X

تور بانکوک

تور بانکوک - پاتایا بهمن 98

۷ شب  و ۴ روز  قیمت از: 6,835,000تومان   ایرلاین: َMahan Air   اعتبار تا: ۱۳۹۸/۱۱/۲۳

تور بانکوک - پوکت نوروز99

۷ شب  و ۸ روز  قیمت از: 11,510,000 تومان   ایرلاین: َMahan Air   اعتبار تا: ۱۳۹۹/۰۱/۲۳

 بانکوک یکی از بهترین شهر هایی است که می توان از آن دیدن کرد و بازدید نمود. بانکوک بعنوان شهر فرشته ها در لیست 132 شهر در سال 2016 در رتبه اول جذب توریست  را کسب کرد .معبد ماروال ، محله چینی ها و بازار های شناور فقط تعدادی از جاذبه های گردشگری  بانکوک است، که در تور بانکوک ارائه می شود. غذا در بانکوک یکی از برجسته ترین نشانه های این شهر می باشد که در خیابان " هامبل" که شما می توانید از رستوران های رومانتیکی که در بالای پشت بام قرار دارند . و از ظرف های محلی در این مکان استفاده می کنند، غذا بخورید و بیشترین بهره را در تور لحظه آخری بانکوک ببرید.

تور بانکوک


تور بانکوک و شهر توریستی بانکوک

بانکوک پایتخت کشور تایلند است ،جمعیت بانکوک 8،180،000 نفر می باشد. که یکی از شهرهای شلوغ تایلند بحساب می آید .بانکوک مساحت بزرگی نسبت به دیگر شهرهای تایلند دارد.این شهر در کرانه شرقی رود چائو فرایا قرار دارد. بانکوک در مقایسه با سایر شهر های جهان دارای بیشترین تعداد توریست می باشد.طبق آمار های گرفته شده هر ساله حدود 16 میلیون به این شهر آسیایی سفر می کنند. بهترین زمان سفر به بانکوک از اوایل آبان  تا فروردین ماه می باشد چرا که گرما و رطوبت کمتری دارد.زبان رسمی مردم این شهر ، تایلندی می باشد و اختلاف ساعت این شهر با تهران دو ساعت و نیم جلوتر می باشد ، دین رسمی این کشور ترواده که یکی از شاخه های بودایی می باشد دومین دین مردم اسلام می باشد، در واقع حدود 4 درصد مسلمان می باشد .از مهمترین وسایل نقلیه در این شهر برای گشت و گذار گردشگران توک توک می باشد.برای سفر به شهر بانکوک گردشگر ملزم به دریافت ویزای توریستی می باشد که برای دریافت اطلاعات کاملتر باید با آژانس های معتبر تماس حاصل فرمایید.

با اینکه به مدت 200 سال است که نام رسمی این شهر "کرونگتپ" بوده است ولی بیشتر توریست ها آن را بانکوک می نامند.
 

تور لحظه آخری بانکوک


جاذبه های گردشگری

بانکوک از جاذبه های فراوانی برخوردار است، در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها که در تور بانکوک ارائه می شود می پردازیم:

 

وات آرون

وات آرون به معنی "معبد سپیده دم" یکی از معابد بودایی واقع در کرانه غربی رود چائو فرایا است. این معبد به عنوان یکی از زیباترین و منحصربفرد ترین معابد در بانکوک شناخته می‌شود، که در مرکز بانکوک قرار دارد. این معبد دارای سازه مخروطی بلند و چهار سازه کوچکتر که از طراحی زیبا‌، منظره رودخانه و دورنمای جذابی برخوردار می باشد.معبد سپیده دم بانکوک از مقدس ترین معابد بانکوک نیز محسوب می شود. وات آرون مکانی عالی برای شروع گردشگری در بانکوک است . وات آرون درست رو بروی رود وا فو که بهترین مکان برای تماشای غروب خورشید می باشد. بنا شده است.وات آرون  معبد بودایی است که نامش از خدایان خورشید هندوها به نام آرونا گرفته شده است.

گراند پلاس و وات پراکائو

گراند پالاس و وات پراکائو واقع در بخش کهن شهر گراند پالاس "کاخ‌های پادشاهی"، مشهورترین نشان اختصاصی شهر بانکوک می باشد. این بنا در سال ۱۷۸۲ بنا گردید و به مدت ۱۵۰ سال قصر تایکینگ بوده است.این مجموعه دارای چندین ساختمان می باشد . مهم‌ترین آنها وات پراکائو است که به معنی «معبد بودای زمردین» است. برای وارد شدن به گراند پالاس و وات پراکائو شما باید لباس مخصوص به تن کنید .

وات فو

وات فو یا معبد بودای خوابیده یکی دیگر از معابد زیبای بخش کهن شهر بانکوک می باشد. وات فو در فاصله کوتاهی از گراند پالاس قرار دارد و درست رو به روی رود وات آردن بنا گردیده است. بنابراین شما می‌توانید به راحتی همه این بناهای زیبا را یکجا بازدید کنید.این معبد دارای 1000 مجسمه کوچک و بزرگ می باشد و معروف ترین این مجسمه ها بودای خوابیده با روکش طلایی که 46 متر طول دارد چشم ها و پاهای این مجسمه با مروارید تزئین شده است .این معبد نزدیک به کاخ بزرگ گرند پالاس می باشد. این معبد دارای اتاق های ماساژ می باشد که برای گردشگر هم فال است و هم تماشا 
برای ورود به این معبد باید با رعایت اصول و قوانین معبد بهمراه باشد بدون کفش و با لباس مناسب و پوشیده .
 
به اعتقاد راهبان این معبد برای براورده شدن آرزو ها باید یک کاسه سکه خرید و در محفظه های که در این معبد وجود دارد انداخت . ورودی این معبد 100 بات تایلند می باشد .

 

خرید تور بانکوک


رود چائو فرایا

رود چائو فرایا از داخل بانکوک میگذرد، که در نهایت به خلیج تایلند می‌ریزد.از مهمترین خصیصه شهر بانکوک می باشد و بازدید کردن از شهر از روی این رود سوار بر قایق تجربه بسیار دلچسبی است که می‌تواند به شما کمک کند که دید بهتری از شهر بانکوک داشته باشید. از یک سو آسمان خراش‌های بزرگ در امتداد رودخانه و از سوی دیگر خانه‌های شناور چوبی در کنار کانال های کوچک.این رودخانه از 4 رودخانه پینگ ، یوم ، نان ، وانگ تشکیل شده ات این رودخانه مهمترین را آبی تایلند نیز می باشد. این رودخانه از کنار معابد بزرگی چون وات فائو معبد وات فراکائو ، و همچنین وات ارون  می گذرد.برای عبور از این رودخانه و تماشای شهر بانکوک و معابد، 4 نوع قایق مسافربری با پرچم های متفاوت متناسب با بودجه توریست وجود دارد .

Domnoen saduak

بازار شناور

بازار شناور بانکوک مکانی است که در آن محصولات‌، اغلب میوه‌ها ،سبزیجات و غذاهای پخته شده تایلندی روی قایق فروخته می‌شوند.امروزه این بازارهای شناور به یکی از مکان های توریستی تبدیل شده است.دیدن این بازارها برای هرگردشگری باهر سلیقه خالی از لطف نمی باشد.
 مشهور‌ترین بازار شناور، بازار (Domnoen saduak) است که در راچا بوری‌، نزدیک به بانکوک واقع است و از مشهورترین جاذبه های گردشگری نیز بحساب می آید . شما کانال های باریک بازار را با هدایت قایق تور ،گشت خواهید زد. با اینکه بازار از توریست ها پر شده، اما جو آنجا بسیار عالی است .

خانه جیم تامسون

جیم تامسون یک تاجر آمریکایی بوده است، مالک یک شرکت ابریشم بود و به عنوان یک سرگرمی، مجموعه ای بزرگ از هنر آسیای جنوب شرقی را نگهداری میکرد. امروزه خانه وی به همراه کلکسیون قابل توجهی، یک موزه شناخته می‌شود و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌ های گردشگری در تایلند می باشد. بازدید درون خانه توسط تور به همراه راهنما انجام می‌گیرد. این خانه از 6 ساختمان چوبی ساخته شده است .از هر معبد معروفی آویزه های دیواری خریداری می کرد و به کلکسیون خانه اش اضافه می کرد

جاده خائوسان

این خیابان یکی از بهترین و قدیمی ترین و پر رفت آمدترین  خیابان های شهر بانکوک بحساب میاید. در کنار این جاده فروشگاه تانون خائوسان و گالری موزه ملی بانکوک نیز وجود دارد و به دلیل اهمیت بالای این جاده در گذشته اقامتگاه راما پنجم بوده است.

Lonely Planet

پارک لومبینی

لومبینی یکی از پارک های زیبا در قلب شهر بانکوک می باشد که برای فرار از هیاهوی شهر و ازدحام و شلوغی می توان به این پارک رفت و ساعت ها در زیر سایه درختان این پارک استراحت کرد قدمت این پارک از سال 1920 می باشد . بطوری که کمیاب ترین گیاهان بومی را می توان در این پارک یافت ، همچنین بهترین مکان برای تمرین تای چی برای تمامی گروههای سنی مختلف می باشد.آخر هفته این پارک بسیار شلوغ می باشد چرا که خانواده ها  برای گذراندن  اوقات فراغت خود و لذت بردن از هوای مطبوع و فضای دلپذیر در این پارک لذت کافی را ببرند.

دنیای وحش سافاری بانکوک

باغ وحش وسیعی که 8 کیلومتر وسعت دارد و برای بازدید کامل  به 45 دقیقه زمان نیاز دارد .در این مکان طیف وسیعی از حیوانات مختلف زندگی می کند و بازدید از این دنیای وحش یکی دیگر از تفریحات جذاب در این جزیره می باشد در این پارک وحش حیواناتی چون لک لک ، خرس وحشی ، شیر ، زرافه ، کرگدن ، گوزن و ... نگهداری می شود .
تفریحات مهیجی چون رافتینگ ، قایق سواری است . از هیجان انگیزترین کارها در این  پارک غذا دادن به حیوانات می باشد که برای هر حیوانی شیوه و سبک خاص خود را دارد. 

 

تور بانکوک

معبد وات ترایمیت

این معبد یکی از جاذبه های شهر بانکوک می باشد .جذابیت و محبوبیت بیش از حد این معبد بخاطر وجود بودای طلایی که بزرگترین و بلندترین مجسمه نشسته بودای جهان می باشد . این مجسمه از جنس طلای خالص و با قدمت 700 سال قبل می باشد ارتفاع این بودا 3 متر و با وزن 5 تن می باشد . این معبد در شهرک چینی است.
در سال 1950 در این معبد مجسمه گچی پیدا شد که بعد مدتها به دلیل ترک های برروی مجسمه راهبان متوجه طلای در اون این مجسمه شدند.

آیوتایا

شهر باستانی و تاریخی که در 76 کیلو متری شمال شهر بانکوک می باشد و از شهرهای ثروتمند آسیایی در قرن 17 میلادی بشمار میامد. این شهر حدود 417 سال پایتخت تایلند بود در سال 1767 آیوتایا مورد حمله ارتش بومر قرار گرفت و نیمی از این  شهر در اتش سوخت. که امروزه نیز از ویرانه های این شهر همچنان باقی مانده است و به مکانی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است.

پارک کاو یای

این پارک سومین پارک بزرگ تایلند می باشد که در سال 1962 افتتاح شده است مساحت این پارک حدود 2168 کیلومتر مربع می باشد بخش وسیعی از این پارک از جنگل های است که در لیست سونسکو ثبت شده است. در این پارک طیف وسیعی از حیوانات  از قبیل خرس و فیل و سمور ، میمون و حتی ببر نیز در این پارک حیات دارند.300 گونه از پرندگان محلی و غیر محلی مانند زاغ و جغد محلی نیز در این پارک نگهداری می شوند.در این پارک می توان از موتور و د.وچرخه و حتی خودرو شخصی نیز به گشت و گذار پرداخت.

برج ارواح بانکوک

برج ساتورن یونیک که به برج ارواح مشهور می باشد دارای 47 طبقه ناتمام می باشد . در دهه 90 میلادی بصورت متروکه بوده است .خرافات بسیاری درباره این برج  وجود دارد بعضی ها براین باورند که چون سایه این برج برروی معبد و بودای نزدیک خود سایه افکنده  علت شوم و شکستش می باشد و یا چون نزدیک گورستان است این امر باعث شده که محل اقامت ارواح باشد.

جشنواره سونگ کران

یکی از بهترین فستیوال های تایلند بخصوص بانکوک جشن آب یا سونگ کران می باشد که مردم برای خوش یومنی  بر روی یکدیگر آب می ریزند تا از بد بختی و بدی های سال گذشته خارج شوند.و سال نو را با پاکیزگی شروع کنند . در این جشنواره تمامی ادارات و موسسات  به مدت یک هفته تعطیل می باشد .تایلندی ها  تفریح و لذت بردن بخش اعظمی از فرهنگشان می باشد. در واقع این جشن برای دورهم جمع کردن  خانواده ها و تمیزی منازل و بازدید از معابد می باشد ، در روز اول این جشن جوانان آب معطری بر کف دست سالمندان می ریزند به نشانه فروتنی و و طلب دعای خیر از جانب سالمندان برای خود دارند.و در روز دوم این جشنواره باید راهبان  بودا های خود را با آب معطر شست و شو دهند .

تایلند به سرزمین لبخند ها شهرت دارد مردم آن به مهمان نوازی و سخاوتمندی معروف می باشند . مردم تایلند به گونه ایی آموزش دیده اند که همیشه خیرخواه دیگران بوده اند بطوری که عبارت نه بله ،برای شرمندگی از ردکردن مستقیم درخواست شخص مقابل دلالت می کند. از موارد قابل توجه در تایلند  سنتی و محافظ کار بودن تایلندی ها می باشد و بروز احساسات و و خشنودی در محیط  بیرون توسط هنجارهای احتماعی کنترل می شود به همین دلیل ابراز احساسات  روج ها در انزار عمومی یک بی ادبی تلقی می شود.


آب و هوای بانکوک

بانکوک با توجه به موقعیت جغرافیایی که قرار گرفته است ، از آب و هوای بسیار گرم و مرطوب استوایی برخوردار است، و در طول سال نیز چندان تفاوتی در فصول مختلف ندارد و در زمستان ها نیز بارش باران را در این کشور را داریم.

شما نیز می توانید با گرفتن ویزای تایلند به این کشور سفر کند.شما نیز می توانید جهت دریافت قیمت تور تایلند با ما در ارتباط باشید.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری درباره شهر بانکوک هستید می توانید، از مطالب زیر نیز استفاده کنید و در تور بانکوک از این جاذبه ها دیدن کنید.

راهنمای سفر به بانکوک جاذبه های گردشگری بانکوک مراکز خرید بانکوک