X

تور وارنا

تور وارنا برای افرادی که دنبال سواحل بسیار زیبا هستند مناسب است. وارنا یک شهر بندری و تفریحی ساحلی در دریای سیاه بلغارستان است، در کنار ساحل شنهای طلایی، سنت کنستانتین و آلبنا می باشد. "طلا وارنا" به این دلیل معروف است که طلا و نقره ای 6 هزار ساله است که در این ناحیه کشف شده است، و در داخل موزه باستان شناسی نمایش داده می شود، همراه با عتیقه های یونانی، رومی و عثمانی است. که در تور وارنا گردشگران از آن دیدن می کنند.
 

تور وارنا


وارنا شهری ساحلی با جاذبه های طبیعی و تاریخی است که به یکی از مناسب ترین مقاصد گردشگری اروپایی تبدیل شده است.اسم شهر وارنا برگرفته از دریاچه واقع در این شهر است که در سال 1949 رهبر شوروی وقت ،نام این شهر را به استالین تغییر داد و به مدت 10سال با همین نام باقی ماند.وارنا سومین شهر بزرگ بعد از صوفیه و پلودیف محسوب می شود،ملیت های ترک و رومانیای بیشترین ساکنین این شهر می باشد این شهر جمعیتی بالغ بر 500هزار نفر دارد. وارنا سالانه 3 میلیون گردشگر و توریست دارد که 60درصد اقتصاد این کشور را به خود اختصاص داده است.
اولین خط ریلی در بلغارستان در شهر وارنا احداث شد شهر وارنا در شرق بلغارستان واقع شده است قدیمی ترین صومعه بلغارستان که قدمت ان به قرن 13 میلادی برمی گردد در این شهر قرار گرفته است.شهر وارنا را مروارید دریای سیاه می نامند در مرکز شهر بزرگترین حمام سنتی رومی وجود دارد وارنا پایتخت ساحلی بلغارستان محسوب می شود.


تور وارنا و شهر توریستی وارنا

بهترین فصل برای سفر به این شهر بین تیر ماه تا مهرماه می باشد برای گشت و گذار دراین شهرساحلی می توان از دوچرخه استفاده کرد البته تاکسی نیز به وفور دراین شهر دیده میشود ولی برای گردشگران مناسب است که با دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی سفر کرد چون مقرون به صرفه تر است.گاهی رانندگان تاکسی از گردشگران 10برابر قیمت مصوب را می گیرند در شهر وارنا اکثرجشنواره ها در تابستان برگزار می شود درست زمانی که توریست بسیار زیاد است  اگر قصد سفر به بلغارستان را دارید با تور وارنا می توانید بهترین نقاط دیدنی این شهر را تجربه کنید و برای ورود به خاک بلغارستان دریافت ویزا و حضور شخص در سفارت خانه نیز الزامی می باشد .برای اقامت درشهر وارنای بلغارستان هتل های بسیار متناسب متناسب با درخواست مسافر وجود دارد.
پر آفتاب ترین سواحل در کل اروپای شرقی به سواحل شهر وارنا لقب گرفته است.وارنا در شمال دریای سیاه واقع شده است ،خیابان اصلی در این شهر به نام کوچه اول است که در یک سو ساحل و در سوی دیگر مرکز خرید و کافه و رستوران قرار دارد.
این شهر تا زمانی که تحت سلطه رومیان و امپراتوری روم باستان بود حمام های رومی در این شهر رونق بسیاری داشت، که بزرگی و شکوه امپراتوری روم را به رخ می کشد یکی از حمام های رومی باقی مانده از آن دوران است که مساحت 7هزار متری دارد و تا قرن سوم از این حمام استفاده میکردند.

 

نمای کلی شهر وارنا


جاذبه های گردشگری وارنا

وارنا از جاذبه های فراوانی برخوردار است که افرادی که به تور وارنا و یا به کشور بلغارستان سفر می کنند از جاذبه های این شهر دیدن می کنند ، از جاذبه های وارنا می توان به سواحل ماسه های طلایی ، بالچیک ، تور سافاری ، پارک جاذبه ها ، تور کشتی دزدان دریایی ،کلیسای بویانا می باشند که شما می توانید با تور وارنا به بلغارستان سفر کنید و یک سفر خاطره انگیز و رویائی را در این کشور اروپایی تجربه کنید.

موزه باستان شناسی وارنا

این موزه بزرگ دارای مجموعه های بی نظیر و نفیسی از دوران باستان می باشد و اشیا و سلاح و هر اشیا گرانقیمت در این موزه به 4هزار و ششصد سال قبل از مسیح برمی گردد.

کلیسای جامع وارنا
 

کلیساهای معروف وارنا

کلیسای جامع

قدمت این کلیسا به قرن 19 میلادی برمی گردد و یکی از نقاط دیدنی شهر وارنا محسوب می شودکه این کلیسا نماد شهر وارنا نیز است نقاشی های دیواری و شیشه های رنگ آمیزی شده و همچنین برج ناقوس از زیبایی های این کلیسا است.

کلیسای بویانا و هاگیا صوفیه

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی شهر کلیسای بویانا است که نزدیکی شهر تیوشا واقع شده است که این بنای 900ساله امروزه به موزه ملی تبدیل شده است.
 

ساحل شنی وارنا
 

دلفیناریوم وارنا

از مجموعه های آبی در شهر وارنا دلفیناریوم است که مهیج ترین و محبوب ترین تفریحات بحساب می اید.این مجموعه جذابیت خاصی برای گردشگران دارد.

پارک های وارنا

پارک مارتین از زیباترین پارک های شهر وارنا می باشد با پوشش بی نظیری از گیاهان قاره ای می باشد در این پارک اکواریوم و افلاک نما نیز وجود دارد. پارک طبیعی که در منطقه جنگلی محافظت شده با 500نوع گونه گیاهی است که مسیرهای گوناگونی برای دوچرخه سواری دارد.

پارک جاذبه ها وارنا

از دیگر پارک های زیبای این شهر می توان به پارک جاذبه اشاره کرد که سبک مدیترانه ایی دارد جز اولین پارک های آبی شرق اروپا بوده است.که در منطقه جنگلی که مساحت 400هزار مترمربع می رسددر این پارک سرسره و آبشار و قلعه و انواع مختلف بازی ها وجود دارد .
از دیگر جاذبه های دیدنی این شهر جنگل سنگی است که ستون های سنگی در این جنگل بصورت طبیعی پدید آمده است.که گاهی این ستون ها به 6 متر نیز می رسد .این جنگل در 18 کیلومتری غرب وارنا واقع شده است.

 

آب و هوای وارنا

وارنا دارای آب و هوای شرجی و معتدل و قاره ای است و دارای تابستان های گرم و زمستان های نسبتاً سرد با میزان بارندگی بالا است، بهترین فصل برای سفر به وارنا بین ماه های اردیبهشت تا تیر ماه است.

شما نیز می توانید برای استفاده از تور بلغارستان وارنا با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره وارنا هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور وارنا بلغارستان از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به وارنا جاذبه های گردشگری وارنا مراکز خرید وارنا