X

تور پکن

 پکن پایتخت عظیم چین که تاریخچه 3 هزار ساله دارد. با این حال پکن بیشتر به دلیل معماری مدرن باستانی مانند شهر ممنوعه و کاخ امپراتوری در دوره مینگ و چینگ شناخته شده است. پکن یکی از شلوغترین شهر های جهان یا کلاً شلوغ ترین شهر در کل جهان است و یکی از قطب های اقتصادی در جهان است و همین امر افراد زیادی را ترغیب کرده که با تور پکن از این شهر دیدن کنند.از بزرگترین شهرهای جهان می باشد زبان رایج مردم پکن چینی می باشد.پکن از اولین انتخاب های گردشگران به کشور پهناور چین می باشد.این شهر باقدمت 3000 ساله و تمدنی طولانی از قدیمی ترین فرهنگ و هنر برخوردار می باشند پکن به دلیل وسعت و جمعیت به 8 ناحیه تقسیم می شود. ناحیه شیچنگ ، دانگ چنگ ، جو آن دو ،چونگ ون ،چائویانگ،هایدیان ،شیجینگ ،فنگ تای می باشد.
 

تور پکن

تور پکن و شهر توریستی پکن

پکن پایتخت کشور پهناور چین است، و یکی از پر جمعیت ترین شهر های جهان با 21،516،000 نفر می باشد، فرودگاه پکن دومین فرودگاه شلوغ با حجم ترافیک بالا می باشد.
 

تور ارزان پکن

جاذبه های گردشگری پکن

پکن از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور پکن ارائه می شود می پردازیم:

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه در 500 سال پیش برای مردم عادی ممنوع بوده است و تا قرن 20میلادی محل امپراتوری پادشاهان بوده است..این شهر با تمام کاخ ها و سازه ها جز وسیع ترین مجموعه معماری چوبی در جهان می باشد.شهر ممنوعه در زمان امپراتوری مینگ در سال 1406 میلادی به مدت 14 سال ساخته شد.دور تا دور این مجموعه را دیواری 10 متری و به عرض 52 متر پوشانده است.
در این مجموعه قصر تای حه مجلل ترین معماری در شهر ممنوعه را دارد شهر ممنوعه در 5قرن متوالی شاهد 24 امپراتوری حاکم برچین بوده است. دیوار در هر ضلع خود یک دروازه را جای داده است. بر روی ضلع جنوبی "دروازه نیمروز" (‏Meridian ‎Gate‏) و بر روی ضلع شمالی "دروازه نیروی ایزدی" (‏Gate of Divine Might‏) قرار دارد.


دیوار بزرگ چین

این دیوار 6700 متری که از بناهای تاریخی ساخته شده بدست بشر می باشد که قدمتی 2700 ساله دارد. دیوار چین با هدف نظامی و دفاعی ساخته شد تا از یورش قبیله های وحشی به شهر پکن جلوگیری شود.نکته قابل توجه این است که در مصالح ساخت این دیوار از آرد برنج برای استحکام هرچه بیشتر این دیوار  نیز استفاده شده است بلندترین قسمت این دیوار 4 متر می باشد.این سازه فوق العاده در سال 1987 در فهرست میراث جهانی ثبت شده است.
 

دیوار چین

قصر تابستانی

 این کاخ محل استراحتگاه تابستانی پادشاهان بوده است که امروزه محل مفرح و آرامش بخش برای گردشگران پکن می باشد.این کاخ دارای تپه های زیادی از جمله تپه معطر ، تپه عمر طولانی ،تپه  چشم پشم ، و باغهای بسیار از جمله باغ آرامش و درخشش و باغ بهار ابدی و ...
این باغ به عنوان میراث فرهنگی در یونسکو ثبت شده است.ارتفاع این قصر 60متر می باشد که در کنار دریاچه کونمینگ قرار گرفته است. از بناهای اطراف این کاخ می توان به معبد تقوا ، معبد بودایی ، معبد دریا و... 
قصر تابستانی پکن در سال 1750 میلادی ساخته شده است، شاهکاری در طراحی باغ‌های چینی میباشد. در این محوطه چشم‌انداز طبیعی ‏تپه‌ها و آب‌ها با  معابد، پل‌ها و قصرهای ساخته دست بشر ترکیب شده است و مجموعه‌ای هماهنگ که واجد ارزش‌های زیباشناختی ‏والایی است را به وجود آورده اند. مجموعه باستانی قصر تابستانی پکن از سال 1998 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت رسیده است. تپه "عمر طولانی" (با ارتفاعی حدود 60 متر) و دریاچه کونمینگ (که حدود دو سوم مساحت کل مجموعه را تشکیل می‌دهد) مهم‌ترین عناصر ‏طبیعی مجموعه قصر تابستانی پکن است. این مجموعه که در کل نزدیک به 3 کیلومتر مربع مساحت دارد، حدود 70 هزار متر مربع از ‏عمارت‌های گوناگون را در خود جای داده. مجموعه قصر تابستانی در حومه ناحیه هایدیان و در 15 کیلومتری مرکز پکن قرار گرفته است. 

 

قصر تابستانی

معبد آسمانی

‏معبد آسمانی پکن بزرگ ترین و کامل ترین قربانگان باستانی در چین میباشد. پادشاهان سلسله های مینگ و چینگ هر سال در این معبد ‏مراسم پرشکوهی برای آسمان و برکت محصولات فراوان بر پا کرده اند . شاه در چین فرزند آسمان نامیده می شده و با این هویت کشور را ‏حکمفرمایی می کرده است . لذا برگزاری مراسم قربانی آسمان اختیار خاص شاه بوده است معبد آسمانی در جنوب شهر ممنوعه قرار دارد و ‏مساحت آن 4 برابر شهر ممنوعه است. جنوبی ترین دیوار معبد آسمانی چهار گوشه، نشانه زمین و شمال ترین ضلع دیوار نیم دایره نشانه ‏آسمان است. این طراحی از ایده باستانی چین درباره آسمان گرد و زمین چهار گوشه سر چشمه گرفته است .معبد آسمانی به معبد داخلی و ‏خارجی تقسیم می شود و دو دیوار گرد دوردور آن را فرا گرفته است . ساختمانهای اصلی در یک خط از جنوب تا شمال معبد داخلی آرایش ‏یافته است که شامل یوان چیو ، خوان چون یو ، سالن چی نیان می باشند.‏

میدان تیان آن من

میدانی وسیع که دارای دروازه آرامش بهشت است در سال 1989 قتل عامی در این میدان صورت گرفت که باعث شد این میدان سکوی پرتاپ برای تجمعات و اعتراضات باشد.  این میدان بزرگترین میدان جهان نیز می باشد .که درنزدیکی میدان برج تیان آن من است که در امپراتوری مینگ ساخته شده است. در این میدان تالار مردم وجود دارد که برای برگزاری مجلس ملی چین و امور سیاسی و دیپلماتیکی از این تالار استفاده می شود .این میدان مانند میدان نقش جهان اصفهان مستعطیلی می باشد.مقبره مائودر بخش مرکزی میدان ساخته شده است و مردم چین به احترام مائو از این آرامگاه دیدن می کنند.و این مکان برای مردم چین مکان قابل احترامی می باشد. این میدان در مرکز شهر پکن واقع شده است، میدان تیان آن من بعنوان بزرگترین میدان شهری دنیا با مساحت 440.000 متر مربع (حدود 109 هکتار) ‏شناخته شده.‏ این میدان با هزاران گل پر زرق و برق زیبا، تزئین شده است. این میدان بزرگ با بناهای متعددی مانند بنای قهرمانان سالن یادبود "مائوتسه تونگ" موزه ملی چین وتالار بزرگ خلق ‏چین احاطه و تزئین شده است، که روزانه هزاران گردشگر را به خود جلب می کند.‏ در مرکز این میدان بزرگ بنای یادبود قهرمانان کشور با 37.94 متر ساخته شده از سنگ گرانیت به یاد قهرمانان ملی چین چشم هر بیننده ای را به ‏خود خیره می کند.‏ برج معروف "تیان آن من" یا بنای ممنوعه در جنوب این میدان در سال 1417 در دوران سلسله مینگ (1644-1368) ساخته شده است، که در آن ‏زمان بر اساس بیانیه ای مردم عادی از ورود و بازدید به این کاخ ممنوع شدند.‏ 
 

Tiananmen Square


آرامگاه یا معبد مینگ

‏آرامگاه مینگ در منطقه ‏(Changping)‏ در 50 کیلومتری شمال غرب شهر پکن واقع شده است. این آرامگاه شامل مجموعه ای از 13 آرامگاه از ‏پادشاهان سلسله مینگ (1368-1644) می باشد که در مجموع، شامل 7 معبد برای ‏(Concubines)‏ و یک قبر برای (‏eunuchs)‏ که در مجموع ‏این منطقه را به یکی از معروفترین معابد دنیا تبدیل کرده است، که همه ساله میلیونها گردشگر از این محل بازدید میکنند، این مکان در سال 2003 در کتاب یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.‏ این سیزده آرامگاه از لحاظ سبک معماری و تزئینات کاملا مشابه و یکسان میباشند، و تنها تفاوت آنها در اندازه آنها است. بزرگترین معبد در بین آنها معبد ‏چانگ لینگ (Changling‏) و کوچکترین آن معبد یونگ (‏Yongling) میباشد. تمامی این معابد توسط مسیری به نام راه مقدس به یکدیگر ‏مرتبط می شوند. قدیمی ترین معبد آرامگاه "چانگ" می باشد که در سال 1409 و به مدت چهار سال احداث گردید که محل دفن (‏Zhu Di‏) سومین ‏امپراطور سلسله مینگ میباشد، این معبد دارای 3 حیاط است، که کف و سالنهای آن با کاشیهای لعابدار تزئین شده است. این ساختمان یکی از ‏بزرگترین ساختمانها و معابد چوبی چین است.‏ 
 

تور ارزان پکن


معبدلاما

این معبد در بخش شمال شرقی می باشد و از بزرگترین صومعه های بودایی می باشد راهبان سالهای بسیاری در این معبد زندگی می کردند دیوارهای این تالار مزین به حکاکی های بسیارزیبا می باشد.این معبد دارای 5تالار می باشد.این معبد از مهمترین آثار باستانی چین به حساب می آید.این معبد محل استراحتگاه برای پادشاه سلسله کینگ در سال 1694 بوه است.در سال 1744 این کاخ از کاخ یونگه به کاخ لاما تغییر نام داد.گردشگران تور پکن می توانند از معبد لاما به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر پکن لذت ببرند.مجسمه 18 متری مایتریا در تالار شادی بیکران که 8متر آن در زیر زمین می باشد.

موزه ملی چین

این موزه در شرق میدان تیان آن من می باشد و آثار هنری و تاریخی مردم چین را در معرض نمایش قرار داده است.تاسیس این موزه در سال 1985 بوده است.ودر سال 2003 بازسازی مجدد شد .دراین موزه آثاری که متعلق دوره نوسنگی و قبل است نیز وجود دارد از ارزشمندترین شی در این موزه به گلدان برنزی که قدمت 3000 سال قبل می باشد. این شی جز بزرگترین اثر برنزی دنیا می باشد.

National Museum of China

معبد زنگ بزرگ

معبدی از معابد بزرگ بودایی است که قدمت آن به سال 1733 می رسد دلیل اصلی معروفیت این معبد به زنگ 46 تنی با ارتفاع 5/5 متری می باشد که صدای بلند آن تا 50 کیلومتر می رسد.و جالبتر آنکه  230 مشخصات هزار بودایی برروی این زنگ ثبت شده است.

بنای کهکشان سوهو

یک مرکز تفریحی ، فروشگاهی و اداری می باشد که به سفارش شرکت سوهو طراحی و اجرا شده است که امروزه  به یکی از مکانهای دیدنی و جذاب  برای گردشگران تور چین تبدیل شده است.

آب و هوای پکن

آب و هوای پکن با توجه به موقعیتی که دارد دارای تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد و پاییز های خنک می باشد، و شهری با آمار بارندگی بالا نیز  می باشد طوری که 75% از  بارندگی در پکن را ازماه های خرداد ماه تا مرداد ماه رخ می دهد.

شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور ارزان پکن با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر پکن هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور پکن از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به پکن جاذبه های گردشگری پکن مراکز خرید پکن