X

تور بلغارستان

بلغارستان کشوری با جاذبه های بسیار و سواحلی فوق العاده دارد این کشور در سواحل جزیره بالکان قرار دارد پایتخت این کشور صوفیه می باشد کشور مجارستان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد این کشور از شمال با رومانی و ازشرق با دریای سیاه و از جنوب با یونان و ترکیه  از غرب با صربستان و مقدونیه همرز می باشد.زبان مردم این کشور بلغاری –ترکی می باشد دین و آیین مردم بلغارستان مسیحی می باشد و واحد پول این کشور لف یا لو  (lav)است اختلاف ساعت کشور بلغارستان با ایران یک ساعت و نیم عقبتر است.کشور بلغارستان با جمعیت بالغ بر 7 میلیون و اندی دارای رشد منفی می باشد 85درصد این کشور بلغاری است مهمترین صادرات این کشور اسانس گل رز می باشد .
هرساله جشن رقص بر روی آتش را در منطقه کالیاکرا که باقی مانده خرابه های قرون وسطی می باشد برگزار میشود.

 

تور بلغارستان

منطقه بالچیک به عنوان تفرجگاه در شمال ساحل دریای سیاه است که بعنوان اقامتگاه ملکه ماریا بوده است و در این منطقه حدود 600گونه گیاه نادروجود دارد که برای هر گردشگری جالب خواهد بود.از شهر های معروف بلغارستان می توان به بلگراد  ، وارنا ، روسه ، بورگاس ، پلوودیف ، اشاره کرد.

امروزه تور بلغارستان در بین ایرانی ها مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. بلغارستان یک کشور با زمین های متنوعی که در کنار دریای سیاه قرار دارد، که شامل مناطق رودخانه ای و کوهستانی از جمله دانوب است. بلغارستان با ترکیبی از فرهنگ های مختلف از جمله اسلاوی، عثمانی و فارسی، دارای یک میراث غنی از رقص، موسیقی، لباس و صنایع دستی است. تور بلغارستان یکی از محبوبترین مکان های گردشگری برای توریست ها تبدیل شود.

صوفیه از قدیمی ترین پایتخت های اروپا و قدمت این شهر به سده هشتم میلادی بر میگردد.و جز بزرگترین شهرهای اروپا نیز محسوب می شود.بیشتر سواحل تفریحی در بلغارستان در شهر وارنا می باشد.سواحل زیبا و طلایی گلدن سندز در نزدیکی وارنا می باشد.در اطراف این ساحل شنی هتل و اپارتمان های بسیاری برای رفاه هرچه بیشتر گردشگران وجود دارد .
در بلغارستان صومعه های بسیاری وجود دارد و از معروف ترین انها صومعه ریلا که قدمت این صومعه 1000ساله است. توسط سنت ایوان تاسیس شده است. صومعه دیگر به نام باچکوو که در میان کوههای رودوپ واقع شده است.
صومعه تروای سومین صومعه بزرگ بلغارستان در کوههای استاراپلینایا که قدمتی 400 ساله دارد
صومعه خشکانوف صومعه سنگی ایوانوف صومعه گلوژین که جز پربازدید ترین صومعه های بلغارستان با قدمت 700 ساله می باشد .
صخره های عظیم که مانند قلعه طبیعی بوده بین کوههای ودرنیک و نستا واقع شده است این صخره ها نماد طبیعت بکر و سمبل بلغارستان می باشد.
آبشار 124 متری رایسکوپراسکالو دربلغارستان جز زیباترین ابشارها در این کشور می باشد .
از شهرای قدیمی و معروف بلغارستان شهر وارنا  می باشد که بیشترین توجه گردشگران بلغارستان به این شهر می باشد.شهرت بیشتر این شهر به دلیل سواحل و طبیعت بی نظیرش می باشد.

تور بلغارستان و کشور بلغارستان

کشور بلغارستان در جنوب شرقی اروپاست ، پایتخت بلغارستان صوفیه نام دارد، میزان جمعیت این کشور 7،364،570 می است، این کشور هر ساله 1 درصد افت جمعیت دارد ، زبان رسمی این کشور بلغاری می باشد ، نژاد مردمی این کشور 85 درصد بلغاری و بقیه آن را ترک و کولی هستند. مهمترین صادرات بلغارستان اسانس گل است.
 

تور های بلغارستان

مکان های دیدنی شهر وارنا

حمام های رومی

این حمام ها در جنوب شرقی وارنا واقع شده است و جز حمام های قرون وسطی می باشد قدمت این حمام ها به قرن یکم میلادی برمی گردد.


کلیسای جامع وارنا

این کلیسا با گنبد مسی و درخشان خود چشم هر گردشگر را به خود جذب می کندساخت این کلیسا به قرن نوزدهم برمی گردد و بعد از آزادی بلغارستان از حکومت عثمانی توسط روس ها ساخته شده است.

کلیسای جامع وارنا
 

جنگل سنگی وارنا

این یک پدیده بسیار نادر و طبیعی در نزدیکی شهر وارنا می باشد که تخته سنگ های این جنگل به 7 متر نیز می رسد این تصور بسیار دشوار است که این جنگل ساخته دست بشر نیست و یک پدیده طبیعی طی فرایند اکسیداسیون متان بوجود آمده است.


جنگل سنگی Pobiti Kamani

سواحل شنی طلایی وارنا

این سواحل جز زیباترین سواحل دریایی سیاه می باشد این ساحل ازمهمترین جاذبه های گردشگری وارنا محسوب می شود.

پارک پریموسکی

یکی از پارک های بزرگ در نزدیکی وارنا می باشد که دارای اکواریوم و دلفیناریوم می باشد.از مراکز خرید در وارنا می توان به گرند مال اشاره کرد که در سال 2010ساخته شده است که این مرکز خرید بهترین موقعیت دسترسی را دارد.مرکز خرید وارنا تاورز این مرکز خرید دارای 2 برج بوده یکی از این برج ها مربوط به بخش اداری و دیگری مربوط به فروشگاه و مراکز تفریحی می باشد.
در شهر وارنا هتل های لوکس و مدرن کم نیستند از جمله این هتل ها ، هتل دایل تری هیلتون که در نزدیکی به سواحل دریای سیاه است یک مرکز ممتاز آبگرم آفرودیت دارد و محل تفریح و ریلکس برای گردشگران می باشد.


هتل پارک هالیدی وارنا

این هتل در انبوه جنگل و باغ های گل ساخته شده است و با ساحل ماسه ایی فاصله چندانی ندارد.هتل میموزان که دارای 2 استخر رو بازو سرسره است و نزدیک به ساحل شنی وارنا است.

تور بلغارستان از جمله تورهای پرطرفدار در فصل تابستان می باشد برای اطلاع از تور وارنا و یا هر شهر دیگر بلغارستان و خدمات ویزای بلغارستان با آژانس مسافرتی صالحان سیر پارسه تماس حاصل فرمایید.


Holiday Park Hotel

فرهنگ مردم بلغارستان

فرهنگ اصلی کشور بلغارستان از میراث ترکیه می باشد و نفوض فرهنگ کشور های یونان ، رومی ، عثمانی ، ایران ، سلتی در فرهنگ این کشور وجود دارد.مردم بلغارستان به دلیل اینکه گل سرخ به خاطر صادرات عطر می شود یک روز را به نام جشن روزها که در اول ژوئن در دره گل سرخ برگزار می شود.

شما نیز می توانید جهت تور ارزان بلغارستان با ما در ارتباط باشید.