X

تور بمبئی

گرچه بمبئی می تواند شهری بسیار شلوغ و پر تردد و پر هرج و مرجی برای تور بمبئی باشد ، اما لحظات دوست داشتنی دراین شهر وجود دارد. ابتدا با پیاده روی بر روی شن و ماسه های ساحل (Chowpatty) بروید و سپس یک پیاده روی کوتاهی به "مانبی باوهان" بزنید جایی که "مهاتما گاندی" زمانی را در این مکان زندگی می کرد. با توجه به جاذبه های این شهر قطعاً تور بمبئی می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای گردشگری باشد افراد زیادی نیز با تور هند بمبئی از این مکان ها دیدن می کنند.
 

تور بمبئی

تور بمبئی و شهر توریستی بمبئی

بمبئی در زبان هندی به معنی ساحل خوب است، در سال 1996 نام این شهر را به "مومبای" تغییر دادند ، جمعیت این شهر بیش از 14 میلیون نفر است و یکی از 4 شهر بزرگ هندوستان است، که پایتخت تجاری هندوستان نیز به شمار می رود ، شهر بمبئی یک سوم درآمد مالیاتی کشور هند را تامین می کند به همین خاطر از نظر اقتصادی مهمترین شهر هند به شمار می رود.
 

تور هند بمبئی

جاذبه های گردشگری

بمبئی از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور بمبئی ارائه می شود می پردازیم:

 

دروازه هند

دروازه‌ی هند شناخته‌ شده‌ ترین بنای تاریخی بمبئی میباشد، که به مناسبت بازدید شاه جورج پنجم و ملکه ماری از بمبئی ساخته شد است. این دروازه بلند ساخته شده تا اولین چیزی باشد که هنگام نزدیک شدن به بمبئی با قایق دیده شود. این دروازه می‌تواند شروع مناسبی برای گشت‌وگذار و بازدید از اثار باستانی بمبئی باشد. امروزه فضای اطراف دروازه‌ی هند چیزی شبیه سیرک است، با فروشندگان دوره‌گردی که همه چیز می‌فروشند، از بالن گرفته تا چای هندی! دروازه‌ی هند در کنار اسکله‌ای در (Colaba) گرفته شده است.

 

حوزه هنری کالا گودا

"کالا گودا" مرکز فرهنگی بمبئی میباشد و به معنی "اسب سیاه" است، که به مجسمه‌ ای اشاره دارد که زمانی در این مکان وجود داشت است. این بنای هلالی شکل محل برگزاری گالری‌های هنری و موزه‌های متعدد است. این بنا پر از فضاهای فرهنگی همچون گالری‌ در پیاده‌روها می باشد. در این مرکز قدم بزنید و از آثار هنری موجود در آن لذت ببرید. هر ساله در فوریه انجمن کالا گودا به مدت ۹ روز میزبان جشنواره‌ی "هنر کالا گودا" (Kala Ghoda Arts Festival) است که می‌تواند جذاب باشد.

 

حوض بانگانگا

حوض بانگانگا را می‌توان قدیمی‌ ترین جای مسکونی بمبئی دانست، که این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که در تاریخ و گذشته‌ این شهر غرق شوید. با این حال جای تعجب دارد که بسیاری از مردم محلی با آن آشنا نیستند، آب مقدس این حوض در خیابانی باریک قرار دارد که توسط معابد، خانه‌ها و دیگر مکان‌های مذهبی احاطه شده است. هندوها معتقد هستند که قدم زدن دور این حوض با پای برهنه فواید زیادی دارد. شما می‌توانید کنار این حوض نشسته و به تماشای زندگی روزانه‌ی مردم بپردازید.  
 

تور بمبئی و خرید تور بمبئی


مسجد و آرامگاه حاج علی

این بنا هم یک مسجد است و هم آرامگاه، که در سال ۱۴۳۱ توسط صوفی و تاجر بسیار ثروتمند مسلمان "پیر حاج علی شاه بخاری" ساخته شده است وی بعد از این که به سفر مکه رفت، به کلی مسیر زندگی خود را تغییر داد و این مسجد هم پیرو این تغییرات در زندگی حاج علی ساخته شد است. پس از مرگ حاج علی، او را در همین مسجد دفن کردند. این مسجد و آرامگاه در وسط آب قرار دارد  و تنها مسیر دسترسی به آن، گذرگاهی باریک به طول ۴۵۷ متر است.

غار های الفنتا

این غارهای سنگی در جزیره‌ی الفنتا قرار دارند و اگر به بمبئی سفر کردید، حتما باید سری به آنها بزنید. غارهای الفنتا شبکه‌ ای از غارهای حجاری شده هستند که در آن مجسمه‌ های سنگی متعلق به فرقه‌ هندو و خدای آن‌ها "شیوا" است. البته غارهای کوچکتری هم هستند که متعلق به بودائیان است. قدمت حکاری‌های موجود در این غارها به قرن ۵ و ۸ بازمی‌گردد و هنوز هم دقیقا معلوم نیست چه کسی یا کسانی این بنا را ساخته‌اند. قبل از این که پرتغالی‌ها در سال ۱۵۳۴ بر هند مسلط شوند، غارها محل عبادت هندوها بوده. پس از سال‌ها غفلت و بی‌توجهی، در سال ۱۹۷۰ غار را بازسازی کردند.
 

تورلحظه آخری بمبئی

آب و هوای بمبئی

آب و هوا در شهر بمبئی به طور کلی بسیار گرم می باشد با توجه به موقعیتی که قرار دارد تابستان های بسیار گرم و مرطوب را دارد و زمستان های بارانی را در خود می بیند. بهترین وقت برای سفر به بمبئی در اواخر بهمن ما تا اواسط خرداد ماه می باشد که هوا خنک تر است و در طول روز زیاد دچار مشکل نمی شوید.

شما نیز می توانید با گرفتن ویزای هند به این کشور سفر کند. شما نیز می توانید جهت تور لحظه آخری بمبئی با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر بمبئی هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور بمبئی از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به بمبئی جاذبه های گردشگری بمبئی مراکز خرید بمبئی