X

تور اسپانیا

تور اسپانیا

۷ شب  و ۸ روز  قیمت از: 2,390,000 تومان+890 یورو   ایرلاین: َMahan Air   اعتبار تا: ۱۳۹۹/۰۱/۲۳

تور اسپانیا یکی از بهترین کشور ها برای گردشگری در اروپا است. اسپانیا ، یک شبه جزیره در اروپا است ، که شامل 17 منطقه خود مختار و با جغرافیا و فرهنگ های مختلف است. پایتخت این کشور مادرید است. سگویا قلعه قرون وسطی به نام (Alcázar) و یک آبشار رومی دست نخورده نیز دارد. پایتخت کاتالونیا، بارسلون است، توسط نشانه های مدرنیستی غریب آنتونی گوودی مانند کلیسای Sagrada Familia تعریف شده است.سالانه هزاران نفر با تور اسپانیا به این کشور سفر می کنند و از دیدنی هایی چون مادرید بارسلون و حتی جزایر قناری که در فصل تابستان بسیار جذاب است که در تور جزایر قناری ارائه می شود مورد استفاده قرار می گیرد.اسپانیا یکی از کشورهای زیبای اروپایی می باشد که طبق آمار هر ساله 75 میلیون برای بازدید به این کشور پر جاذبه سفر می کنند. اسپانیا جز 5 کشور بزرگ دنیا می باشد.

 

تور اسپانیا


تور اسپانیا و کشور اسپانیا

 اسپانیا کشوری از اعضای اتحادیه اروپاست . این کشور در جنوب غربی اروپا قرار دارد. مرز اسپانیا با پرتغال طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

منطقه تحت فرمان کشور اسپانیا علاوه بر سرزمین اصلی شامل 2 جزیره بالئارس و جزایره قناری در دریای مدیترانه و 2 شهر دیگر سواحل  اقیانوس اطلس نیز می باشد.اسپانیا یک کشور کاملاٌ توسعه یافته و دارای سطح بالای استاندارد زندگی می باشد ، همچنین دومین کشور بزرگ اروپایی غربی است.کشوری کوهستانی با رشته کوههای سر به فلک کشیده جز پر بازدید ترین مقصدهای گردشگری دنیا می باشد.نژاد مردم اسپانیا هم می توان گفت که نژادی ، ترکیبی از بومیان شبه جزیره ایبریا و فاتحان این شبه جزیره است. اقوام و نژادهای غیر بومی نیز در این سرزمین ساکن شده اند.زبان و خط مردم اسپانیا نیز به زبان اسپانیایی کاستیلین صحبت می کنند ، از دیدگاهی دیگر تعداد، کسانی که به زبان اسپانیایی سخن می گویند در جایگاه سوم دنیا هستند؛ حدود ۳۳۲ میلیون نفر در دنیا اسپانیایی صحبت می کنند. زبان اسپانیایی، زبان رسمی کشور اسپانیا و ۱۵ کشو دیگر است.
 

تور جزایر قناری


شاید براتون جالب باشه که بدانید در پرچم اسپانیا چه نکاتی نهفته است،

در سال 1978 تعیین و تثبیت شد ، هر کدام از ربع دایره ها در پرچم اسپانیا نمایانگر یکی از 4 سلسله مهم در عصر پادشاهی بوده است.

کاستل (Castile) که با قلعه و دژ نمایش داده شده است.

لئون (Leon) که  نماد شیر است.

ناوار(Navarre) که نماد آن، زنجیره های متصل بهم است.

و همچنین موریس، پادشاه گرانادا با میوه انار(Pomegranate) در پایین پرچم ، مشخص شده است.
 

تور مادرید


جاذبه های گردشگری اسپانیا

از شهرهای معروف اسپانیا مادرید می باشد این شهر سومین شهر شلوغ اروپا می باشد که در سده نهم میلادی در دست مسلمانان بود.مادرید به دلیل ارتفاعزیادی که از سطح دریا دارد از مرتفع ترین شهر های اروپا می باشدبیش از 90 درصد از مردم مسیحی کاتولیک می باشد.از شهرهای محبوب دیگر در اسپانیا ،می توان بارسلون را نام برداین شهر پایتخت و پرجمعیت ترین شهر منطقه کاتالونیا می باشد دومین دین بعد از مسیحی کاتولیک ، اسلام می باشد مهمترین  و جالب ترین موضوع در شهر بارسلون وجود 256 مسجد  است و جالبتر این است که بزرگترین جامعه یهودی جهان نیز در این شهر زندگی می کنند. 

 

موزه ال پرادو 

این موزه در شهر مادرید قرار دارد که از ارزشمندترین گالری های هنری در جهان و اسپانیا می باشد. ساختمان اصلی در این موزه از قرن 18 میلادی بعنوان موزه در این گالری بوده است.پرادا به معنی علفزار می باشد و به دلیل علفزار در این اطراف این موزه ، به این نامیده شده است.در این موزه حدود 8600 نقاشی و 700 مجسمه از آثار برگزیده هنرمندان جهان وجود دارد .این موزه یکی از متمرکزترین موزه های جهان در جمع آوری و نمایش آثار هنرمندان می باشد که در این موزه تابلوهای معروفی همچون باغ خوشی ها اثر بوش که هنرمند محبوب شاه فیلیپ دوم بوده است.

ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگرادا جز پر طرفدارترین جاذبه های اروپاییان می باشد مانند برج ایفل وآکروپلیس ،این کلیسای با ابهت و عظیم در شهر بارسلون قرار دارد . این کلیسا در در میان اماکن مقدس بلندترین بلندترین سازه در دنیا بحساب می ایداین کلیسا به دلیل بزرگی ووسعت بیش از اندازه  اس به کلیسای جامع معروف استمعمار این سازه عظیم آنتونی گائودی است که با ترکیب سبک گوتیک و سبک ابداعی این بنای بزرگ و خیره کننده را بوجود آورد.منبع تامین کننده بودجه ساخت این کلیسا با کمک های مردمی حاصل می شود جالب اینجاست که با وجود ناقص بودن این بنا اسم کلیسای ساگرادا فامیلیا در لیست میراث یونسکو ثبت شده است.سالانه حدود 2/5 میلیون گردشگر از این کلیسا بازدید می کنند.این کلیسا دارای 18 برج است که برج میانی و بلندترین آن بوقف حضرت مسیح (ع) و 4 برج اطراف آن نشان از 4 انجیل می باشد و برجی که بالای محراب آن ستاره قرار دارد نمادی از حضرت مریم می باشد و 12 برج اطراف آن نشان دهنده حواریون و شاهدان عینی حضرت مسیح می باشد برج مسیح ارتفاع 172/5 متر و 4 برج اطراف آن ارتفاعی بالغ بر 135 متر است.

ایبیزا

یکی از جزیره های کشور اسپانیا در دریای مدیترانه است که به جرات میتوان گفت از پرطرفدار ترین سواحل برای تفریح در اروپاست. قدمت این جزیره به 600 سال قبل از مسیح می رسد. بیشتر سطح این جزیره با زمین های سرسبز کشاورزی پوشیده شده و در بعضی نقاط آن گندم و زیتون کشت می شود و به داشتن شب های سرزنده و پر انرزی معروف است.این جزیره در سواحل جنوب شرقی اسپانیا ودر نزدیکی شهر ولنسیای اسپانیا قراردارد و بخشی از مجموعه جزایر بالئارس است.این جزیره زیستگاه پرندگان متفاوت و مارمولک ها می باشد .این جزیره جز نخستین انتخاب هر گردشگر به کشور اسپانیا می باشد .
نام های متفاوت این جزیره یابسه ایویزا است .اسپانیا بعد از امریکا بیشترین درامد را از صنعت توریسم دارد.

مسجد الحمرا و مسجد کوردوبا

فاصله شهر کوردوبا یا همان قرطبه از شهر مادرید حدود 400 کیلومتر می باشد این شهر در زمستان ها خنک است و در تابستان ها گرم و گاهی هوا به 40 درجه سانتی گراد نیز می رسد این هوا برای اروپاییان گرم می باشد ولی برای آسیاییان قابل تحمل است دراین شهر مسجدی ساخته شده است که جز ارزشمندترین آثار ثبت شده در یونسکو می باشد این شهر درجنوب اسپانیا و در منطقه اندلس قرار دارد.

بنایی است که در جنوب اسپانیاست و در قرن 14 ساخته شده و از جاذبه های مذهبی به شمار می رود ، مسجد کوردوبا یا همان مسجد جامع آندولس یک معماری تلفیقی اسلام و مسیحیت است.معماری این مسجد از مسجد دمشق الهام گرفته است. این بنا در ابتدا یک معبد رومی بود سپس به کلیسا تبدیل شد در ادامه به مسجد تبدیل گشت.ساخت این مسجد در حدود دو قرن به طول انجانید ، در سال 786 به دستور عبدالرحمن اول بنای این مسجد گذاشته شد که جز بهترین نمونه های معماری قبل از اسلام است.از زیبایی های این مسجد ستون های مرمری  با تعداد 1093 عدد می باشد در بالای محراب نماز این مسجد،گنبدی زیبا با نقش و نگارهای فراوانی از جنس طلا وجود دارد.

پامپلونا و فرار از گاوهای وحشی

شهری در شمال اسپانیاست این شهر در ناوارنا قرار دارد جمعیت این شهر بسیار کم می باشد و دلیل معروفیت این شهر برگزاری فستیوال سان فریمن می باشد که هر ساله در تاریخ 6 الی 14 جولای برگزار می شود. سریع و چابک باشید تا صدمه نبینید.فرار کردن از حدود 10-12 گاو وحشی رها شده در خیابان های شهر شما را تا ساعت ها سرگرم میکند.این شهر سرسبز پر از جاذبه های گردشگری می باشد و تمامی این جاذبه ها در مرکز شهر قرار دارند و نیازی به وسیله نقیله برای دیدن این جاذبه ها نیست. در طول سال این شهر بسیار جوی ارام و مطلوبی دارد ولی در زمان برگزاری این فستیوال این شهر کاملا جوی هیجان انگیز و پر هیاهو پیدا می کند این جشنواره به افتخار شخص سان فریمن که حامی ناوارا بود نامگذاری شد .همین امر باعث می شود که هر ساله برای دیدن این فستیوال به این شهر سفرکنند و شرکت در این جشنواره برای افراد بالای 18 سال  آزاد می باشد.

کاسا میلا

این خانه برزگ شاهکار عجیب و غربی دیگری از گائودی طراح کاتالان است و از مناطق دیدنی جدید در بارسلون محسوب می شود.در حدود یک قرن پیش این خانه برای خانواده سرشناس اسپانیایی میلا طراحی شد و به این نام شکل گرفت به آن خانه میلا میگویند.کازامیلا در واقع یک مجسمه سحر انگیز در بارسلونا می باشد این مکان مسکونی به دستور بدرومیلا که یک تاجر ثروتمند اسپانیایی ساخته شده است معماری خاص و عجیب این ساختمان باعث اعتراض فرماندار وقت شد.ساخت این ساختمان مسکونی 4 سال و در سال 1910 به پایان رسید .به دلیل معماری خاص این ساختمان و مدرنیته بودن این معماری مردم بارسلون نام این ساختمان را معدن سنگ انتخاب کردند .در سال 1980این ساختمان توسط ارگانی خریداری شد و بعد از مرمت و بازسازی دربش به روی گردشگران گشوده شد.

ورزشگاه و موزه کمپ نئو

شهر بارسلون برای طرفداران فوتبال و به خصوص باشگاه بارسلون،معنی دیگری دارد و آن هم بخاطر ورزشگاه 98هزار نفری نیو کمپ است که بزرگترین استادیوم اروپا هم شناخته می شود.ورزشگاه نیو کمپ ،قلب تپیده شهر بارسلون می باشد و در واقع خانه تیم بارسلونا است.این باشگاه جز محبوب ترین و پرطرفدارترین تیم های دنیا می باشد.ابعاد این ورزشگاه به 48 متر ارتفاع و 250 متر طول و 220 متر پهنا می رسد این ورزشگاه طوری تعبیه شده است که ظرف 5 دقیقه در هرکجای این ورزشگاه نشسته باشید می توانید خارج شوید. در این ورزشگاه موزه باشگاه نیز برای هر گردشگر علاقه مند به فوتبال می تواند جذاب و دیدنی باشد در این موزه علاوه بر کاپ ها و افتخارات این باشگاه  آثاری از بازیکن های مشهور در این باشگاه در معرض نمایش بازدید کنندگان قرار گرفته است.در سال 1982 این استادیوم میزبان جام جهانی بود و در سال 1992 نیز مسابقات فوتبال المپیک نیز در این استادیوم برگزار شد.بازدید از این ورزشگاه در زمانی که هیچ مسابقه نباشد برای بازدید کنندگان انجام میشود.اگر با تورهای خارجی و اروپایی سفر کردید و به کشور اسپانیا رفتید حتما این استادیوم را از دست ندهید.

 

تور مادرید

موزه پیکاسو

این موزه در سال 1963 افتتاح شد و اکثر آثار  هنرمند بزرگ پابلو پیکاسو در این مجموعه جمع آوری شد پیکاسو نقاش شاعر و مجسمه ساز در قرن 20 بود در واقع این موزه ، خانه یکی از طرفداران و دوستداران پیکاسو به نام خائومه سابارتس است و به دلیل علاقه شدید به اثار پیکاسو تمامی آثار این هنرمند را در خانه خود جمع آوری نمودو بعد مرگ این شخص ، خانه او به موزه برای آثار پیکاسو تبدیل شد پیکاسو به کمک جورج براک در سال 1909 سبک کوییسم را پایه گذاری کرد در واقع کوییسم طرح مکعب های کوچک نقاشی شده است که در کنار هم یک شکل مشخص را به تصویر می کشد.


فرهنگ مردم اسپانیا

کشوری زیبا با مناظر نفس‌گیر، جذاب ، فرهنگ پویا و تنوع جغرافیایی است. دیدنی‌های متعددی در اسپانیا انتظار گردشگران سراسر دنیا را می‌کشند؛ از انواع موزه‌ها، گالری‌ها و بناهای تاریخی گرفته تا سواحل و باغ‌های موضوعی، جشنواره ها و فستیوال های طولانی ، تفریحات شبانه، با شور و هیجان خاصی در اسپانیا ادامه می‌یابد. موسیقی و رقص فلامنکو،گاو بازی ،بخش‌هایی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ اسپانیا هستند.فلامنکو یکی از سبک های موسیقی به همراه گیتار و آواز و رقص می باشد.این کشور آثار فرهنگی و هنری خارق العاده ایی دارد. مردم اسپانیا یک عادت روزانه دارند وآن خواب بعد ظهر می باشد که حتی کوتاه مدت و اکثر مغازه ها در بعدظهر بسته می باشد .
خوردن پائلا جز فرهنگ های غذایی این کشور می باشد، خوراک پائلا یک خوراک دریایی می باشد که گاهی از گوشت خرگوش و یا حلزون برای این غذا استفاده می شود.

جشنواره‌ی San Isidro، فستیوالی یک‌ هفته‌ای است که در پانزدهم می ( حدوداٌ در ماه اردیبهشت ) در شهر مادرید برگزار می‌شود. شهر سویا، میزبان جشنواره‌ی (Corpus Christi) در اواخر ماه مه و اوایل ژوئن ( در ماه خرداد ) است.

فوتبال، پرطرفدارترین ورزش در اسپانیا است. از میان سایر ورزش‌های محبوب در این کشور می‌توان فرمول ۱، دوچرخه‌سواری، هندبال، تنیس، بسکتبال و موتورسواری را نام برد.

شما نیز می توانید با گرفتن ویزای اسپانیا به این کشور سفر کند. شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور اسپانیا ارزان با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره تور مادرید هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور اسپانیا از این جاذبه ها دیدن کنید.

تور اسپانیا جزایر قناری و تور اسپانیا ارزان تور مادرید و خرید تور اسپانیا تور بارسلون و تور اسپانیا