X

ویزای امارات

 

ویزای امارات | ویزای دبی

در کلیه کشورهای جهان، ویزا جهت اتباع خارجی توسط مراجع قانونی از قبیل سفارتخانه‌ها و ... صادر می‌شود، در حالی که ویزای دبی به عنوان مجوز ورود به امیر نشین دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می‌شود و کلیه افراد (به استثنای شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی، می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای خود را دریافت کنند) ملزم به دریافت ویزا قبل از سفر به این کشور هستند.

ضمن این که می توانید برای اخذ ویزای آنلاین خود در انتهای همین صفحه باتوجه به نوع ویزای درخواستی، با کلیک بر روی پرچم امارات اقدام فرمایید.

 

ویزای دبی | ویزای امارات | اخذ ویزای دبی

درخواست ویزای توریستی امارات متحده عربی تقریبا بدون هیچ گونه دردسری است و به دلیل دخالت‌ نداشتن سفارت در امر ویزا، احتیاجی به مصاحبه و حضور شخص متقاضی نیست.
ویزای دبی قواعد و قوانین خاصی داشته و حین اقدام برای اخذ باید این مسایل را رعایت کرد، در غیر این صورت ممکن است موجب طولانی شدن پروسه اخذ ویزا و یا رد آن شود.

طبق مصوبه سفارت امارات که از ماه اکتبر 2017 اعلام و اجرا شد، صدور ویزا برای کسانی که قبلا ویزای امارات داشته اند، فقط در صورتی امکان پذیر است که روی سایت سفارت، اپلیکیشن باز نداشته باشند.

منظور از اپلیکیشن باز Visa Reject - Visa Document - Visa Expired - Visa Approved می باشد.

در صورت داشتن اپلیکیشن باز ابتدا از طریق کارگزار اقدام کننده اپلیکیشن باز را کنسل نموده سپس جهت ویزای جدید اقدام نمائید.
در صورت وجود اپلیکیشن باز در سایت سفارت و اقدام مجدد ویزا، ویزای درخواستی ریجکت خواهد شد.

 

در انتهای همین صحفه شما می توانید با کلیک بر روی لینک پرچم ها نوع ویزای خود را انتخاب کنید ضمن این که  با مطالعه ادامه مطالب همین صحفه می توانید اطلاعات خود را در مورد چگونگی اخذ ویزای دبی کامل کنید. 

 

                                                                            

 

اطلاعات پایه ویزای دبی
کشور امارات متحده عربی از کشورهای ثروتمند و توریستی خاورمیانه، شهر دبی بزرگترین و پیشرفته ترین شهر آن و سرانجام ویزای دبی و ویزای امارات یکی از محبوب ترین ویزای های آسیا و جهان هستند. برای درخواست ویزای امارات و ویزای دبی روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها مراجعه به آژانس های مسافرتی معتبر کشور همچون صالحان سیر است.

همان طور که می دانید دبی یک منطقه آزاد تجاری است، پس برای سفر به این شهر، باید به دنبال اخذ ویزای دبی باشید. در حالت کلی، قوانین و شرایط ویزای دبی با ویزای امارات یکسان است، فقط توجه داشته باشید که هنگام مراجعه برای اخذ ویزا حتما ذکر کنید که ویزای دبی را می خواهید تا در هنگام سفر به دبی دچار مشکل نشوید.

 

نحوه درخواست ویزای امارات

برای اخذ ویزای امارات باید از قوانین تصویب شده در رابطه با چگونگی اخذ ویزای امارات و دبی، پیروی کنید. روش های مختلفی برای دریافت این ویزا وجود دارند که در قالب موارد زیر دسته بندی می شوند:

دریافت ویزای الکترونیکی امارات یا ویزای دبی آنلاین از طریق صالحان

درخواست ویزای امارات توسط خانواده و نزدیکان شما که ساکن دائم امارات هستند.

در توضیح بیشتر، برای اخذ ویزای دبی باید بررسی کنید که کشور مبدا شما در کدام دسته از بخش های زیر قرار می گیرد. امارات متحده عربی اجازه ورود به دبی را به شهروندان کشورهایی چون استرالیا، آمریکا، ژاپن و غیره که دارای گذرنامه امارات هستند را می دهد بدون اینکه این افراد نیاز باشد مقدمات اخذ ویزای دبی را بگذرانند. افراد مقیم این کشورها به راحتی می توانند به مدت 30 روز و  به صورت رایگان از نظر پرداخت هزینه ویزای دبی، به دبی سفر کنند. متاسفانه ایران در این دسته قرار نمی گیرد.

دسته دوم شهروندان کشورهایی چون آرژانتین، بلژیک، دانمارک و غیره هستند. این افراد می توانند به مدت حداکثر 90 روز در مدت 6 ماه پس از صدور گذرنامه، در دبی اقامت داشته باشند. ایران در این دسته قرار ندارد.

شرایط ویزای دبی برای بقیه کشورهایی که جز این دو دسته قرار نمی گیرند متفاوت است.  این افراد باید به سراغ اخذ ویزای از پیش تعیین شده یعنی دریافت ویزای الکترونیکی امارات یا ویزای دبی آنلاین بروند.

 

                                                شرایط ویزای دبی | ویزای امارات | اخذ ویزای دبی

 

انواع ویزای امارات


شرایط ویزای دبی برای هر فرد متقاضی ویزا متفاوت است و به این بستگی دارد که فرد متقاضی به دنبال چه نوع ویزایی است و دقیقا چه شرایطی را دارد. انواع ویزای امارت یا دبی در موارد زیر خلاصه می شوند:

ویزای دو روزه غیرقابل تمدید  ( جهت دریافت این نوع ویزا با بخش ویزا تماس حاصل فرمائید)

ویزای 4 روزه غیرقابل تمدید ( جهت دریافت این نوع ویزا با بخش ویزا تماس حاصل فرمائید)

ویزای 14 روزه عادی

ویزای 14 روزه فوری

ویزای توریستی یک بار ورود 30 روزه قابل تمدید

ویزای توریستی یک بار ورود 90 روزه قابل تمدید

ویزای توریستی چند بار ورود 30 روزه قابل تمدید

ویزای توریستی چند بار ورود 90 روزه قابل تمدید

ویزای پزشکی جهت استفاده شهروندان کشورهای دیگر از کادر پزشکی و بیمارستان های خصوصی این کشور

ویزای ترانزیت جهت عبور و مرور از فرودگاه و خاک امارات

ویزای تحصیلی جهت تحصیل در امارات

ویزای خدمات برای انجام وظایف تجاری واگذار شده از طرف دولت امارات به افراد خارجی

ویزای کاری جهت کار در یک شرکت خصوصی یا دولتی امارات در صورت داشتن دعوتنامه کاری از سوی آن شرکت یا سازمان اماراتی

 

 

 

ویزای الکترونیکی امارات

دریافت ویزای الکترونیکی امارات یکی از روش های اخذ ویزای امارات و ویزای دبی است. این ویزا برای آن دسته از افرادی است که قبل از ورود به امارات و دبی نیازمند ویزای از پیش تعریف شده هستند. شما مسافران عزیز قبل از اقدام به سفر برای دریافت ویزای دبی آنلاین خود باید به بخش ویزای آنلاین صالحان سیر مراجعه کنید و درخواست ویزا بدهید. چنان چه تمامی مراحل اخذ ویزا را به درستی سپری کنید، شما قادر خواهید بود بدون هیچ مشکل و دردسری به خاک امارات سفر کنید.

درخواست ویزای آنلاین دبی یکی از خدماتی است که صالحان برای شما آماده کرده است. شما می توانید از میان 6 ویزای آنلاین امارات یعنی ویزای 14 روزه عادی، ویزای 14 روزه فوری، ویزای 30 روزه یکبار ورود، ویزای یک ماهه چند بار ورود، ویزای سه ماهه یکبار ورود و ویزای سه ماهه چند بار ورود که صالحان برای شما آماده کرده است، ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید، وارد پنل کاربری خود شده و فرم درخواست ویزا را پر کنید. البته اگر هنوز در سایت ما ثبت نام نکرده اید، وارد بخش ثبت نام شوید تا بتوانید برای اخذ ویزای آنلاین دبی و امارات درخواست بدهید.

 

مراحل اخذ ویزای دبی آنلاین:

مرحله اول: نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید و فرم قرار داده شده را پر و مدارک مورد نیاز را آپلود کنید.

مرحله دوم:  هزینه ویزای دبی را از یک درگاه امن و با رعایت نکات امنیتی پرداخت های اینترنتی، پرداخت کنید.

مرحله سوم: پس از انجام دو مرحله قبلی، درخواست ویزای شما بررسی و نتیجه آن در طی 3 یا 7 روز کاری برای شما ارسال می شود.

در صورت انجام مراحل بالا شما به راحتی می توانید ویزای دبی آنلاین خود یا ویزای امارات آنلاین را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای امارات

آماده کردن مدارک لازم برای اخذ ویزای امارات و دبی بسته به شرایط ویزای دبی شما دارد و از اولویت های مراحل اخذ ویزا است. سعی کنید که مدارک مورد نیاز را با دقت تهیه کنید تا بهانه ای برای ریجکت ویزای دبی یا امارات شما وجود نداشته باشد. در حالت خاص، برای افراد بالای ۶۰ سال سخت گیری سفارت برای صدور ویزای دبی و امارات بیشتر می شود پس این افراد ترجیحا نیاز به همراه دارند و همراه آن ها باید اقوام درجه ۱ یعنی همسر، فرزند، خواهر یا برادر باشند.

مدارک و نکات لازم جهت اخذ ویزا برای افراد بالای 60 سال:

اگر همراه فرزند پسر باشد، صفحه اول پاسپورت هر دو نفر مورد نیاز است.

اگر همراه فرزند دختر باشد، صفحه اول شناسنامه هر دو نفر مورد نیاز است.

اگر همراه خواهر و یا برادر باشند، صفحه اول پاسپورت هر دو نفر مورد نیاز است.

اگر همراه همسر باشد، صفحه اول و دوم شناسنامه هر دو نفر مورد نیاز است. 

مدارک و نکات لازم جهت اخذ ویزا برای افراد زیر 20 سال:

اگر همراه پدر باشد، صفحه اول پاسپورت هر دو نفر مورد نیاز است.

اگر همراه مادر باشد، صفحه اول و شناسنامه متقاضی و همچنین صفحه اول و دوم شناسنامه مادر مورد نیاز است.

اگر همراه خواهر و یا برادر بالای ۲۰ سال باشد، صفحه اول پاسپورت هر دو نفر مورد نیاز است.

اگر دختر زیر ۲۰ سال به همراه همسر خود درخواست ویزا داشته باشد، صفحه اول و دوم شناسنامه هر دو نفر مورد نیاز است.

    •  

تذکر:درخواست ویزای دبی برای افراد زیر ۲۰ سال و بالای ۶۰ سال بدون همراه فقط در صورت قبول تمام مسئولیت ویزای درخواستی اعم از Reject و یا document شدن از سوی مسافر و یا آژانس درخواست کننده مورد تائید می باشد.

 

                                        مدارک ویزای دبی | شرایط ویزای دبی | اخذ ویزای امارات

نکات مهم درباره ویزای امارات

هزینه ویزای دبی بلافاصله پس از درخواست ویزای دبی باید پرداخته می شود.


هزینه ویزای دبی قابل استرداد نیست به این معنی که در صورت رد درخواست ویزای شما، هزینه ویزای دبی به حساب شما بازگردانده نمی شود. پس قبل از درخواست ویزا همه جوانب را رعایت کنید.


پروسه اخذ ویزای امارات حداقل سه تا چهار روز طول می کشد ، ورود به امارات مشمول قوانین مهاجرتی است.


هزینه ویزای دبی با توجه به روش اخذ ویزا و شرایط ویزای دبی شما تعیین می شود. این هزینه شامل هزینه آژانس مسافرتی یا هتلی است که شما برای در خواست ویزا به آن ها مراجعه کرده اید بعلاوه هزینه صدور ویزا است. البته اگر بیمه مسافرتی هم داشته باشید، هزینه آن نیز به هزینه ویزای دبی شما اضافه می شود.


اگر یکی از اعضای خانواده شما در دبی زندگی می کند و یک شهروند اماراتی است. می توانید از آن ها بخواهید که از طرف شما و برای شما درخواست ویزای دبی کنند. فراموش نکنید که در صورت تایید ویزا توسط حامی شما در دبی یا امارات، حتما یک نسخه از ویزا را برای شما ارسال کنند، زیرا هنگام ورود به امارات باید آن نسخه را همراه داشته تا  نسخه اصلی ویزای امارات را دریافت کنید.


افرادی که قبلاً برای ویزای امارات یا دبی اقدام کرده اند اما درخواست آن ها به هر دلیلی از جمله وجود خطا در مراحل اخذ ویزا، مناسب نبودن عکس، ناقص بودن مدارک و غیره پذیرفته نشده است و یک اپلیکیشن باز بر روی سایت سفارت دارند، ابتدا از طریق کارگزار اقدام کننده اپلیکیشن باز را کنسل نموده سپس جهت ویزای جدید اقدام نمائید در غیر این صورت ویزای جدید آن ها از سوی سفارت ریجکت خواهد شد.


طبق مصوبه سفارت امارات که از ماه اکتبر ۲۰۱۷ اعلام و اجرا شد، صدور ویزا برای کسانی که قبلا ویزای امارات داشته اند، فقط در صورتی امکان پذیر است که روی سایت سفارت، اپلیکیشن باز نداشته باشند.
منظور از اپلیکیشن باز Visa Reject - Visa Document - Visa Expired - Visa Approved می باشد.
در صورت درخواست ویزای توریستی دبی از طریق هتل یا آژانس مسافرتی، توجه داشته باشید که قبل از درخواست ویزا، از معتبر و واقعی بودن آن ها اطمینان پیدا کنید.


برای دریافت ویزا حداقل دو روز و حداکثر دو ماه قبل از زمان سفر به امارات، اقدام کنید اما توجه داشته باشید که فرآیند اخذ ویزا را به ساعات و روزهای آخر موکول نکنید.
ثبت درخواست ویزای دبی آنلاین به معنای صد در صد بودن اعطای ویزای امارات به فرد متقاضی نیست، زیرا سازمان مهاجرت امارات درخواست تک تک این افراد را بررسی می کند و در صورت صلاحیت اخذ ویزا، ویزای امارات یا دبی را برای آن ها صادر می کند.


در صورت درخواست ویزا با یک شرکت هواپیمایی خاص، حتما باید با همان شرکت هواپیمایی به امارات سفر کنید در غیر این صورت اجازه ورود به امارات به شما داده نمی شود.
برای درخواست ویزا باید گذرنامه شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، در غیر این صورت قبل از درخواست ویزا بهتر است گذرنامه خودتان را جدید کنید.
هنگام مسافرت حتما یک کپی از ویزای خود را به همراه داشته باشید.


جهت احتیاط، سعی کنید که پس از تایید ویزای شما از سوی کشور امارات، برای دریافت بلیط و رزرو پرواز اقدام کنید.
ویزای ترانزیت امارات به شهروندان کشورهای عراق، افغانستان، سومالی و یمن تعلق نمی گیرد.

 

                                 ویزای وبی | ویزای امارات | ویزای توریستی امارات | اخذ ویزای امارات

 

آنچه که در این مقاله گفته شد!

 

قبل از هر کار، ابتدا شرایط ویزای دبی خود را بررسی کنید و ببینید که از میان انواع ویزای امارات کدام ویزا مناسب شماست و کدام روش اخذ ویزا را ترجیح می دهید، سپس برای دریافت ویزای امارات یا ویزای دبی اقدام کنید. در حالت کلی مراحل اخذ ویزای امارات در سه مرحله: آماده کردن مدارک لازم برای اخذ ویزا، ارسال درخواست ویزا از طریق صالحان و پرداخت هزینه ویزای دبی یا امارات و در آخر دریافت ویزا و سفر به امارات متحده عربی خلاصه می شود. در این راستا شرکت مسافرتی صالحان سیر با فراهم کردن یکی از روش های درخواست ویزا یعنی مراجعه به آژانس های مسافرتی معتبر و دریافت ویزای آنلاین دبی یا امارات، فرآیند اخذ ویزای دبی را برای شما آسان کرده است. 

برای اخذ ویزای دبی کافی است روی یکی از لینک پرچم های زیر کلیک فرمایید.