر کنید.

2. بازبینی اطلاعات وارده و پرداخت هزینه ویزا: در مرحله بعد، نیاز است که درخواست ویزای خود را بازبینی کرده تا از درستی اطلاعات خود، اطمینان حاصل کنید. در آخر، به مرحله بعد یعنی بخش پرداخت هزینه ویزای قرقیزستان هدایت می شوید.

3. بررسی وضعیت درخواست و انتظار برای مشاهده نتیجه درخواست: پس از ثبت درخواست ویزای آنلاین در صالحان، در حدود یک هفته وقت نیاز است تا دولت قرقیزستان درخواست ویزای شما بررسی و نتیجه صدور یا رد ویزا را برای شما ارسال کند.

پیشنهاد صالحان: با سنت های قدیمی قرقیزستان بیشتر آشنا بشید

شهروندان کشورهای عربی، شبه قاره هند و آفریقا در درخواست ویزای آنلاین قرقیزستان ممکن است با مشکلاتی روبه رو شوند، از این رو بهتر است که این افراد برای درخواست ویزا به سفارت قرقیزستان در کشور خود بروند، اما خوشبختانه هیچ مشکلی در این رابطه برای شهروندان ایرانی وجود ندارد. پس شما خیال راحت می توانید اقدام به درخواست ویزای آنلاین قرقیزستان کنید.

           ویزای قرقیزستان | اخذ ویزای قرقیزستان | ویزای آنلاین قرقیزستان | انواع ویزای قرقیزستان                        

 

نکات مهم درباره ویزای قرقیزستان

 

 • برای ورود به قرقیزستان از طریق ویزای آنلاین قرقیزستان باید از گذرگاه های زمینی و هوایی مخصوص از جمله فرودگاه ماناس، فرودگاه اوش، چالدیبار، کیزل بل و سایر مرزهای زمینی مشخص شده وارد و خارج شوید.برای ورود به قرقیزستان از طریق ویزای آنلاین قرقیزستان باید از گذرگاه های زمینی و هوایی مخصوص از جمله فرودگاه ماناس، فرودگاه اوش، چالدیبار، کیزل بل و سایر مرزهای زمینی مشخص شده وارد و خارج شوید.

 • برای اخذ ویزای گروهی قرقیزستان حداقل به پنج مسافر نیاز است و این افراد حتماً باید از طریق مرزهای هواپیمایی وارد شوند.

 • تمدید ویزای قرقیزستان از طریق بیشکک، کاراکول و اوش امکان پذیر است.

 • دریافت ویزای هنگام ورود برای کشورهای مشمول این نوع ویزا فراهم شده است. اما توصیه می شود چنان چه ویزای آنلاین قرقیزستان برای شما امکان پذیر است پس ریسک نکرده و قبل از سفر حتماً برای اخذ ویزای قرقیزستان اقدام کنید.

 • عوامل مختلفی چون نوع ویزا، مدت اقامت و غیره بر هزینه ویزای قرقیزستان شما اثر می گذارد.

 • هزینه ویزای قرقیزستان به هیچ وجه حتی در صورت رد درخواست و عدم استفاده از ویزا قابل استرداد نیست.

 • اکثر مردم جهان برای اخذ ویزای قرقیزستان نیازمند دعوت نامه هستند مگر اینکه در لیست کشورهای معاف از داشتن دعوت نامه باشند.

 

آنچه گفته شد!

کشور قرقیزستان در لیست کشورهای توریستی آسیا قرار دارد که سالانه میزبان توریست های زیادی از سراسر جهان است. برای ورود به این کشور چه برای اهداف توریستی، چه تجاری و غیره نیازمند اخذ ویزای قرقیزستان هستید، البته دولت قرقیزستان تعدادی از کشورها را از اخذ این ویزا معاف کرده است. شهروندان ایرانی در لیست کشورهای مشمول ویزا قرار دارند. به همین دلیل آژانس مسافرتی صالحان سیر با ایجاد پورتال آنلاین اخذ ویزا، پروسه درخواست ویزای قرقیزستان را برای شما آسان کرده است.