X

تور مراکش

مراکش در شمال غربی آفریقا است.موقعیت جغرافیایی کشور مراکش از شمال به جبل الطارق و دریای مدیترانه می رسد.از شرق با کشور الجزایر ،از غرب با اقیانوس اطلس از جنوب با موریتانی و از شمال با مدیترانه همرز می باشد.پایتخت این کشور رباط (رابات) می باشدجمعیت مراکش بیش از 32 میلیون نفر می باشد.مراکش نزدیکترین کشور آفریقای به اروپا می باشد . دین رسمی کشور مراکش اسلام می باشد.و به اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه راه دارد. توسط "بربر" مشخص شده است که، مراکش مخلوطی از فرهنگ غربی و اروپایی است.مراکش یک کشور کویری در آفریقا می باشد و به خاطر شن زار ها بسیار محبوب است و اغلب فیلم های هالیوودی را در شن زار های مراکش فیلمبرداری می کنند ، که همین امر تور مراکش را در بین توریست ها بسیار محبوب کرده است.
 

تور مراکش


تور مراکش و کشور مراکش

مراکش امروزه به یکی از مقاصد محبوب گردشگری تبدیل می شودو حتی به یکی از انتخاب های تراز اول هموطنان ایرانیمان تبدیل شده است. در کل مراکش کشوری شگفت انگیز می باشد.پایتخت پیشین مراکش شهر فاس بوده است.در روزگارهای قدیم مراکش تحت سلطه امپراتوری روم ،فرانسوی ها و اعراب و همچنان اسپانیایی ها قرار داشته است.در سال 1905 سلطان محمد اعلام استقلال کرد ودر سال 1957سلطان محمد بر تخت سلطنت نشست فاس یا فز به عنوان قدیمی ترین شهر مراکش ازجاذبه های خاص برخوردار است.
 

قیمت تور مراکش


جاذبه های گردشگری مراکش

مراکش از جاذبه های فراوانی برخوردار است ، در ادامه با تعدادی از این جاذبه ها که در تور مراکش ارائه می شود می پردازیم:
 

کازابلانکا

از مهمترین و اولین انتخاب توریست به کشور مراکش شهر زیبا و مدرنیته کازابلانکا می باشد که با ورود به این شهر معماری و حال و هوای شهرهای اروپایی را دارد کازابلانکا مهمترین و بزرگترین بندر تجاری در شمال آفریقا می باشد و از مهم شهرهای مراکش نیز استاین شهر هم از نظر تجاری و هم از نظر گردشگری بسیار حائز اهمیت می باشد. در این شهر رستوران ها ی لوکس و بوتیک های تراز اول وجود دارد.بازارهای محلی و صنایع دستی در این شهر از جذابیت های بسیاری برای گردشگر دارد.

مسجد حسن دوم

یکی از بزرگترین مساجد کشور مراکش بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی بزرگترین مسجد جهان لقب گرفته است که برای اتمام این پروژه از کمک های مردم استفاده شده است و حدود 6000 استاد و هنر مند شبانه روزی برای اتمام این پروژه کار کردند .از شاخصه های این مسجد کف شیشه ایی این مسجد می باشد که طبق آرزوی حسن دوم آسمان خدا باید با اقیانوس پیوند خورده باشد.از شاخصه های دیگر این مسجد مناره بلند و مرتفع این بنا می باشد.
 

Hassan II Mosque


جماع الفنا

این میدان که مدت های طولانی قلب شهر مراکش بوده ، امروزه به عنوان فضایی برای یک بازار بزرگ مورد استفاده قرا میگیرد. میدان جماع الفنا قطب فعالیت های شهری مراکش و یکی از جاذبه های مهم در کشور مراکش نیز می باشد ، که گردشگران در این مکان با فرهنگ و آداب و رسوم مردم مراکش آشنا می شوند. زمانی که برای بازدید از این میدان می آیید، با گروه و مردم های متفاوتی روبرو می شوید که هر کدام سبک خاصی از موسیقی اعراب را اجرا می کنند.

آیت بن مراکش

شهر آیت بن در دامنه های جنوبی کوه اطلس قرار دارد، و یکی از زیباترین مناطق دست ساز بشر می باشد ، این شهر به خاطر ساختمان های بلند به "قصبه" مشهور است. بیابان های این شهر جزء میراث فرهنگی جهانی یونسکو می باشد که در بسیاری از فیلم های هالیوودی مورد استفاده قرار می گیرد. این شهر در سال 757 پس از میلاد توسط بن حدو پایه گذاری شد ، شخصی که سنگ قبر او جایی پشت دیوارهای این شهر قرا دارد.


ایسائورا مراکش

شهر بندری که به دریا ختم می شود می توان معروف ترین غذاهای دریایی در این شهر را سفارش داد.شهر ایسائورا جز شهرهای محبوب برای گردشگران به کشور مراکش می باشد.
 

ایسائورا مراکش


شفشاون مراکش

شهر کوچک کوهستانی که اکثر خانه های آن به رنگ آبی می باشد این شهر به دور از هرگونه دغدغه و شلوغی می باشد و فضای فوق العاده و رویایی این شهرمی تواند برای هر توریست جذاب باشد.
زبان مردم مراکش عربی بربر صحبت می کنند البته کمی هم به زبان انگلیسی و فرانسوی آشنا یی دارند.نکته جالب توجه در مراکش ورود غیر مسلمانان به مساجد ممنوع میباشد گردشگران غیر مسلمان فقط می توانند در محوطه بیرون مسجد قرار بگیرند.
در کشور مراکش شهری همنام کشور، وجود دارد که مهمترین شهر مراکش بحساب می آید. شهر مراکش اکثر خانه هایش قرمز رنگ می باشد به همین دلیل به این شهر شهر حمرا یا سرخ نیز می گویند.

فاس یا فز

شهر فاس پایتخت پیشین کشور مراکش بوده و یک گنجینه باستانی جهانی که جایگاه قدیمی ترین دانشگاه دنیا نیز می باشد. در طول تاریخ پر فراز و نشیب مراکش پایتخت کشور مراکش همواره متعلق به یکی از این شهر ها بوده رباط ، مکانس ، فاس بوده. فاس توسط ادریس بن عبدالله بنا گردید ، او پس از فرار به شمال آفریقا تصمیم به تاسیس دولت جدید خود می کند. او در سواحل رودخانه فاس شهری بنا کرد ، که به قلب تپنده دولت ادریسی تبدیل شد. این امپراتوری تا پایان قرن دهم پابرجا ماند.
 

خرید تور مراکش


ارگ چبی

تپه های شنی ارگ چبی که در صحرا های آفریقا واقع شده است، که ویژگی اصلی این ارگ شن و ماسه های رنگی نارنجی و زیبا آن می باشد.گاهی ارتفاع سایه این شن و ماسه به 150 متر میرسد که  گشت و گذار در تپه های شنی در این منطقه، از روستای مرزوگا آغاز می شود، که در لبه ارگ قرار دارد. شتر سواری در این منطقه بسیار محبوب می باشد.

صویره مراکش

صویره یک بندر ماهیگیری آرام و حفاظت شده در یک خلیج طبیعی است ، این بندر در قرن 16 توسط پرتغالی ها به عنوان موگادور شناخته می شد. این شهر در طول قرن 18 یک بندر مهم برای مبادلات با اروپایی ها ساخته شد. امروزه این شهر برای ورزش های بادی و موج سواری و کایتینگ مورد استفاده قرا می گیرد. مدینه صوبره خانه بسیاری از هنر ها و صنایع دستی کوچک، به ویژه ساخت کابینت و کنده کاری های چوبی است.

دره تودرا مراکش

در میان کوههای اطلس و در نزدیکی شهر تینرهیر دو رودخانه  تودرا و دادس دره ایی ژرف حفر کرده اند که کوههای مانند دیوارهای مستکم با ارتفاع 600 متر می باشد. امروز این رودخانه که از بین کوهها و این دره رد می شود کم آب است.
بهترین زمان سفر به مراکش فصل بهار تا اوایل پایئز می باشد چرا که مراکش غالبا خشک است.و در این فصل هوا خنک تر می باشد .

المراوید کوبا و قبه المرابطیه

المروارید کوبا قدیمی ترین بنای تاریخی مراکش است که در دوران سلطنت علی بن یوسف قرن 12 میلادی ساخته شده است.

قبه المرابطیه قدیمی ترین بنای تاریخی مراکش است که کاربرد آن طبق گفته کارشناسان وضو خانه برای مسجد در نزدیکی آن بوده است که در قرن دوازدهم ساخته شده استاکثر هتل های مراکشی به سبک و سیاق عربی دارند از معروف ترین این هتل ها هتل قصر خمیر است.این هتل دارای استخر بزرگ در حیاط هتل می باشد که محل مناسبی برای دوستداران یوگا می باشد که در روزهای تعطیل از این هتل محلی برای شرکت در کلاس های یوگا ی گروهی استفاده می شود شام این هتل بسیار لذیذ و سبک می باشد که به هیچ عنوان گردشگر احساس سنگینی نمی کند.

ایملیل مراکش

روستای کوهستانی در پای کوه می باشد و نزدیک پارک ملی توبکال می باشد جایی است که گردشگران می توانند مجال آرامش و استراحت را پیدا کنند.در این روستا ،قلعه ایی وجود دارد که مرمت شده است که امروزه به هتل برای استراحت گردشگران تبدیل شده است.این روستا در 57 کیلومتری جنوب شهر مراکش می باشد.

ولیلی مراکش

شهر ولیلی در دوران باستان یکی از شهر های مهم رومی، که در نزدیکی مرز غربی از فتوحات روم مراکش بوده. ولیلی مرکز اداری استان موریتانی بوده ، زمین های حاصلخیز این استان بسیاری از محصول مانند غلات و روغن ، زیتون تولید می کرد، که به رم صادر می کردند و به ثروت این استان کمک زیادی شد. رومی ها در پایان قرن سوم میلادی قسمت های زیادی از مراکش را تخلیه کردند اما مردم زندگی در ولیلی را برای قرن ها ادامه دادند.
 

فرهنگ مردم مراکش

کشور مراکش در فرایند تاریخی خود همواره از فرهنگی نسبتاً غنی و متنوع برخوردار بوده ، جمعیت این کشور از دو قوم بربرآمازیغ و سامی عرب تشکیل شده. دین رسمی مردم کشور مراکش اسلام است.سفر به مراکش ملزم به دریافت ویزا می باشد ولی برای کشورهای انگلیسی زبان به جز آفریقای جنوبی نیاز به ویزا نیست.

شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور مراکش با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره کشور مراکش هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور مراکش از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به مراکش جاذبه های گردشگری مراکش مراکز خرید مراکش