X

تور آگرا

تور دهلی- آگرا- جیپور

۷ شب  و ۸ روز  قیمت از: 6,750,000 تومان   ایرلاین: َMahan Air   اعتبار تا: ۱۳۹۸/۱۰/۳۰

آگرا شهری در شمال هندوستان می باشد که در ایالت اوتار پرادش قرار دارد ، تور آگرا یکی از بهترین تور ها در هندوستان می باشد. و آگرا خانه بنای مشهوردنیا ، یعنی تاج محل است که به دستور شاه جهان به یاد همسر ایرانی خود که در سال 1631 درگذشت بنا کرد. که همین امر این شهر را یکی از مهمترین دیدنی ترین شهرها برای گردشگران تبدیل کرده است.آگرا یکی از شهرهای بزرگ هند می باشد و در نزدیکی دهلی نو پایتخت هند قرار دارد.آگرا جز چهار شهر مهم و توریستی هند می باشد این شهر درکنار رودخانه یامونا (جمنا) قرار گرفته است.آگرا مرکز حکومت اکبر، پادشاه مغولی هند یا گورکانیان بوده است و به مرکز هنر ، فرهنگ ، تجارت کشور هند گردید.نام قدیمی آگرا ،اکبر آباد بوده استو از اصلی ترین صنایع دستی و سوغاتی در شهر آگرا لباس چرمی می باشدکه به شهرهای دیگر هند و کشورهای خارجی صادر می شود.
 

تور آگرا

تور آگرا و شهر توریستی آگرا

آگرا در کنار رودخانه یامونا قرار دارد و از دهلی با ماشین فقط 4 ساعت فاصله دارد. شهر آگرا در زمان حکومت جهانگیر شاه بسیار پر اهمیت بود این شهر پایتخت حکومت اکبر پادشاه بزرگ امپراتوری مغول هند یا گورکانیان بود در زمان قدیم این شهر را به اکبر آباد می نامیدند.
 

تور لحظه آخری آگرا

جاذبه های گردشگری آگرا

آگرا از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور آگرا ارائه می شود می پردازیم:

تاج محل

از جاذبه های گردشگری مهم ،تاج محل می باشدتاج محل با نمای مرمر سفیدرنگ به دستور ،امپراتور گورکانیان شاه جهان برای یادبود همسر محبوبش که در سال ۱۶۳۱ (میلادی) به‌هنگام وضع حمل فوت کرد بود در آگرا بنا شد. تاج ‌محل آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر اگرا و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده ‌است. از این ‌رو آرامگاهی زیبا بر روی قبر او بنا نهاد. همانطور که مشخص است، نام این بنای زیبا ایرانی است.معماری این بنا بر پایه مخلوطی از معماری ایرانی و هندی و اسلامی بنا شده است و در ساخت این بنا حدود 20 هزار معمار و هنرمند از نقاط مختلف دخیل بودند آغاز ساخت تاج‌ محل سال ۱۶۳۲م (۱۰۴۲ ش) بوده و در سال ۱۶۴۷م (۱۰۵۷ ش) تکمیل شد.

مسجد جامع آگرا

این یکی از جاذبه های گردشگری آگرا می باشد که در مقابل تاج محل ساخته شده است در این مسجد از ماسه قرمز رنگ و سنگ های مرمر استفاده شده است.این مسجد یکی از دیدنی های آگرا محسوب می شود. این مسجد یکی از شاهکارهای قرن هفدهم میلادی مغول می باشد ودر فضای شلوغ و پر ازدحام آگرا احاطه شده است و از قدیمی ترین مساجد آگرا نیز می باشد امپراتوری مغولان این مسجد را به افتخار دخترش جهان ارا بیگم در سال 1648 ساخت .
مسجد جامع به معنی مسجد جمعه بوده است که برای برگزاری نماز جمعه در روز جمعه در این مکان جمع می شوند.

 

خرید تور آگرا


پارک ملی کلادو آگرا

پارک ملی کلادو به عنوان بهشت پرندگان یاد می شود و یکی از جاذبه های گردشگری آگرا می باشد در این پارک از گونه های خاص و نایاب پرندگان نیز زندگی می کنند در کنار برکه های زیبا پرندگان زیبایی را می توان دید این پارک از سال 1972 به عنوان منطقه حفاظت شده معرفی شد ، تا از آسیب های انسانی دور بماند.

فاتح پور سیکری

فاتح ‌پور سیکری به معنی "شهر پیروزی"، شهر متروکه امپراتور اکبر است که در نزدیکی آگرا واقع شده است.این شهر در گذشته به دلیل کمبود اب و نزدیکی به منطقه راجاپوتانا متروکه شد. ازمکان های دیدنی در این قلعه بلند دروازا می باشد که دروازه ایی با ارتفاع 54 متر می باشد. این دروازه از سنگ آهک قرمز ساخته شده است حکاگی ها و کنده کاری های این قلعه از گرانیت و سنگ مرمر است.برج مرکزی با ارزشمندترین مکان در این مجموعه می باشد.کاخ جدابای که مکانی برای اقامت ملکه مغول ها به نام جدابای بوده است و همچنین این کاخ محل زندگی دیگر زنان امپراتور می باشدمعماری این کاخ اسلامی - هندی می باشد.
مقبره شیخ سلیم چیشتی از مهمترین ساختمان های این مجموعه کاخ می باشد که در سال 1580 تا 1581 ساخته شد و از بهترین نمونه های کنده کاری شده در قرون وسطای هند می باشد .این مقبره متعلق به یک صوفی است .از نمونه های دیگر در این مجموعه پنج محل که یک بنای 5 طبقه شبیه اهرام است که دارای 176 ستون برای نگهداری آن وجود دارد این بنا با نام بادگیر نیز شناخته می شود .در مقابل این بنا استخری به نام تلاآنوپ وجود دارد که یکی از مکان های تفریحی و سرگرمی می باشد.

سیکاندرا

سیکندرا (انگلیسی: Sikandra) نام شهرکی است که در نزدیکی شهر آگرا در "ایالت اوتار پرادش" در کشور هندوستان واقع شده است و آرامگاه جلال‌الدین محمد اکبر سومین و بزرگترین پادشاه سلسله گورکانیان هند در آن بنا شده ‌است. مقبره ی اکبر که به نام منطقه یعنی سیکاندرا شهرت دارد، در مساحتی حدود ۱۱۹ جریب یا ۴۸۲۰۰۰ متر مربع ساخته شده ‌است. این بنا با ماسه سنگ قرمز ساخته شده و با مرمر جواهر نشان شده ‌است. اکبر به این رنگ از سنگ بسیار علاقه داشت و اغلب بناهای ساخته شده در زمان او با این مصالح ساخته شده‌ اند. اکبر به جای دهلی شهر اگرا را به عنوان پایتخت برگزید و در آبادنی این شهر بسیار موثر بوده است. اکبر سعی به توافق رساندن بین ادیان مختلف رایج در هند کرد. او اهل تساهل بود و طی فرمانروایی طولانی و با اقتدار خود، سهم عمده‌ای در ایجاد آرامش در شبه قاره هند و شکوفایی امپراتوری گورکانیان به عهده داشته است. از او به عنوان بزرگترین پادشاه هندوستان یاد می ‌شود. اکبر ساخت این آرامگاه را قبل از فوت برای خودش در سال ۱۶۰۰ شروع کرد اما این بنا به وسیله پسرش جهانگیر در سال ۱۶۱۳م (۱۰۲۲ ش) به اتمام رسید. این آرامگاه همچون اغلب آثار گورکانی با الهام از معماری ایرانی در مرکز باغی به شیوه ی چهارباغ قرار دارد. خطوط افقی به‌ کار رفته در نمای آن از مقبره همایون در دهلی بیش ‌تر است. زیرا در ساخت این بنا ردیف‌هایی از ماسه سنگ "قهوه‌ای مایل به قرمز" با یک تراس مرمرین در نمای فوقانی ساختمان به جای گنبد به کار رفته ‌است.
 

قیمت تور آگرا

مقبره اعتمادالدله

مقبره اعتمادالدله یکی از مکان های دیدنی و جذاب در شهر اگرا می باشد که سالانه هزاران نفر را به سوی خود می کشاند.مقبره اعتمادالدوله نخستین بنای تاریخی ساخته شده در زمان مغولها می باشد.این مقبره متعلق به غیاث الدوله پدر نورجهان که صدراعظم کشور بوده است.این مقبره دارای 4 مناره است و به تاج محل کوچک معروف است.معماری و کنده کاری و قلم زنی و حکاکی بی نظیر این مقبره چشم هر بیننده ایی را به خود خیره می کند این مقبره در ساحل رودخانه یامونا قرار دارد.

باغ سوآمی و باغ رام

باغ سوآمی که در شمال آگرا می باشد و قدمتی 100 ساله دارد و از باغ های محبوب با آب و هوای بسیار مطبوع و باغ رام نیز یکی دیگر از باغ های معروف در اگرا است که در نزدیکی تاج محل قرار دارد قدمت این باغ به 500 سال میرسد.در این باغ آبشارها و فوارهای کوچک و بزرگ و درختان نخل زیبایی این باغ را دوچندان کرده است.


آب و هوای آگرا

آگرا دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان های ملایمی است و طوفان های موسمی را نیز در خود می بیند. آب و هوای اگرا نیمه خشک و کاهی مرطوب و نیمه گرمسیری می باشد بهترین زمان برای سفر به آگرا بین ماههای اکتبر  تا مارس است درجه هوا در تابستان  22 تا 45 درجه سانتی گراد و در زمستان 4 تا 31 درجه می باشد. برای سفر به اگرا ،مسافر ملزم به دریافت ویزای هند می باشد. برای اطلاع از قیمت تورهای هند و قیمت تور اگرا باید با شماره های آژانس تماس حاصل فرمایید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر آگرا هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور آگرا از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به آگرا جاذبه های گردشگری آگرا مراکز خرید آگرا