X

ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور

 

سنگاپور کشوری مدرن و ثروتمند است که در جنوب مالزی قرار دارد. این کشور کوچکترین کشور آسیای شرقی است که بیشتر درآمد خود را از صنعت توریسم به دست می آورد. ویزای سنگاپور مجوز ورود به این کشور زیباست که از طریق ویزای الکترونیکی سنگاپور قابل درخواست است. در این راستا، آژانس مسافرتی صالحان سیر جهت تسهیل فرآیند اخذ ویزای توریستی سنگاپور و سفر به این کشور اقدام به ایجاد ویزای آنلاین سنگاپور کرده است تا ایرانیان عزیز در سریع ترین زمان ممکن بتوانند ویزای خود را درخواست و دریافت کنید.

ضمن این که می توانید برای اخذ ویزای آنلاین خود در انتهای همین صفحه باتوجه به نوع ویزای درخواستی، با کلیک بر روی پرچم سنگاپور اقدام فرمایید.

 

ویزای سنگاپور|اخذ ویزای سنگاپور|سنگاپور

 

انواع ویزای سنگاپور

 

اخذ ویزای سنگاپور از سیاست ها و رویکردهای مهم این کشور است، زیرا در حالت کلی سنگاپور مکانی امن و مطمئن برای خود شهروندان سنگاپور، بازدیدکنندگان و سرمایه داران خارجی آن است. دولت این کشور در تلاش برای حفظ این امنیت است به همین دلیل اقدام به وضع قوانین اخذ ویزای سنگاپور کرده است تا بتواند ورود و خروج افراد خارجی به کشور خود را کنترل کند. پس هر فردی که قصد سفر به سنگاپور را دارد از قبل باید بررسی کند که چه نوع ویزایی مناسب اهداف سفر او است سپس برای ویزای سنگاپور خود درخواست دهد.

انواع ویزای سنگاپور در موارد زیر تقسیم بندی می شوند:

 • ویزای توریستی: همانطور که می دانید سنگاپور یک کشور توریستی است، به همین دلیل دریافت ویزای توریستی سنگاپور از رایج ترین انواع ویزای این کشور است. این نوع ویزا برای مسافرانی که صرفاً قصد بازدید و ملاقات خانواده خود در سنگاپور را دارند، صادر می شود.
   
 • ویزای کاری: مناسب افرادی است که قصد کار در سنگاپور را دارند. این ویزا معمولاً توسط کارمندان ماهر جهت کار در این کشور درخواست می شود. ویزای کاری یک یا دو سال اعتبار دارد و قابل تمدید نیز است.
   
 • ویزای کار آفرینی: همانند ویزای کاری است با این تفاوت که توسط صاحبان شرکت ها جهت ایجاد یک شغل یا شرکت جدید در سنگاپور درخواست می شود. این ویزا به مدت یک سال صادر می شود و قابل تمدید نیز است.
   
 • ویزای تجاری
 • ویزای دیپلماتیک
 • ویزای اقامت دائم
 • و غیره

در میان انواع ویزای توریستی سنگاپور، ویزای مسافرتی یک بار ورود دیده می شود، این نوع ویزا به فرد متقاضی ویزا اجازه می دهد تا در بازه زمانی تعیین شده در ویزای او، فقط یکبار به سنگاپور سفر کند. به عبارت دیگر، فقط یک بار می تواند از ویزای خود استفاده کند. اما اگر دارای ویزای سفر چندگانه هستید ، محدودیتی در تعداد دفعات استفاده از ویزا وجود ندارد.

 

سیاست ویزای سنگاپور

کشور سنگاپور با توجه به سیاست های مهاجرتی خود، کشورهای مختلف جهان را از نظر چگونگی ویزا به دسته های زیر تقسیم بندی کرده است:

 • کشورهای معاف از اخذ ویزا برای 90 روز
 • کشورهای معاف از اخذ ویزا برای 30 روز
 • کشورهای مجاز به اخذ ویزای الکترونیکی (eVisa)
 • کشورهای مشمول دریافت ویزای سنگاپور به صورت مستقیم با مراجعه به سفارت سنگاپور

اگر نگاهی به کشورهای تقسیم بندی شده در این لیست ها بندازید متوجه خواهید شد که شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای توریستی سنگاپور خود نیازمند دریافت ویزای الکترونیکی سنگاپور هستند.

 

ویزای آنلاین سنگاپور (eVisa)

 

اداره مهاجرتی سنگاپور (ICA) دریافت ویزای الکترونیکی سنگاپور را جایگزین روش های قبلی اخذ ویزا کرد. این ویزا یک مجوز الکترونیکی است که معادل همان ویزای معمولی است با این تفاوت که متقاضیان ویزا به جای صرف زمان در صف های طولانی سفارت سنگاپور ،در عرض چند دقیقه و در منزل می توانند برای اخذ ویزای توریستی سنگاپور اقدام کنند.

آژانس مسافرتی صالحان سیر به عنوان یکی از مراجع معتبر اخذ ویزای آنلاین سنگاپور مشغول به فعالیت است. صالحان با ایجاد پورتال اخذ ویزای سنگاپور، شرایطی را برای شهروندان ایرانی فراهم کرده است تا در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانند ویزای توریستی سنگاپور خود را درخواست کنند. مراحل درخواست ویزای الکترونیکی سنگاپور در چند مرحله زیر خلاصه می شود:

 • ورود به حساب کاربری صالحان خود (در صورت نداشتن حساب کاربری ایجاد یک اکانت جدید)
 • تکمیل فرم درخواست ویزای سنگاپور و آپلود مدارک خواسته شده
 • انتظار برای بررسی درخواست ویزا توسط اداره مهاجرتی سنگاپور
 • چاپ ویزای الکترونیکی سنگاپور خود (در صورت تایید درخواست ویزا)

صالحان به محض دریافت درخواست ویزای آنلاین سنگاپور شما در پورتال، درخواست ویزا و مدارک را به اداره مهاجرتی سنگاپور ارسال می کند. سه تا هشت روز کاری زمان نیاز است تا نتیجه درخواست برای شما فرستاده شود. در صورت تایید ویزای آنلاین سنگاپور، نیاز است که از پی دی اف ویزا پرینت بگیرید زیرا همراه داشتن و ارائه آن در مرزهای ورودی سنگاپور ضروری است.

از طرف دیگر، در صورت رد درخواست ویزای آنلاین سنگاپور، اداره مهاجرتی سنگاپور دلیل رد درخواست ویزا را برای شما ارسال می کند. پس شما می توانید مشکل مربوطه را تصحیح کرده و فوراً برای یک ویزای آنلاین سنگاپور جدید اقدام کنید. فراموش نکنید که هزینه ویزا در صورت رد درخواست به هیچ وجه قابل استرداد نیست پس توصیه می شود که قبل از درخواست ویزا، حتماً تمام شرایط و مدارک مورد نیاز را با دقت کافی بررسی سپس ارسال کنید.

هم اکنون انواع ویزای توریستی فوری و عادی 60 روزه سنگاپور به همراه ویزای تجاری آن توسط پورتال اخذ ویزای الکترونیکی سنگاپور در پایین همین صفحه توسط صالحان سیر قابل درخواست است.

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای سنگاپور

 

آماده کردن دقیق مدارک لازم برای اخذ ویزای سنگاپور از مهم ترین نکاتی است که در پذیرفته شدن درخواست ویزای شما تاثیر به سزایی دارد. هر مسافر برای درخواست ویزای توریستی سنگاپور خود نیازمند مدارک زیر است:

 • گذرنامه معتبر (دارای حداقل 6 ماه اعتبار در زمان ورود به سنگاپور)
 • عکس 4*6
 • بلیط های رفت و برگشت به سنگاپور
 • بودجه کافی برای مدت زمان اقامت خود در سنگاپور)

توجه: هرگونه مدارک ناقص و نادرست ممکن است باعث رد یا به تأخیر افتادن ویزای سنگاپور شما شود.

 

نکات مهم درباره ویزای سنگاپور

 

 • اتباع کشورهای مشترک المنافع با سنگاپور مانند جورجیا، هند، چین، ترکمنستان و اوکراین ممکن است واجد شرایط تسهیلات ترانزیتی بدون ویزا (VFTF) باشند.
   
 • داشتن بلیط هواپیما و رزرو هتل کشور مقصد از الزامات اخذ ویزای سنگاپور است.
   
 • حداکثر زمان درخواست ویزا 20 روز قبل از حرکت است.
   
 • زمان پردازش درخواست ویزا سه تا هشت روز کاری است. توجه داشته باشید که برخی از درخواست ها ممکن است بیشتر طول بکشد. بنابراین توصیه می شود که متقاضیان ویزا زمان درخواست ویزا را برای روزهای آخر موکول نکنند.
   
 • دارندگان ویزای توریستی، اجازه‌ی کار و یا اقامت بیش از مدت مقرر در خاک سنگاپور را ندارد. شخص متقاضی در صورت تقاضا برای تمدید ویزا و اقامت، باید با به همراه داشتن اصل گذرنامه به اداره مهاجرت سنگاپور مراجعه کند.
   
 • جمهوری سنگاپور در ایران سفارتخانه ندارد و درخواست ویزا از طریق سفارت‌خانه‌های سنگاپور در دیگر کشورها انجام می‌گیرد.

هزینه ویزای تجاری یا ویزای توریستی سنگاپور 100  دلار  است.

 

آنچه گفته شد!

 

سنگاپور به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری متنوع مانند پارک‌های استوایی، سواحل زیبا، مراکز خرید، باغ وحش و امکاناتی از این قبیل به بهشت کوچک توریستی تبدیل شده است به همین دلیل سنگاپور در لیست توریستی ترین کشورهای آسیا قرا دارد. ویزای توریستی سنگاپور برای افرادی صادر می‌شود که تنها به قصد گردش عازم این کشور می‌شوند. همانطور که اشاره شد، این ویزا دارای اعتباری دو ماهه بوده و به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود. نحوه درخواست ویزای سنگاپور به صورت الکترونیکی در قالب ویزای الکترونیکی سنگاپور انجام می شود و اکنون ویزاهای توریستی و تجاری سنگاپور از طریق پورتال ویزای آنلاین سنگاپور در صالحان سیر با کلیک بر روی پرچم های زیر قابل درخواست است.