X

جیپور

جیپور مرکز ایالت راجاستان می باشد. و تور جیپور یکی از بهترین تور ها در هندوستان است. این شهر خانواده سلطنتی را به تصویر می کشد که در زمانی این منطقه را اداره می کردند. جیپور در سال 1727 تاسیس شد که امروزه به شهر قدیمی یا شهر صورتی به خاطر ساختمان های صورتی رنگ که در این شهر قرار دارند معروف است. این شهر یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری هند می باشند سالانه هزاران گردشگر برای بازدید از این شهر با تور جیپور از این شهر دیدن می کنند.

تور جیپور

تور جیپور و شهر توریستی جیپور

جیپور که به شهر صورتی معروف است، یکی از شهر های تاریخی هند می باشد.این شهر که در شمال غربی هندوستان قرار دارد و 3،100،000 نفر جمعیت دارد.شهر جیپور از مناطق مهم گردشگری در هند به شمار می رود ، این شهر به دلیل تعداد زیاد ساختمان های صورتی رنگ به این نام معروف است.

تور لحظه آخری جیپور

جاذبه های گردشگری

جیپور از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور جیپور ارائه می شود می پردازیم:

 

کاخ هوا محل

این ساختمان منحصر به فرد ۵ طبقه که شبیه کندوی زنبور عسله و با سنگ های قرمز و صورتی ساخته شده است، یکی از برترین دیدنیهای هندوستان و جاذبه های گردشگری جیپوره که در سال ۱۷۹۹ به وسیله "مهاراجه ساوای پراتپ سینق" ساخته شد بود. این قصر که به شکل تاج کریشناست و در واقع هدف اصلی از ساخت اون، آشنایی زنان حرمسرا و بانوان سلطنتی با زندگی روزمره کوچه و خیابان مردم عادی بوده، بدون اینکه کسی بتونه اونا رو ببینه یا مزاحمشون آنها شود.

 

قلعه جایگراه

این قلعه زیبا در سال ۱۷۲۶ ساخته شده است، و مکان فوق العاده ای برای دوستداران علوم نظامیه می باشد. در ۲ طرف این قلعه ۱۲ برج مراقبت ویژه قرار داره و جالبه که بدونین بزرگترین توپ جهان در این قلعه قرار داره. اگرچه این توپ هیچوقت شلیکی نکرده و تا به حال به این قلعه دست درازی نشده است، اما در تمام این سالها تونسته دشمنان رو بترسونه. این قلعه نشان دهنده قوت ساختار نظامی قرون وسطاست و بالا رفتن از قسمت برج نگهبانی دیدی عالی برای تماشای شهر بهتون خواهد داد که تجربه ای بی نظیری برای شما خواهد داشت.

خرید تور جیپور

رصدخانه جنتر منتر

"رصدخانه جنتر منتر" یکی از برترین و محبوبترین جاذبه های گردشگری شهر جیپوره میباشد، که یکی از جذاب ترین آثار تاریخی و دیدنیهای هندوستان نیز به حساب می آید. "جنتر منتر"مجموعه ای از بناهای نجومی می باشد، که توسط "ماهاراجای" در سال ۱۷۲۷ ساخته شده است، او در کل ۵ مجموعه از این ساختمان ها رو در نقاط مختلفی از دهلی و جیپور ساخت که رصد خانه جیپور بزرگترین اوناست.جنتر به معنای وسیله و منتر به معنای محاسبه ست و توسط این بنا که دارای محاسبات نجومیه، گردش ستارگان رو اندازه گیری می کردن. این رصد خانه قرون وسطی در نوع خود بزرگترین در جهان می باشد.

 

قلعه آمبر

قلعه آمبر در ۱۱ کیلومتری شهر جیپور واقع شده است، و اولین سازندگان این قلعه "مینا ها" بودند. برای رسیدن به این قلعه که در بالای کوه قرار گرفته است، دو راه وجود داره که اولی به وسیله جیپ و دومی به وسیله فیل ها، که باید صف طولانی رو برای سوار شدنشان منتظر ماند. معماری قلعه ی آمبر یه معماری هندی و ایرانیه که کاملا این قضیه از مسجد و محرابش مشخص است.

تور ارزان جیپور

آب و هوای جیپور

جیپور از نظر آب و هوایی دارای آب و هوای نسبتاً گرمی است، و ماه های اکتبر تا مارس را می توان به عنوان بهترین زمان برای سفر به جیپور دانست که آب و هوای خنکی را دارد را انتخاب کرد.

شما نیز می توانید با گرفتن ویزای هند به این کشور سفر کند. شما نیز می توانید جهت تور لحظه آخری جیپور با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر جیپور هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور جیپور از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به جیپور جاذبه های گردشگری جیپور مراکز خرید جیپور 

اطلاعات مفید جیپور