X

تور یونان

یونان یک کشور در جنوب شرقی اروپا  است، این کشور در دوران باستان تأثیرگذار بوده است، اغلب آن را گهواره تمدن غربی می نامند. آتن پایتخت یونان است که بناهای آکروپولیس و معبد پارتنون نشانه هایی از قرن پنجم میلادی می باشند. یونان را نیز به خاطر سواحل زیبایی همچون سواحل سانتورینی و بناهای تاریخی و باستانی ،این کشور را به یک کشور تاریخی و متمدن تبدیل کرده است، که اغلب افراد برای بازدید از این کشور و جاذبه های آن با تور یونان از این مکان های دیدنی بازدید می کنند.
 

تور یونان


تور یونان و کشور یونان

کشور یونان در جنوب شبه جزیره بالکان قرار دارد. پایتخت این کشور آتن نام دارد.یونان از شمال با آلبانی و مقدونیه و بلغارستان هم مرز است و از شرق نیز با ترکیه هم مرز است. 
سفر به یونان از مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی می باشد و مقصد ایده ال برای یک سفر به یادماندنی از سواحل زیبا و غذاهای محلی لذیذ می باشد .این کشور اروپایی جز مقاصد اول برای فصل تابستان و لذت بردن از آفتاب برای اکثر گردشگران می باشد آتن پایتخت کشور یونان و دومین شهر بزرگ تسالونیکی می باشد این کشور در تقاطع اروپا ،آسیا ،آفریقا قرار گرفته است درکل یونان کشوری در جنوب اروپا و کوهستانی می باشد.

 

تور یونان سانتورینی


جاذبه های گردشگری یونان

یونان از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور یونان ارائه می شود می پردازیم:

آکروپولیس یونان

آکروپولیس نماد آتن و یونان است، و در واقع غرب، یک تپه سنگی در قلب شهر مدرن آتن قرار دارد، که سه معبد باشکوه متعلق به 5 قرن قبل از میلاد، ویژگی برجسته آن به شمار می روند. آکروپولیس بهترین و منحصر به فرد ترین معبد پارتنون نام دارد که با 58 ستون، و سنگفرش زیبا و کتیبه تزیین شده است. این تفریحگاه باستانی در دو و نیم کیلومتری سایر جاذبه های گردشگری آتن مثل آگورای باستان، و معبد زئوس واقع شده است.

یک ارگ باستانی که معماری خاص آن از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. آکروپولیس عبارت دقیق آن در واقع به معنی شهر روی لبه می باشد.
در سال 2007 این بنای تاریخی برجسته ترین یادواره میراث فرهنگی اروپا نام گرفته است آکروپلیس بیش تر از 149 متر بالاتر از سطح دریا می باشد که قدمت آن به در دوره نوسنگی هزار چهارم قبل از میلاد برمی گردد.هدف از ساخت این بنا دفاعی بوده است که دیواره های بلند آن مانع ورود دشمن بوده است .بعدها این بنا اهداف دینی و مذهبی پیدا کردو به مقدس ترین صخره در آتن تبدیل شده است.
روی تپه آکروپولیس معبد آتنا پولیاس ساخته شده است .بخش قابل توجهی از آکروپولیس به دست ایرانیان در 580 سال قبل از میلاد مسیح غارت شد .در دامنه آکروپلیس بنای باشکوه دیونیسوس وجود دارد.هرساله سه میلیون گردشگر از این بنای تاریخی بازدید میکنند دخالت انسانی و تکنولوژی روز دنیا باعث آسیب های قابل توجهی به این بنا شده است از این رو یونسکو موزه ایی از مصنوعات کشف شده از این منطقه را برای بازدید عموم قرار داده است، تا آکروپولیس از خطر ویرانی و نابودی در امان باشد .

میکونوس

جزیره میکونوس یکی از باشکوه ترین و بهترین جزایر گردشگری یونان می باشد. این شهر به خاطر بوتیک ها و هتل های خوب،و همچنین رستورانهای غذای دریایی درجه یک، و سالن های موسیقی زنده مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. از جاذبه های توریستی دیگر می توان به پاراپورتیانی "یک کلیسای سفید در شهر میکونوس"، و سواحل شنی اشاره کرد. این جزیره پاتوق سلبریتی های بین المللی نیز می باشد.

دلفی

دلفی یکی از مهمترین میراث فرهنگی یونان می باشد که در کتاب یونسکو نیز ثبت شده است ، که بر روی دامنه کوه پارناسوس ساخته شده است. دلفی مشرف به دره ای چشمگیر مکانی مقدس است که گردشگران برای پرستش آپولو "خدای نور، نبوت، موسیقی، و شفا" به اینجا می آیند و با اوراکل افسانه ای درد و دل می کنند. معابد متعدد، سالن تئاتر و استادیوم از جاهای دیدنی دلفی می باشند. علاوه بر این، موزه باستانی دلفی ، یافته های باستانی این مناطق را به نمایش می گذارند. این مکان در 180 کیلومتری شمال غربی آتن قرار دارد.
 

تور آتن و تور یونان و خرید تور


سانتورینی

از جمله زیباترین و معروف ترین جزایر یونان سانتورینی است و دلیل معروفیت بیشتراین جزیره به جزایر دیگر بخاطر خانه های سفید رنگ با سقف آبی می باشد بخش هایی از این جزیره با فوران آتشفشان ایجاد شده است از لذت بخش ترین لحظه ها استفاده از خوراکی های خوشمزه این جزیره می باشد
شاید به جرات بتوان گفت که از زیباترین غروب خورشید را می توان در این جزیره دید .سانتورینی دارای آتشقشان است که هرجند سال فوران عظیمی میکند.بهترین زمان برای سفر به سانتورینی از اوایل بهار تا اواسط پاییز می باشد چرا که در این فصل سرسبزی خود را دارد وآب دریا در این فصل به اندازه کافی گرم برای شنا کردن مناسب می باشد.
جزیره های کوچک نیز مجاور سانتورینی است و چشمه های آبگرم در این منطقه وجود دارد.

سانتورینی یکی از زیباترین مکان های گردشگری در یونان می باشد که در سواحل غرب یونان قرار گرفته است، یکی از چشمگیر ترین و زیباترین جزایر کشور یونان، به خاطر شهرهای صخره ای فیرا و اویا معروف می باشد. فیرا و اویا ، از محبوب ترین و بهترین مکان های گردشگری در یونان برای ماه عسل است، و از خانه ها و هتلهای مکعبی شکل سفیدبا سقف آبی ساخته شده اند. از تفریحات جزیره سانتورینی میتوان به شنا کردن در سواحل شنی، آتشفشان سیاه در جنوب و سواحل شرق و بازدید از مکان تاریخی آکروتیری نام برد. سانتورینی دارای فرودگاه، کشتی و قایق های دو بدنه از بندر آتن می باشد.

تسالونیکی

تسالونیکی مشرف به دریای اژه در شمال یونان است، تسالونیکی دومین شهر بزرگ کشور یونان بعد از آتن می باشد. به دلیل نزدیکی این شهر به بلغارستان و ترکیه همیشه مهد فرهنگ ها و ادیان مختلف بوده است. کلیساهای بیزانس ، چندین بنای تاریخی رومی از جمله "طاق نصرت گالریوس" و "موزه بیزانس" از جمله دیدنیهای تسالونیکی یونان می باشند.که میتوان در تور یونان از این جاذبه ها دیدن کرد.

صومعه متورا

صومعه متورا یکی از عجیب ترین دیدنیهای یونان می باشد، دشت تسالی می باشد که در آن صخره های عجیب و غریب پر از صومعه های متورا به چشم می خورد. شش تا از این صومعه ها در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. داخل صومعه شمع، مجسمه های مذهبی، نقاشی های دیواری بیزانس را خواهید دید. ساعات بازدید هر شش صومعه متغیر است و برای دیدن همه آنها باید یک روز کامل را بگذرانید. نزدیکترین شهر به این منطقه کالامباکا نام دارد.
 

معبد آرکتئوم و ایوان دوشیزگان آتن
این معبد باستانی در شمال آکروپلیس آتن قرار دارد اعتقاد براین است که جایگزینی برای معبد آتنا در 480سال قبل از مسیح تخریب شده است می باشد، که این معبد دارای ایوان بزرگی با شش ستون که با چهره زن آویخته شده معماری شده است.

معبد رومی زئوس
یک معبد تخریب شده عظیم که قرار بود بزرگترین معبد در جهان باشد اما ساخت آن تا قرن 2میلادی تکمیل نشد.امروزه برای گردشگران جز جاذبه های مهم توریستی بحساب می آید.

تئاتر دیونیسوس
یک آمفی تئاتر 17هزار نفر که در پای آکروپلیس آتن می باشد.که به خدای دیونیسوس خدای نمایشنامه هاست اختصاص داده شده است که قدمت این آمفی تئاتر به قرن چهارم برمی گردد.

 

تور یونان و خرید تور یونان


کرامیکوس آتن

در اصل این منطقه یک گورستان باستانی است که در حفاری های انجام شده در اوایل قرن بیستم تعدادی مجسمه مراسم تدفین پیدا شده است و ویرانه های دو دروازه بزرگ در این منطقه کشف شد.

کرت یونان


از بزرگترین جزایر یونان و پنجمین جزیره دریای مدیترانه می باشد.در تور یونان نباید از ساحل زیبای کرت را از دست داد.پیاده روی روی تنگه سامره از کارهایی که در جزیره کرت یونان باید انجام داد. در این تنگه نوعی بز کوهی بسیار کمیاب می باشد که در پارک ملی سانتورینی از این بز محافظت میشود.در این جزیره یک دریاچه کورناس است این دریاچه کورناس تنها دریاچه آب شیرین کرت می باشد.اگر در ساحل این دریاچه قدم بزنید ماهی های کوچک در ساحل پوست مرده پای شمارا می خورند.

رودس یونان


شهر اصلی در جزیره رودز در دودکانیز یونان است.که در سال 2011 بعنوان یک شهر شناخته شد.و این منطقه یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان بحساب می امده.و نام این شهر در لیست میراث یونسکو ثبت شده است.این جزیره قدمتی چهار هزار سال قبل از مسیح داشته است.و کوچک ترین شهر از نظر مساحت ولی پرجمعیت ترین شهر نیز می باشد.

غواصی اسکوبا
غواصی از سرگرمی ها و تفریحات اکثر توریست های سفر کرده به یونان می باشد غواصی در منطقه سانتورینی به دلیل دید خوب در آب از مفرح ترین تفریحات به حساب می اید.در اطراف جاده اصلی شهر پیرگوس فروشگاههای برای لوازم غواصی موجود می باشد.
فستیوال های بسیاری در کشور یونان هر ساله برگزار می شود از جمله معروفترین این فستیوال ها هلینک می باشد که رویدادهای کوچک و بزرگی مانند شوی لباس است برگزار می شودفکه برترین رویداد فرهنگی در کشور یونان محسوب می شود.
در سفر با تور یونان حتما از منطقه متئورا دیدن نمایید چراکه صومعه هایی در بالای صخره های این منطقه ساخته شده است که امروزه فقط 6 تا از این صومعه ها باقی مانده است. پیشنهاد دیگر ما در تور یونان بازدید از دشت المپیا که آغاز کننده بازی های المپیک بوده است.غار ملیسانی که با استفاده از تورهای قایق سواری می توانید از این غار زیبا بازدید کنید .


کوههای المپوس
اعتقاد مردم یونان براین است که از این منطقه کوهستانی المپوس خدایان بر زندگی مردگان نظارت دارند.

فرهنگ مردم یونان

فرهنگ یونان در طی هزاران سال تکامل یافته ‌است. در یونان باستان پسرها مهم‌تر از دخترها در نظر گرفته می شوند. خاستگاه بسیاری از هنرها همچون تئاتر در یونان و به ویژه در دولت شهر آتن بوده ‌است.

شما نیز می توانید با گرفتن ویزای یونان به این کشور سفر کند. شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور آتن و یونان با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره کشور یونان هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور یونان از این جاذبه ها دیدن کنید.

تور یونان و خرید تور یونان سانتورینی تور یونان و خرید تور آتن خرید تور یونان و تور یونان